Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz rekid #41569 üzenetére

    Nikon obit nikon gépre! Milyen szentségtörés másra tenni ;] :P

    Nem tudom milyen nikon (most nikkor, vagy nikon bajonettes 3rd party) obijaid vannak, de ilyeneket milcre téve - szerintem - pont a milc lényegét veszíted el....
    A GF7-re ugyan nem lehet tükrös obikat tenni , de ha lehetne se tennék, mert akkor már vinném a nikon vázat is.

    Azt se tudom milyen vázaitok vannak, de egy d3x00, de még a d5x00 se sokkal nagyobb mint egy szokványos aps-c szenzoros milc...... (ha már az a6000-ret említed, de meg lehet nézni a fuji-kat is, de még a nagyobb kategóriájú pana milceket).
    Markolat miatt a vastagsága az persze nagyobb/ducibb (cserébe meg is tudod azért fogni), de szélesség x magasság már közel vannak.

    A cserélhető obis fórumban folyton panaszkodnak, hogy kiránduláshoz milyen nehéz meg rossz a tükrös, és leszakad a pici válluk, pedig kirándulásra is lehet okosan pakolni, és felesleges az egész szekrényt elvinni, mert majd biztos pont jó lesz a nagylátótól a teléig minden, a portréobi, a makró meg a mittudoménmégmi...
    Ha egymaga megy az ember, akkor célirányos, ha csoporttal, akkor tuti nem várják ki, míg minden fűszálat/gombát/patakot más obival, meg ND szűrővel megörökít. Gyerekes családi kiruccanásról meg ne is beszéljünk...válóok ;] .

    szvsz

    (#41570) t_a_m_a_s _: nem csak szinte, hanem ténylegesen zsebben hordtam jópárszor, mikor családdal voltam itt-ott. Egy wellness kiruccanásnál diszkréten lehet használni a családot fotózni vízben, vagy étkezés közben. Kb mobil telefon szintjén van ilyen szempontból. Egy tükrössel medence körül, vagy máshol elég feltűnő az ember, többen néznek rossz szemmel. Van akit ez zavar, van aki persze leszarja....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák