Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hínár929

    tag

    válasz Lac-coo #38194 üzenetére

    Szia!

    "Ha még nem próbáltad, programozd át az AE-L/AF-L gombot AF-ON-ra, hogy tudj vele fókuszálni. Azután a váz bal oldalán található af-kapcsoló gombját benyomva a hátsó tárcsával állíts egy AF-C-t, az első tárcsával pedig az af pont szelekciót valamelyik dinamikusra, pl d9.
    Állítsd a kezdő fókuszpontodat a kutyára, a középső szekció a keresztszenzor típusú érzékenyebb, ezek valamelyikét javaslom. Tarts nyomva a hátsó gombot, miközben az af pontodat a kutyán próbálod tartani, majd exponálj.
    Ugyanezt megtehet sorozat módban, az alsó módválasztó tárcsán Cl vagy Ch."

    Én is nemrég olvastam itt a fórumon a fenti leírást, kipróbáltam és jól működik.
    Az AE-L/AF-L gombbal fókuszálsz nem a kioldógombbal.

    Need kolléga magyarázata:

    "nekem is erre van téve.. mi az exponálás menete..? lenyomod a kioldó gombot ami élességet állít majd exponálsz ugye..?! majd úja felenged a gombot majd félig le újra élességet állít.. és te exponálsz..!
    és mi van ha ezt külön választod...? tehát AE-L/AF-L ha nyomva tartod mindig éles a kép tehát folyamatos..
    csak az exponáló gombot nyomod..ami nekem még pluszban sorozatra van rakva..! de soha nem szoktam rajta felejteni az újamat... megszokás kérdése..!
    most így fejből meg nem mondom neked de ha jól tévedek akkor AF-C-re van rakva a fókuszom..
    esetek 95% gyerekemet fotózom aki mint a villám majd 3 éves lesz ott nem nagyon van idő tökölni ha jó pillanatot akarsz elkapni..viszont ha valakinek oda adom a gépet annak szólni kell mert egy kép sem lesz éles.."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák