Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hotkar

    aktív tag

    válasz Roachy #50201 üzenetére

    Addig tart még pluszban, míg maga az expozíció.

    [ Szerkesztve ]

  • pergabb

    senior tag

    válasz Roachy #50201 üzenetére

    Amikor mondjuk melora hasznalod, esetleg lakast fotozol, ahol nem magasak az igenyek, ergo eleg egy hdr kep es kieresztesz egy expo sorozatot, rekeszelve vagy f11-re es az utso expo ugy is mindig 30 mp lesz, de elotte lesz meg 2-3 hosszu expo, majd mindig megvarod, hogy ujra es ujra elteljen megint annyi ido, mint ameddig az expo tartott, akkor majd anyazni fogsz te is, hogy 30 perc helyett 1 orat rohadtal egy helyen, mikozben mennel a kovetkezore.
    Raadas vannak ertekek, pl iso 400 es 15 mp, ott van a kepen, de iso 400 es 25mp, mar nincs sehol. Ergo nem csak szenzor sajatossag, de szoftveres problema is.
    Szinten ha csak a szenzor jobb also nedegyeben keletkezik, mashol pedig nem, akkor az nem oke, bar ha oda esik az elektronika es melegebb, akkor barmi lehet. Sima z6 savosodasa sokkal turhetobb dolog, mint amikor leszedsz ilyen rohadt pottyoket. Hidd el amikor nap vegen 1000 kepet feldolgozol, akkor a lottyok leszedesenek durvan szidod a nikon anyjat :D
    Raadas egy vaznal nem kellett soha bekapcsolni a hosszu expos zajszurest, sokszor ol,an dolgot is kiharap a kepbol, amit nem kellene (csillag fotozas). Amugy pedig 100%-osab nem oldja meg az sem, kb olyan mint ha a pottyok masik retegeb lennenek es az opacity csuszkat levenned 15%-ra.
    Szerintem ez igy nem okes.
    Esti kepeknek sem okes, de ott mar elfogadtam, hogy az egesz kep (nem csak a jobb also negyed) tele lesz hotpixelekkel, tobb szaz, lehet tobb ezer, nem fogom megszamolni, mert megoszulok. Ilyet sem csinalt anno egy alap d610 sem, se a d750, sorlhatom a vegtelensegig a vazakat.
    Tudom "feny"kepezes, de vannak szituk amikor nincs eleg feny, nem is lehetne, esetleg megrendelo kisebb csonagot valaszt es egyertelmuen nem vilagitasz sehogy. Fenyfestest nezem akkor is van egy alap expom ami sokszor hosszu zaridos, arra maszkolgatom a festett teruleteket.
    Amugy meg csinalok egy kepet fel mp mellett es emelek az arnyekokon 100%-ot, vagy emelek 2 fenyerteket, akkor megint lathato lesz. Mondhatnak az sem normalis hasznalat, de akkor ne is ugy toljak a marketinget, hogy fu de fasza a dinamikatartomany. Amugy bsi-cmos hosszu exlo eseten egy esti varoskepnel sony eseten is megszorja hotpixelekkel a kepet, bar ott szoftvefesen mar javitottak vmit. Anno a canon hozza allasa miatt valtottam, egyertelmuen hibas volt a vaz, camera kft ossze-vissza hazudott, utana anya ceg egyetken levelemre sem felelt, pedig kedvesen irtam. Jottek a d750-ek, canon azonnak elad, allam fogtam mennyi tartalek van a kepekben. Na ez a z6ii-re mar kevesbe mondhato el, de latod, maga a tripont is varja a hivatalos valaszt, hogy a ii miert pixelesedik jobban, bar azt mar nem tudom ok pontosab mire gondoltak.
    Normal esetben ilyenkor fotoznek a sajat oromomre, de miota milcesitettem magam, azaz fel eve semmit nem fotoztam hobbybol, mert elvette a kedvem az egesz. Mivel megvettem szinte az osszes uj obit, igy markat sem most fogok valtani, mert hatalmas lenne a buko. Igazabol mar banom, hogy nem a dsrl vonalat maxoltam ki, nagyon vissza vagynam a d850-em a d750 vazakkal. Z7ii meg egyaltalan nem jar a d850 kozeleben, iso 64-en igen, aztan ennyi, iso 100-tol mar minden jobb lesz mas vazzal, kiv a felbontas. Penz lenne, de nagyon elgondolkoztam, hogy veszek egy dsrl vazat is megint es hozza optikakat, hogy a lakas fotozast tolhassam rendesen, magas iso eseten ott vannak a milcek, hobby pedig megdoglik, mert a dsrl vonalat nem tudom annyi obival felvertezni, nincs meg egyszer ennyi penzem, amit ev elejen elkoltottem.
    Szoval ha megy ki, akkor imadkozzatok pls, hogy vmit csinaljanak vele, mert ha kiegek ebben a szakmaban, az ezert lesz, teljesen lehozott az eletrol.
    Amugy hulyeseget irtam, semmi dsrl, z5 nem csinalja, probaltam, valszeg mert sima cmos es nem bsi-cmos, azt kell vennem.
    Amugy egy szivas az ev, januarban uj szamitogep de atom eromu lett, teljes valtas, iszonyat sok fotos cucc, hogy tudjam tolni a szekeret tovabb es melozni, elment kozel 10 millio es azota a dolgok 40%-a nem mukodik rendesen, van ami mar szervizben volt, van amirol en nem tudom mi a franc lehet (szanitogep pl), stb.
    Amikor beruhazol vmibe es azt erzed kettot leptel vissza, akkor tenyleg elmegy az elet kedved. Probalok bizni a nikonban es a csehekben.

Új hozzászólás Aktív témák