Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz pergabb #50203 üzenetére

    Lehet félreértem, de gyanítom a tripont azért vár a válaszra, hogy tudja miként járjon el veled és a jövőben, hasonló esetben.
    Ha a nikon azt mondja (írásban), hogy minden fasza, akkor be fognak állni emögé, mondván a gyártói szakvélemény ezt mondja ki.
    Ilyenkor nincs szó gariról, és ha a 14 nap eltelt, akkor már nem tudod simán visszacsinálni a vásárlást.
    Fogyasztóvédelemmel se tudsz mit kezdeni, mert vagy a gyártóhoz fordulnak, vagy saját szakértőt hoznak, de a nikon állásfoglalása lesz a döntő szerintem.

    Hasonlóan jártam (bár nálad nincs még eredmény, és remélhetőleg + eredménye lesz), hogy az itthoni szerviz elb@szott írásos állásfoglalása mögé beállt a 220volt és maradt a decenteres obim.
    Ebből tanulva a vásárlást tesztek átolvasása/nézése, fórum előzik meg. Kizárólag online rendelés, vásárlás után tesztelés a folyamat.
    Ja és az általam említett boltot messzire kerülöm....nem is futottam bele azóta se problémába, illetve egyetlen esetben a gyártói - nem nikon - gari működött szó nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Roachy

    senior tag

    válasz pergabb #50203 üzenetére

    Megértem amit írsz, de nem engem kell meggyőznöd. Én csak azt írtam le, hogy mi mentén gondolkozhat a Nikon, ha végül az lesz az eredmény, hogy ez nem javítandó hiba, hanem tulajdonság, amivel együtt kell élni.
    Én pont az ilyen dolgok miatt használok vegyes technikát, dslr mellett milcet. Nem csak a te problémád miatt, hanem amúgy is vannak helyzetek, amikor a milc technológia egyszerűen nem tudja azt hozni mint egy tükrös gép. Legalábbis én így érzem.
    Egyetlen esetet tudok elképzelni, hogy megválljak a D850-emtől, ha jönne egy utód ami még annál is sokkal jobb. Egyszerűen imádom azt a gépet. De van egy olyan érzésem, hogy a D850-el kimaxolták amit egy dslr-ből ki lehet hozni, hacsak nem jön valami új áttörés a szenzoroknál, amivel lehúznának még egy bőrt a dslr-ekről. De az biztos, hogy jöhet akármilyen csoda milc, egy tükrös vázam marad mellette és jó eséllyel ez a D850-em lesz.
    A Z6-hoz semmilyen érzelem nem fűz, az csak egy munkaeszköz. Persze a milcsége miatt van pár tulajdonsága amit szeretek, és megkönnyíti a munkát, de az is leginkább a videó miatt. Ha fotózás van még mindig a 850 a fő gép a Z csak a második.
    Mondom ezt úgy, hogy volt nálam egy Z7II egy darabig, és attól sem estem hanyatt. Majd a Z9-re leszek kíváncsi az milyen lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák