Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz rekid #33617 üzenetére

    Persze, hogy nem titok!

    Itt a PH-n a hardveraprón az M42-es obiknál találtam rá, 22-re tartották, plusz posta.
    Beszéltem az eladóval, elárultam neki, hogy imádom a manuál obikat, és nagyon szeretném ezt is, de mivel Nikonom van, át kell alakíttatnom Komáromi Domonkossal.
    Erre ő azt válaszolta, hogy ismeri Domonkost jól, és éppen most készül hozzá más ügyben is, ha úgy jó nekem, hogy 20-ért adja, és még el is viszi Domonkosnak, akkor áll az alku:))
    Naná, hogy jó volt nekem, mert így engedett is az árból, valamint nem kellett kifizetnem a lepostázást ide Gyulára, utána meg felpostázni Domonkosnak Pestre:))

    Ráadásként már fent volt Domonkosnál az 1.8-as Pancolarom is átalakításon, úgyhogy gyorsan megbeszéltem Domonkossal, hogy egy postával küldje le a két obit, amikor elkészül.

    Így szumma 20k(Pentacon) + 13k(Domonkos)+1.8k(Gyulára posta), azaz kb. 35k volt így, de ugye ez a fix 135-ös, 2.8-as, 15 lamellás bukészörny, beállítva atompontosan Nikon bázistávra, és Nikon bajonettre átépítve.
    A fix 50-es 1.8-as Pancolar meg 27k volt mindennel együtt.

    Ma párat kattogtattam velük, hogy kipróbáljam az élességet.
    Szép végtelenje van mindkettőnek, a legtágabb rekeszen mindkét obi picit életlen végtelennél, de ugye végtelennél nem igen fogom őket használni legtágabb rekeszen.
    Portéra viszont pár méterről szép éles képet alkotnak akár így is.

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák