Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16285 üzenetére

    A segítőkészséggel semmi probléma, az teljesen rendben van. Csak abból nincs cuccom. :((( Bár én email-ben voltam kapcsolatban velük, így nem tudom, hogy az említett üzletember válaszolt-e.

    "Lofogatót" írtál "Lófogatot" helyett. :P TRUE 1.5X annyiba kerül, mint a Z600, és nagyobb zaj mellett hasonló a hűtési teljesítménye. :U

    RAM-jaiddal hogy állsz?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16287 üzenetére

    Az az 1 CL lényegében semmi. A biztonság kedvéért eddig én is CL8@1.64V-on használtam a RAM-okat, de most úgy hagytam CL7@1.65V-on. Ilyenem is van, nem csak 1.64 és 1.66. ;)
    Az OCZ-k nálam tuninggal is csak langyosak voltak (hőmérőm nincs, megfogtam), szóval azokkal tényleg gázos volt nálad valami.
    Egyelőre nem nagyon láttam olyan hűtőt, amely jobban megérni i7-re, mint a Z600.

    Cyberpunk: Most, hogy végre jó a LinX, ha lesz időm, megnézem ismét a tuningot is, hátha nem csak 1680-on és CL9-ben mennek max az OCZ-k sem.

    BMW001: A TRUE-t nagy légszállításra tervezték, a Z600-at meg passzív üzemre, ergo maximum magas RPM-es hűtővel (pl. 3000RPM) lehet hangosabb, viszont jóval alacsonyabb RPM-en is jól hűt. Az életben nem ment Z600-on a ventim 1200RPM fölött. :P
    Hőértékekben 1-3°C-os eltérésnél még nem láttam többet a kettő között.

    HSM: Magasabb feszültségen jobban melegszik minden.
    P3-P4 korszakban 4 Abit lapból 3 selejtes volt, ahol dolgoztam. Attól persze még lehetett jó az az 1. :DDD

    RI/OS: Érdekes ez a 96°C tjMax. Nálam is minden mérőprogi 100°C-ra áll be.

    ...

    Futtattam egy DX compute tesztet GPU és CPU teljesítményét összehasonlítandó, mind2 alap órajeleken:

    Lényegében majdnem 2X erősebb a HD4870, csakhogy hiába, mert csak 1 mag dolgozik rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #16329 üzenetére

    Hát úgy a Z600 is OK-s, stress-tesztek alatt már kevésbé. Pl. 1100RPM ventivel 75°C köré melegedett 4GHz körül a proci, de hétköznapi, akár még CPU-igényes alkalmazások alatt is lazán elvolt 55°C alatt. Az árából kiindulva a TRUE-nak stress-teszt alatt 11RPM ventivel 50°C, hétköznapi használatban meg 37°C alatt kellene maradnia. Erősen kétlem, hogy ezt tudná. :) :R

    4GHz-nek sem sok értelmét látom egyébként (azért eddig letesztelem a procit), alap órajelen is bőven sok mindenre az i920. Már van több, 4 magot rendesen használó játék, de 2.8GHz-en sem megy a CPU-m terhelése 54% fölé. Video-konvertálás meg így is max. 20 perc egy teljes filmnél, és szintén nem terhelődnek maxra a magok. Szóval a tuning egyelőre merő szórakozás. :DDD 2 év múlva talán lesz olyan VGA, amelyhez kell egy 4GHz-es i7.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #16330 üzenetére

    Nézd csak meg, hányszor írják a topicban, hogy 1.64V-on használják a RAM-okat, mert a lapjuk csak 1.64 és 1.66V-ot tud. :U (Mit is istenítettem? :F )
    Sehol nem állítottam, hogy a TRUE nem jó hűtő. Csak annyit mondtam, hogy nem éri meg az árát a Z600-zal összehasonlítva. Ventikről meg rögtön itt van Qru személyes tapasztalata. ;)

    Qru: Sajna az OCZ-im nem XMP-sek, így az ASUS lapban nálam is gond volt az 1.64-1.66V beállítás. Az X58X-ben a lépésköz egyébként 0.015V. Sztem 0.02-t akartál írni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #16334 üzenetére

    Köszi, megnézem, de sztem erősen függ a CPU és a GPU teljesítményétől, ill. a CPU-tuningtól is. ;)

    Qru: Hagyjátok már ezt! Pontosan tudom, mi a különbség a 2 hűtő között, és csak azt írtam le, hogy ÉN miért preferálom a Z600-at.

    HSM: Z600-at 10k alatt találni, TRUE-ra 15k-ért bukkantam. Lehet, te más beszerzési forrásokat is ismersz. Szóval nem számoltam el semmit, ebből indultam ki. Magad is kiszámolhattad volna visszafelé, ahelyett, hogy osztod az "eszet", és elég lett volna annyi, hogy te tudsz olcsóbban TRUE-t. Épeszű ember meg eleve nem gondolkodik 212+ kategóriájú hűtőn, ha komoly i7 tuningra vágyik. ;)

    Arról nem tehetek, ha valaki NEM ÉRTI MEG, hogy mit írok. Kihangsúlyoztam, hogy a VGA-m alá nem kell erősebb proci az alap órajeles i920-nál (ill. nekem mindegy, hogy 15 v. 20p-ig dolgozik egy video kódolás), ne nézz már hülyének, hogy nem tudom, hogy a tuningtól gyorsul a rendszer. :(( Szóval először legalább olvasd el, hogy pontosan mit írok, mert ez így elég ciki. :P

    -Gabesz-: Örülök, hogy igazolsz, mert egyesek kétségbe vonták, hogy valóban ennyire tré a 212+ egy tuningos i7-re.

    ADAM1337: AZ úgy tényleg remek, ha ennyiért be tudtad szerezni.

    mpierre: Z600 alatt is elfőr 6 RAM-modul, még emelt is, csak akkor úgy kell rátenni a ventit, hogy fölfelé lógjon le róla. Értelemszerűen ehhez tágasabb ház kell persze.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16359 üzenetére

    :) Ráadásul nem szólok senkinek, miért isteníti a cuccát, ha megemlíti, hogy nála hogyan működik valami. :R

    Hát, a Dirt 2 tényleg egy rohadt régi játék! :Y :DDD Minden más megy HT-gel (régieket sem zavarja, mert szerencsére nem ismerik :) ), amit használok, ami meg nem megy, az anélkül sem (Republic Commando), mert betesz nekik az X58 konfig (ennyit arról, mennyire érdemes játékokat megvenni, csak próbáld meg újra játszani vmelyiket pár év múltán :W ). Neked melyik régi játék nem megy HT ON? Mert nálam még NFS4, vagy XWing vs. TIE Fighter is van fent... :U

    Ahogy HD58xx topicban láttam, megfelelően magas grafikai összetettséggel még ilyen kártyák alá sem kell tuning az i7-re. 3DMark06-ot persze meg lehet nyomatni. :D

    HSM: Hagyjuk a belemagyarázásokat, kérlek. :R (Főleg, hogy a VGA-val kapcsolatban írt fölösleges CPU-tuningot is mindenki más értette.)
    Z600-at 9000Ft-ért vettem tavaly, most is érdeklődtem, hogy ami 10k körül van, van-e készleten, csak lóvém nem volt rá Karácsony előtt (iPonból 9600Ft-ért küldték volna). A -25°C-ot én nem várom el a TRUE-tól, csak a 45-50%-os árkülönbségből számítottam ki, hogy annyiért érné meg kifizetni a többletet. Az adott paraméterekkel tehát most is igazam van, nekem nem kell belemagyaráznom semmit. Az meg alighanem - rajtad kívül - mindenki számára világos, hogy más árak függvényében más az elvárható különbség is.
    Tájékoztatásul: Z600 9300Ft-tól van /pill, TRUE pedig 15k-tól (OK, PC-Gear-ben 14500). Akkor miről is vitázunk? :F
    212+-om volt, első kézből tudok nyilatkozni róla, hogy ez a típus 94°C-ra is felhevül 4GHz-en járatott i7-tel. Egyébként eladtam, mert kisebb procikra bőven jó, de más is tesztelte u7-en, és szintén ebbe a magasságba hevült alatta a proci. Ilyenkor az ember inkább lekapcsolja, minthogy megvárja, melegszik-e tovább.

    BMW001: Hát ez ízlés kérdése, nekem kimondottan tetszik a Z600 design-ja, ami egyébként a fizikai elvárások miatt lett ilyen (lásd a leírást a honlapján). Ami teszteket én láttam, ott a Z600 jobban hűtött a Mugen-nél, illetve pár °C-kal kevésbé, mint a magas ventivel hűtött TRUE v. Baram. Természetesen tudom, hogy van élet a Z600-on túl, de ezt már írtam ezelőtt is, ill. hogy az én elvárásaimnak megfelelőbb hűtőt még nem találtam, azaz megfelelő hűtési teljesítménye legyen relatíve a legolcsóbban.
    Hogy a lap megfelelően szellőzik-e, azt sztem rosszul látod, a Z600 blokkjáról alá lógó 12cm venti ugyanis a blokk alatt kellően erős légmozgást kelt, hűtve a RAM-okat és a lapot is. Az persze tény, hogy a túlmagasított RAM-ok nem férnek el alatta, ha a venti a lap felé lóg, de nem feltétlenül kell ilyen RAM-okat venni. A DDR2-es KMaxaimon még hűtőborda sem volt, de a Z600-ra szerelt venti légmozgása miatt tuninggal sem forrósodtak fel. Megjegyzendő, hogy a felfogatás kialakításának (függőleges vájatok a blokkon)köszönhetően teljesen tetszőleges magasságban szerelheted a ventilátort a Z600-ra.
    HAF932-ben (ha pusztán magát a méretet nézzük) a CPU-hűtő méretének nincs jelentősége :D , de még a mostani, szükségből cserélt midi házamban is elférne.

    Sárpac: Amit linkeltél IBT-t, az csak a szokványos IBT magyar keretben. Igazából az a sok részletes mérő-monitorozó progi érdekelne, ezek szerint azokat külön készítetted.

    dime27: Az tény, hogy sok X58 lapnak érdekes az elrendezése, a P6T Dlx-om pl. nem volt a házban szerelhető, hiába a HAF-932 hátlapján a kivágás, annyira eltolták a CPU-foglalatot.

    Zoli1222: A Tripla Channel RAM-okat is elfelejtheted i5-tel. Kvázi egy Q9xxx-et veszel.

    ...

    Az új Everest már jól jelzi az X58 Extreme hőértékeket, csak a CPU és a SysFan értékeket cseréli föl. Kérdés, hogy ez az új bios-szal is így lesz-e.

    BBUÉK, azaz Bugmentes, Boldog Új Évet Kívánok minden fórumozónak!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16407 üzenetére

    Volt AMD-m, nem kívánom vissza. Teljesítményben is gyenge volt (elég csak egy 3ghz-es X2-t és egy E8400-at összehasonlítani), ráadásul idióta hibákat produkált az éppen aktuális AMD chipset meghajtóktól függően. Ráadásul a lapjaival is megteszi az AMD azt, amit a VGA-ival, hogy az újabb hardverekkel rontja a régiek támogatását, hogy vásárolj újabb cuccokat. Priviben és ismerősök is többször - összefoglalva - egyetlen szóval reagálnak, amikor i7-re váltanak akár Phenom-ról (vagy E8-ra X2-ről): Halleluja! :D És a legtöbben még akkor is hitetlenkednek, amikor a saját szemükkel látják a teljesítményt. Nem kevesen olyanok is, akik vitáztak velem anno, hogy mennyire megéri AMD-t venni, esetleg még vettek is, aztán váltottak valamiért mégis. :)
    Ha az ár-teljesítményt nézed (direkt így áraz az Intel), semmivel nem jobb az AMD (ha a tuningot, akkor még kevésbé). A tesztek meg, ahogy "összehasonlíthatóság végett" nem TC tesztelik az i7-eket... :(
    i5 lapok (P55) ráadásul a 2 VGA-t is csak fele sávszélességgel kezelik.
    i7-ben a legjobb sztem az alacsony fogyasztással párosuló nagy teljesítmény, nálam pl. 0.96V-on megy a proci alap 21x133-on, és hogy a 8 szállal több program is gyorsul. Pl. egy Nero Vision kódolás 4 szál 55-60% kihasználtsággal szemben képes 5-6 szál 55-60% kihasználására, stb. Így egy összeszerkesztett, 1ó 20p hosszúságú filmet akár 8-9 perc alatt elment, ATI kódolóval meg 7-10 perc alatt átkonvertálom DivX-be, alap órajelen. AMD-sek ugyanehhez tuningolhatnak, nem kicsit magasabb fogyasztással (ennyit az olcsóságról). Ez kb. olyan, mint az olcsó tintasugaras nyomtató: a gatyádat ráfizeted aztán a tintapatronokra, egy drágább lézer ára meg már egy negyed év alatt megtérülhet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #16413 üzenetére

    Próbáld a VTT-t, vagy a RAM-feszt emelni (ha nem 1.654-en, hanem alatta van), az is segíthet, vannak 4GHz beállításaim az i7-tuning táblázatban (21x191 és 20x200 is). A 68°C szerintem elfogadható 1.26V-on LinX teszttel, de még talán a többivel is.
    Sztem azt kéne elfelejteni, hogy "ASRock-hoz képest", mert ez a degradálás ma már nem helytálló. Felállt a rendszerem pl. 21x200-on is, csak ott nem tudtam tesztelni megfelelő hűtés híján, mert biztosan több kellett volna a CPU-nak. P6T-m anno be sem bootolt. Ezek is csak tények.

    dime27: Haverom most vett AMD-s notit HD4570-nel, de pl. a 780G chipset már megfexik, ha AHCI módban akarsz telepíteni XP-t vagy Vistát; felismeri a drivert, aztán lefagy vele a rendszer a telepítés végén. Maradt a W7, amelyen meg egy rakat játék nem fut. Nálam AMD csinált olyat is, hogy feltelepítve a drivereit már nem látta a telót a kábelen, vagy egyik bios-szal ez volt rossz, másikkal az (MSI K9AP topic tele van ezekkel), de ez már nagyon off, elnézést. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #16418 üzenetére

    1.480 még beleférhet, auto-n is oda pakol a lap. 220 nálam annyival stabil volt, minden máshoz elégnek tűnik 1.340, esetleg RAM-tuninghoz az 1.410 kellhet. Persze lehet, hogy az új bios-szal ez is más lesz, az 1.6-tal pl. 1-gyel lejjebb lehetett beállítani a RAM-feszeket (1.654 helyett 1.639). Vsz. persze ugyanazt kapta a lap, csak a drop miatt javították a biost. Az újat még nem volt időm megnézni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zoli1222 #16420 üzenetére

    Igen.
    3D Studio-ban az E8400-am renderelése haver tuningolt X2 4600+-ával szemben: 4p vs. 22p volt. :DDD És az nem is i7...
    i7 sztem legalább 3 évig ki fog tartani.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #16422 üzenetére

    AMD-t hasonlítottam össze Intel-lel azonos kategóriában, azonos órajelen. Ez van személyes tapasztalat. :R

    -Gabesz-: VGA topicokban láttam belinkelve teszteket, amelyek az ellenkezőjét igazolják, azaz a 2X8XPCI-E sáv már van, ahol kevesebbet produkál, mint a 2X16X. A jövőre nézve mindenképpen ajánlottabb egy olyan hardver, amelyben nincs szűk keresztmetszet, még elméletileg sem. Látom, már kaptál linket. Alacsony felbontásra és összetettségre nyilván csak a hülye vesz CF-t. :DDD (Láttam már rá precedenst. :) )

    Qru: Igen, az nekem is tetszik, amikor AMD-sek verik a mellüket egy olyan teszt láttán, amelyben egy 3.7GHz-re tuningolt 955BE elveri a dual channel-es, 1066 DDR3 RAM-okkal, HT nélkül tesztelt i920-at. :DDD

    3.4GHz-en vannak ezek a fesz. értékek? Mert alapon sok mindegyik. Azért nem tudom, mert először a 3.4GHz-et írtad, aztán meg, hogy 2.6-on elég a cucc a GTX260-nak (egyébként tényleg, a HD4870-nek is). Akkor lehet kevés, ha vmi régebbi játékot tolsz, amelynek hiperigényes a grafikája, de nem igazán kezel 1-nél több magot. Pl. Oblivion, amelyben ini buherával lehet a 2. magra átvinni kb. 30% terhelést.

    BMW001: Hát ez a szempontok különbözősége. A lényeg, hogy mindenki elégedett legyen a konfigjával, még ha a hardvergyártók igyekeznek is folyamatosan ez ellen tenni. :)

    dime27: Neked jobb lett az új bios-szal? Nem úgy tűnik. Mondtam, hogy a 4GHz-hez emeld a VTT-t, nekem 1.48V kellett a stabilitáshoz, miközben a procinak elég volt 1.28V. Biosban 1,3065V-ot kellett ehhez megadni. Azaz ebből is veszik rendesen, ahogy a VTT-ből is, tehát ha egy kevésbé drop-os lapban stabil feszt adsz meg CPU-nak és VTT-nek, nagy eséllyel instabil lesz a beállítás.

