Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz rekid #49877 üzenetére

    na ez az, ami a z6ii esetén teljesen más. Egy részt a hosszú expót nem szereti, ahogyan a sony a7iii sem, tengernyi hotpixel lesz, ha csak nem kapcsolod be a vázon a hosszú záridős zajcsökkentést. Olyan szinten teleszemeteli, hogy már sikítok fájdalmamban, ilyet a D750 nem csinált. Közben meg magas ison alig van vmi, ergo 12800-at lövök és olyan mint anno D750-en a 3200. Hosszú expó esetén ha iso 800-at használok, már nincs hotpixel, ergo ez a dual iso vmi nagyon érdekesen sikerült :) Téma, fény és szín függő, hogy milyen iso értéket érdemes használni, ha az ember nem akar hányadék képet készíteni. Van, amiben hatalmas előre lépés pl egy D750-hez képest és van amiben inkább vissza lépés, lásd iso 100-as hosszú expó. Össze is akartam hasonlítani más z6ii-vel, de az fb ismerős azt mondta nem csinál ilyen képet, mert árt a szenzornak és idővel kiégetem. Mondom wtf, mi van? nyilván ezért videóznak vele és csinálnak egy rakás dolgot. Szóval iso 400, de inkább 800 alatt hosszú expó z sorozat esetén erésen NEM ajánlott. Amúgy amit én neten összevadásztam, azok alapján mindegyik ff milc ezt csinálja, amiben bsi-cmos van, a z5-ről nem tudok semmit, elvileg a D750 szenzorát kapta, de a franc sem tudja ott mi történik. Mivel én rengeteg enteriőr képet készítek így az elején kapásból egy expo sorozattal kezdek, komolyabb munka esetén is, csak azt követi a fényfestés. Vacak kis lakás amit tulaj elad, akkor nem is akar annyit fizetni, ergo marad az expo sorozat, Lr, majd hdr, aztán maszkolgatás eltérő expókból, hogy szép legyen, szóval nekem a hosszú expó számít, mert ha kicsit is sötétebb a lakás és a rekesz ugye f11-en van, akkor az utsó expó már lesz 30mp fele. Mivel nem kell annyira felhúzni a 3 fényértékkel túllőtt képet, így ott még nincs akkora baj, kivétel amikor van fekete bútor, azon egyből megjelenik, de szerencsére csak kevésbé. Viszont városba megyek, tengerparta, vagy akárhova és szándékosan kicsit alulexponálok, hogy a csúcsfényeket megt tudjam menteni, akkor baszh*tom, ha nem lesz ezer hotpixel, akkor egy sem. Sokáig meg akartam tartani a D750-et, csak úgy gondoltam, hogy nincs éretelme. Most vissza sírom, hogy lakásokba ott legyen nekem egy fix 14mm 1.8, a 14-24 és egy 35-ös még hozzá, ugyan akkor meg kicsit költséges megoldás lenne régi és új technikát egyszerre futtatni, mivel abból a pénzből veszek még egy milc vázat és objektívet is. Nektek tutira nem tanácsolom a váltást, ha sok a long expo :) aki esküvőzik, annak meg irgalmatlanul durván megéri, ahogyan egy modell fotósnak is. Tejútra megy vki, megint okés, mert iso 800-tól iso invariáns és nincs hot pixel sem, csak alatta. Mák, hogy pont olyan munkát végzek, ahova az a tetves iso 100-400 kellene :D :D :D Z5-öt le fogom csekkolni, sokéáig z7 volt a terv, de ugyan ezt csinálja, ha z5 nem, mivel abban sima cmos van, akkor rárepülök egyre, pedig z50 lett volna a terv ilyen túrázgatós gépnek. Bár.... z50-re még mindig van jó pár megfelelő obi töredék áron. Na mindegy, ezt még eldöntöm, ott sok minden van, 4,5fps vs 11, kisebb felbontás a seggén, 4k 1,7croppal, de teljesen magnézium ötvözet az egész és van benne ibis + ff váz.
    Amúgy meg ideges vagyok, nyilván a hosszú expó egy gyártó szerint sem hétköznapi, átlagos használat, ergo komolyan sem vennék a problémám, de ennél még a D7100 sávozása is szebb volt szerintem :D

    D750 amúgy egy legendás masina, ha jót fogtál ki, hiába kicsit műanyag, szóval bárki aki váltana, tartsa meg mindenképp és ne essen abba a hibába mint én, hogy eladja azt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák