Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • metal01

    őstag

    válasz Roachy #38116 üzenetére

    Igen, a keret sajnos most elég szűk. Ebből az összegből kell gazdálkodni. A videózás és a fényképezés egy eszközzel valóban elég nehezen kivitelezhető. Muszáj lesz kompromisszumot kötni. Vagy ez, vagy az elsőre. Mivel a keresztfiam még csak 14 és most tanulja a fotózást és videózást, így neki kezdetnek talán jó lesz egy belépő szintű masina is. Aztán ha rákap a fotózás/videózás ízére akkor idővel úgyis fejleszteni fog :)

    MILC-eket is nézek, olvasok folyamatosan teszteket. A szűk keresztmetszet itt is az anyagi keret sajnos :/

    Videózásnál sok-sok tesztet olvasva és videókat nézegetve valóban a Canon jön ki győztesnek. A fotókat tekintve viszont én elfogult vagyok a Nikonnal szemben :)

    (#38117) anaqer: 1080p rendben lesz, már tényleg alap. A Nikon D3300-nak pl. van külső mic bemenete, de az ugyanebben a kategóriában lévő Canon D1300-nak nincs... 18-24 MP-t akartam írni, csak félregépeltem. A fent említett Canon 18, még a Nikon 24MP. Ezeket vettem alapul. De még nézelődök MILC vonalon is.

    (#38121) szacsa82: Nem egyszerű kérdés ez. A srác szeretne majd plusz objektíve(ke)t később, így a bővíthetőség fontos kritérium. Egyre inkább afelé hajlok, hogy külön fényképező és később egy külön kamera lesz ebből. Így nincsenek kompromisszumok.

    (#38122) Dare2Live: Ballagási ajándék lesz, nem nagyon szeretnénk használt cuccot venni. Bár tény, hogy használtan a célra jobb eszközök lennének ennyi keretből. Ahogy fentebb is írtam, valószínű, hogy első nekifutásra egy fényképező lesz (Nikon) és később egy kamera. Így tényleg nem lesz kompromisszum az egy eszközt tekintve.

    Köszönöm a sok segítséget, könnyebb lesz a döntés és a választás! :R

Új hozzászólás Aktív témák