    Az 1.7 X58 Extreme bios egy fos. :((( (Hogy ne sztároljam az ASRock-ot. :R ) Az 1.6-on stabil beállításokkal LinX (már a 0.6.4, a hibajavított) kidobál. :W Asszem tesztem vissza az 1.6-ot. (Kötelező klírszímosz megvolt.) IBT-t azért megnézem még, hátha megint csak a LinX szarakodik, bár érdekes lenne, ha ennyire bios-függő (de az Everest is az). Egyelőre viszont úgy tűnik, hogy akinek az 1.6-tal semmi baja, az inkább tartsa meg azt.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #16448 üzenetére

    Na, akkor végképp nem értem (főleg, hogy miért nem hozott javulást, ha most alacsonyabb fesszel megy ua.). Pl. az 1.7-es bios-szal az 1.6 beállításain leállt a gépem, CPU-feszt emelnem kellett, hogy csak a LinX teszt fagyjon ki. :W Szóval fingom sincs, mi a baja, de gázos nálam. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #16450 üzenetére

    Írtam, hogy 1.48V-ot. ASRocknál ez messze nem piros, és ha jól rémlik, még az ASUS-ban sem volt az. Alapból egyébként kell neki 1.34V, bármiféle tuning nélkül, kivéve, ha mondjuk csak 1066MHz-en járatom a RAM-okat, akkor elég 1.2V is.
    Inkább a RAM-feszeket nem szerencsés 1.65V- fölé engedni, bár ott is nyilván van valamennyi drop. Mindenesetre anno gond nélkül használtam 4 GHz-en a procit.
    Sajnos fizikailag nem tudom mérni, mennyit kap valójában a VTT. A táblázatban, ha jól látom, VID-től függ, és az enyém valahol 0.10xx környékén volt anno egy régebbi RealTemp szerint, most nem tudom megnézni. Hol lehet?

    Sztem nem baj, hogy i7 topicban a hűtésükről is beszélünk, nagyon is ide illik.

    A +1X szorzó sokat jelent sebességben, ha pl. a RAM-jaid nem nagyon húzhatók, nekem pl. így van meg a 3.4GHz 1620MHz-es RAM-okkal., amúgy 3.24 lenne csak, az meg nem tetszik.

    Qru: Miért ne? Ha IES megy nálam, akkor 0.84-1.27V között szabályozza a procit a lap, utóbbival nem kis melegedést okozva a gyári hűtővel, fix 0.96V-on tehát mindenképpen spórolok. Hogy meddig viheted le, az procitól, laptól, és persze biostól is függhet; célszerű a CPU-Z által jelzett értékből kiindulni. Pl. mind2 lapomban 0.96V-on stabil a 2.8GHz, de az ASUS-ban 0.9685V-ot (ha jól emléxem), az ASRock-ban meg 0.975V-ot kell megadni ehhez a biosban.

    HSM: Nálam RAM-sebességtől függ a szükséges VTT (és nyilván így az uncore is más). 1066-os RAM-okkal elég az 1.2V, de 2166 így az uncore, viszont 1600-ra belőve a RAM-okat, 3200-as Uncore-ral kell az 1.34V-on ("papíron", azaz biosban).

    DroneZ^: 1. hsz-ban, honlapomon, ill. logoutomon olvashatsz még i7 tuningról, valamint szintén találhatsz egy elég terjedelmes táblázatot tesztelt tuningbeállításokkal. Ami a tuningot illeti, ha nem használsz irdatlan CPU-igényes alkalmazásokat (CAD, stb.), akkor célszerűbb az alap órajelet csökkentett feszültségekre belőni, úgy is brutális a proci.

    Qru: Hát, kemény a lapod! ;] Asztem, hogy az enyém 1.27V-ja sok. ASUS csak 1.25V-ig mert elmenni. Sztem nálad is kérdésesek a valós feszültségek, mert az 1.1V nálam a 3.4GHz-hez is elég, annyira gyöngus nem lehet egy i920.

    DroneZ^: Mennyiért kapod? Dehogynem éri meg a HAF932, és ne feledd, hogy ez direkt szellőzésre van kitalálva, az ATCS840-ből erősen hiányzik az oldalsó hűtő, ami nem keveset jelent ám a hűtésnél! (Akár 5-8°C-ot is VGA, alaplap, CPU-hűtésben, ráadásul csöndes!) Én anno 29k-ért vettem, azóta alaposan megdrágult (de legalább kaptam érte ugyanennyit, amikor szükségből meg kellett válnom tőle).

    tom_tol: Ezt tudta a Z600-am is alacsony (1100RPM) fordulatú hűtővel, + 3 23 cm házhűtő 800RPM-en, azaz halkan. A többi ár és ízlés kérdése, ti. hogy abból a pár megfelelő hűtőből melyiket preferálja az ember. Én a 10k alatti ára miatt maradok a Z600 mellett.

    Zájec: tom_tol képmentésén ott vannak a HIGH, azaz a maximum hőértékek, szóval én ezt nem tekinteném csalásnak. ;)

    dime27: Ha megnézed, ezek delta értékek, azaz környezethez mért változások. Persze a Z600-at kihagyták, mindenesetre ha abból indulok ki, hogy az én gépemben, 4GHz-en az 20°C-kal jobban hűtött, mint az itt szereplő Hyper 212+, akkor a többi mehet a sunyiba. :P Nem hájpolni akarom a Z600-at, csak a saját tapasztalatomból indulok ki, jobban örültem volna, ha ott van. Egyébként nem ez az első teszt, amelyből valamiért ( :DDD ) kihagyják.
    Én mindenesetre úgy látom, hogy a személyes tapasztalatok mind 75°C körüli max hőmérsékletekről szólnak a jó i7-hűtők esetében.

    Nem szorzót állíthatsz, hanem QPI-t. Előfordulhat, hogy azt és/vagy az uncore-t lejjebb véve simán megvan a 4GHz. Nézted a táblázatban látható beállításokkal?

    Sárpac: Az a "baj", hogy a max RAM-teljesítmény 4GHz körül jön ki az enyémekből, mert elég gyengén bírják a tuningot. Tehát vagy 3.4GHz (esetleg CL9-ben 3.5), vagy 4-4.2GHz. Ebből anno a 4GHz volt meg stabilan, utóbbit, hűtő híján, nem tudtam még tesztelni, mivel az ASUS lapban el sem indult vele a cucc.

    vhunor: Alapon (2.8GHz) 36.7GFlops-om van, 3.4GHz-en 44.5, 4GHz-en pedig 48.7.

    Akkor ez most hogy van, hogy az előző DX Compute bm-kal 2x olyan gyors volt a CPU, most meg a GPU nem kicsit alázza az i7-et? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #16570 üzenetére

    Rengeteg pár száz kB-os jó program van, de ez a DXCB lényegében tényleg csak azt mutatja, hogy konkrétan semmire nem jó. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #16574 üzenetére

    Hát nekem olyan nincs, talán majd lesz 1x driverben is.

    Sárpac: E8400 feszigénye is megugrott 3.8GHz után, az már más kérdés, hogy arányaiban a 2.66GHz-es i7-hez képest ez sokkal rosszabb, ti. E8 esetén 33% tuning 4GHz, 920-nál meg 50%.

    vhunor: Ja, hát nem árt ránézni menet közben. :) A leghalkabb hűtést mindenképpen Z600-zal kapod, 2 nem túl pörgős ventivel is szépen hűt, ha 1 zajos lenne már.

    Qru: CPU-Calc progival jól látszik a dolog.

    szki: Csak próbáld ki. Ha vminek, hát a sebességnek nagy a jelentősége DDR3 RAM-ok esetén (voltak itt belinkelve tesztek). Szóval árfüggő, de ha jó árban kapsz CL9 2000-es RAM-okat, jobban megéri, mint a CL7 1600-asok.

