Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz szkaroly #64528 üzenetére

    Teljesen tisztában vagyok, mert vidék eldugott bugyrában (BAZ) van családi házam, ott éltem bő 20 évig, hazajárok évi több alkalommal a mai napig is, de régóta Budapesten élek.
    A vezetékes és a mobilinternetes különbségeket is megtapasztaltam szinte a kezdetektől (22 éve mobilozok), amikor Budapesten már bőven 3G, majd később 4G-n neteztem, akkor vidékre hazautazva, csak 2G volt még sokáig - hosszú évekig még EDGE sem, csak GPRS és sokszor úgy kellett méterről méterre keresni a jó/jobb térerőt -, bő 2 éve van ott csak Telenor - Telekom közös 4G.
    A vezetékes internet szintén zenész, amikor a fővárosban már 100 Mbps felett volt elérhető, vidéken a tizede, vagy alatta volt a maximum, bár ez inkább a feltöltési sebességben volt fájó.
    A vidéki fizetéseket és egyéb mutatókat is ismerem, hiszen családtagok, rokonok és barátok élnek és dolgoznak ott.
    Egy szóval nem mondom, hogy valaki akár a vezetékes vagy mobilinternet miatt költözzön adott tekintetben jobb helyre - bár itt a fórumon is olvastam már olyat, hogy valaki mérgében így tett, illetve szempont volt a későbbi lakhely kiválasztásakor -, viszont kénytelen akkor bevállalni a kompromisszumokat, amikből ugye mindenhol van valamilyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák