Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Byk01

    senior tag

    válasz Dr. Akula #5349 üzenetére

    Szerintem az alap kérdésedre kaptál választ, akár normálisat is, még azoktól is, akikkel most "hadban állsz".
    A bilit az olyan kérdések borították ki, mint a beépített fókuszmotorra és a vezérlőtárcsára vonatkozók. Ezek olyan alap dolgok, amik egyrészt benne vannak az általad is linkelt tesztekben (tehát feltételezhető, hogy elolvastad őket), másrészt a válasz rájuk definíció, nem értelmezendő dolog, amihez kevesebb alaptudással jogos, ha segítséget kér az ember.

    Ezek olyanok voltak, mint ha egy autós topikban megkérdeznéd, hogy mi az a kormánykerék, vagy azt, hogy az autó leírásában az van, hogy el tud húzni az autó 1 tonnát, akkor mi ez a hülyeség a vonóhoroggal.

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

  • JohnyBlue

    őstag

    válasz Dr. Akula #5349 üzenetére

    Graphy előtt Ropi is adott teljesen jó választ a kérdésedre.

    Sajnos arról nem tehetünk, hogy te az alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Annó amikor én is elköltöttem volna az első 80 ezremet fotómasinára én se tudtam semmit se az egészről, azt se tudtam mi a tárcsa, iso, átfogás, rekesz meg az ilyen fizikás dolgok.

    Jöttem volna és is kérdezni, de nem tudtam rendesen feltenni a kérdést mert tudtam, hogy ökörséget fogok kérdezni. Így inkább fel se tettem. Inkább olvasgattam és gyorsan az alapokat belevertem a fejembe. Miután már tudtam normálisan kérdezni, 2-3 hozzászólásban tudtak segíteni az arcok nekem is mint mindenki másnak.

    Amúgy meg MM ban megtapogatod és amelyik jobban tetszik azt megveszed :) Mindkét géppel nagyon szép képeket lehet készíteni. Az egyik váz "gagyibb" hatású mint a másik... de ha a D7000-et nem fogod a kezedbe akkor a D5200 tól is vigyorgás szindróma uralja majd el a tested :)

    Szóval hajrá! Menj el a boltba nézd meg őket és vedd meg amelyik jobban tetszik. 18-105 objektívvel vedd meg. Teljesen korrekt és megbízjató darab elég jó képminőséggel. Táskát is vegyél már akkor hozzá de ne olyat amibe csak éppen belefér, hanem legalább egy mérettel nagyobbat, hogy sok lim lom majd beleférjen. Állványt jó masszívat vegyél ha venni akarsz, de ne HAmát mert azok nagyon gyenguszok. Memória karit vagy Sandiskot vagy Samsungot vegyél. Mondjuk 2x8GB vagy 2x16GB. Egy kommersz kártyaolvasó bőven megfelel a képet attöltésére.

    Fotózzál RAW ban mert ha van időd kicsit utómunkázni akkor többet ki tudsz belőlük hozni mint a jpegből.

    Vakut ha venni akarsz hozzá (ami nem árt) akkor SB-700 vagy Yongnuo kínai csoda vakuk (SB-700 féláron).

    Egy babzsákot még csináltathatsz majd egy kislánnyal, mert néha jobb mint egy állvány :)

    kb. ennyi :)

    Jahh és szép fényeket :)

    https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Új hozzászólás Aktív témák