Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz rekid #51512 üzenetére

    van ott árnyék javító grafikon is.. ill színzajt is lehet csekkolni melyik szenzor mennyit köpköd.
    Azt tapasztaltam, hogy expót emelem elkezd szétesni, de árnyékot húzom, akkor viszont z9 bírja jobban.
    Mint írtam háklis vagyok a zajra, számomra eltérő a 2 váz közötti szemcsézettség, vagy nem tudom erre mi a megfelelő magyar szó.. :D sokkal könnyebben pucolom meg a z7ii képeit, mint amit a z9 kiköp, ott még canonos színpacák is megjelennek, z6ii pedig ismét tök más, azt a legegyszerűbb utómunkáznom még akkor is, ha ott iso 12800 volt, z7ii esetén meg csak iso 6400. D750 volt anno az, amivel még szívtam, magasabb iso esetén számomra kicsit kezelhetetlenné vált, míg iso 1600-on tökéletes volt. Oké, már vannak csoda szofterek is, akár egy topaz denoise ai, én is megvettem, de az is tökre válogatós és teljesen más eredményeket hoz össze különböző vázakkal. Igazából van amiben a z6ii, van amiben a z7ii, van amiben a z9 szenzora a jobb, amire én használom, ott a z6ii győz, bár az is a leginkább hajlamos a színzaj generálására és véletlen telítődik a mellette levő akár 7-8 pixel is, akkor az már egy akkora pötty lesz, hogy sima színzaj csúszkával nem pattan csak úgy le, de ez főleg a hosszabb expókat fenyegeti és ott sem mindegy mi merre mennyi. Minden iso értéken van egy határ, pl iso 400 5mp esetén még telegányolja a képet, de 20mp esetén már nem. Egyértelműen szoftveresen belenyul a nikon a raw fájlokba, különben nem így lenne. Éjszaka kimegyek és kieresztek 60mp-et, többet, akkor ismét nem lesz semmi, míg iso 100 25mp esetén simán.
    Lelke van ezeknek a gépeknek, mindegyiket ki kell ismerni :) Az ilyen technikai jellegű dolgokat sokkal hamarabb ismerem ki, mint a váz tényleges működését, mindig ezekre a kis szarokra repülök egyből rá és tesztelem le a végtelenségig, hogy utána fejbe véssem és tudatosan úgy használjam.
    z6ii vázad van, akkor iso 100 és 200 mellett 30mp-ig állíts be hosszú expós zajszúrést, iso 400 esetén már csak 20mpi-ig felette már csak.. így tovább. Nem hosszú expózol soha, akkor meg soha nem kell ezeket tudnod :D Nekem enteriőr miatt minden 10/5 kép hosszú expós lesz.

Új hozzászólás Aktív témák