    gV: Ott vannak a tesztjeim a honlapomon és logouton. A 9k-s ár tényleg jó ár érte (linkeltem én is HSM-nek), kérdés, hogy 1366 keretet mennyiért adnak, és mennyi a pktg, mert amikor anno iPonban volt 9500-ért Z600, 1900Ft volt a másutt 1300Ft-os keret, és 2500Ft a másutt 1000-1500Ft-os pktg, azaz az olcsó Z600-zal drágábban jártam volna, mint ha másutt veszem 11kért olcsóbb kerettel és pktg-gel. :W

    ndave92: Ez a Noctua kevés és drága. :(((

    HSM: Akkor mégis jobb a Z600 1100RPM ventivel... :U
    Az UAC-vel már Doom I óta tudom, hogyan bánjak. ;]

    BMW001: Én linkeltem alap LinX tesztet.
    Nálam semmi bajuk a játékoknak HT On, pl. jobban eloszlik a terhelés, és kevésbé melegszik a proci, bár az eltérés lényegtelen. Dirt nem megy HT On, a 2. rész meg csak nem telepük úgy, de már fut! :C A programozói tudás egyik remeke. :(((

    dime27: 1.34V VTT beállítással nem is fog menni sztem. A procinak már így is túl sokat adsz, nekem 1.306V-ot kellett, úgy ment 1.28-on stabilan. Lehet visszavenni QPI-ből és Uncore-ból is. Az én procimnak vsz. a memvezérlője gyenge, v. az OCZ-im nem nagyon bírják a tuningot, így ha max teljesítményt akarok az egész rendszertől, akkor nálam 3.3-3.5 és 4-4.2GHz (20 v. 21x200, esetleg 21x191) között semmi nem jó. 4.2GHz-et hűtő híján még nem tudtam tesztelni, ezért reménykedem, hogy előbb utóbb megint összejön egy Z600.
    Talán nem ártana a RAM időzítéseket is visszavenni. Attól, hogy alacsonyabb órajelen mennek, tuninggal előfordulhat, hogy magasabb feszen és/vagy alacsonyabb időzítésekkel lesznek stabilak.
    Bios-ban egyetlen feszt se hagyj auto-n!!!
    Azt ne feledjük, hogy LinX-ből a 0.6.4-est célszerű használni. ;)

    front3r: Rossz időzítés, alacsony fesz "tünteti el" a RAM-ok egy részét.
    Sztem valós 1.3V-nál semmiképp nem szabad többet adni egy i920-nak, már csak a hűtés végett sem. VTT-nél 1.48V fölé semmiképp nem mennék én sem, célszerűbb az uncore-t visszavenni, esetleg QPI-t is, erre figyelni kell, mert ha az uncore-t nagyon leveszed, a RAM-ok lassabb sebességen futnak a beállítottnál (én is jártam így).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16702 üzenetére

    Amennyire helyes értékeket táplálsz bele, hiszen a fizikai egyenletek alapján számol. Természetesen nem mér, de 2.8GHz-en úgysem tudnál 4GHz-es fogyasztást mérni. :D

    Cyberpunk: De mit tegyen, aki sokat utazik, és kell neki a számítási teljesítmény? :F :U

    ADAM1337: És van is benne annyi PCI-E sáv, ahány 16X slot? :F És PCI-os kártyát hova teszel bele? :F

    dime27: Hát abba bele kell férnie.

    vhunor: Ha a boltban igazolják a hibát, akkor, ha van lakásbiztosításotok, a biztosító fedezi a kárt. Áramszolgáltató már nehezebb eset, ha nem ők okozták a túlfeszt. Túlfeszvédő amúgy nem tudom, miért nem fér bele valakinek a keretébe, ha már i7 konfigot vesz. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #16737 üzenetére

    És ha olyan munkád van, mint egy ismerősömnek, hogy X napot itthon tölt, aztán meg X napot az ország másik felében. Mit tegyen, vonatozzon (ja, ugye a vonaton meg nem feltétlenül tetszik az ellenőrnek, ha használod az áramot, amiért amúgy már fizetsz a jeggyel) egy komplett asztali konfiggal? :(

    Qru: Ja, de azért mégiscsak jobb egy 2.8GHz 0.96V-on. ;) Túlfeszvédőt nem is neked írtam. Mindenesetre azt még elfogadom, hogy nem feltétlenül lehet egy i7 mellé egy, a táp igényét figyelembe vevő, legalább 25ks szünetmentes tápba is beruházni (pl. egy 85+-os 700W táp mellé kellene egy 850VA-es), de 5-6k egy túlfeszvédőért, amikor hűtőt is legalább dupla ennyiért vesz az ember...

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16741 üzenetére

    Dehogy nincs.
    Két srác ott multizott múltkor egy elosztós hosszabbító segítségével. Egy másik úton meg haverom égette porrá a kalauzt, mert az idióta 3X szólt neki, hogy nem használhatja a konnektort, haverom meg leszarta magasról, aztán amikor az ipse rendezkedni kezdett, ráébredt, hogy a srác akkuról notizik, csak a táskája pántját hitte vezetéknek. Haver azt mondta, utána a faszi minden alkalommal rohadt gyorsan, és nagy-nagy csendben süvített át a kocsin. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16746 üzenetére

    :DDD Csak elosztót is vigyél, hátha más is gondol erre. ;) Aksival legalább badizol is egy kicsit. :C

    Keldor papa: Időzítést vedd visszább. Ah, már megvolt. :R
    VTT-t emelhetsz, ha máshogy nem stabil a rendszer, soxor az a hunyó.
    Az említett beállításokkal nem lesz 50GF-od.

    Devid_81: Az biztos, hogy nem a 81°C-tól "fagy" a cucc. Nálam 1.28V kell a 4GHz-hez, 3.8GHz körül szokott megugrani a szükséges fesz, és GFlops sincs akkora +, mint alatta.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Devid_81 #16775 üzenetére

    Hát a dupla ventis 212+-omon szépen futottak a 4GHz-es tesztek 94°C-on... :DDD

    Qru: A mobil i7 messze nincs ott fogyasztásban, mint az asztali, az órajele is alacsony.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Devid_81 #16778 üzenetére

    Azért mondjuk ne nagyon hagyd fél óráig, v. tovább futni. Egyébként szélszerű az IBT-t használni, az ugyan később hibázik, mint a LinX, viszont akár 5-8°C-kal is hűvösebb lehet a proci.

    Qru: És hova tennéd a gépet? :F
    A Z600 tesztnek külön örülnék, mert pont ezt a hűtőt hagyják ki minden tesztből (persze, elavult :((( ), de saját tapasztalataim alapján bőven pariban van a konkurenciával azok alapján, amiket azokról olvasok. Ne feledjétek el dupla ventivel is tesztelni, mert jobb úgy a hűtése, v. ua. a hatásfok jóval halkabban. Zajban mindenképpen nyerőnek kell lennie.
    A passzív kiképzésének (gondolom, úgyis tesztelitek) egyetlen hátránya, hogy úgy a blokk keltette légmozgás (nem rossz azért egy venti nélküli hűtőtől) 4 oldalra (és oldalanként 2 irányba) tolja szét a meleg levegőt (erről is írhattok esetleg, mert a userek 95%-a azt hiszi, hogy pusztán a mérete határozza meg a hűtési teljesítményét), így ha ventivel használja az ember, akkor az egyik oldali meleget pont visszafújja a blokkra (azért a hatásfokon ez nem sokat ront), tehát legjobb egy felette a házból kifelé szívó, nagy venti lenne, viszont az meg max. egy HAF932 méretű dobozban fér el.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Devid_81 #16782 üzenetére

    Hát ezért célszerűbb lépésenként vinni fölfelé a stabilitást, még ha macerás is, és mindig tesztelni. Egyébként, ha leszeded a ház oldalát, betehetsz még 1-2 12 cm ventit a CPU környékére, az is segíthet néhány °C-ot. Persze nem hagyod így a gépet, de legalább tudod, hogy stabil a beállítás.

    Qru: Én kevés pénzzel azért értem be a 212+-szal, mert több tesztben is azt írták, hogy jó az i7-re még magasabb feszültség mellett is; gondoltam, annyi teszt csak nem átb.szás. De az volt, így még a kevés pénzemből is buktam, máskülönben már ismét lenne Z600-am.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Devid_81 #16789 üzenetére

    1.275V bios-tól 95°C nagyon gáz. Nálam 1.305V-tól ment fel ide 212+ alatt, Z600-zal szépen elvolt 75°C körül. Ha lesz lóvé, a Z600-ra majd 1600-as ventiket pakolok, nem 1100-asat, azzal tuti rendben lesz a hűtés még HAF932 nélkül is.

    Erdei88: A nem XMP-s RAM-oknak is adott az ASUS + az ASRock lapom is 1.8V-ot (a lá régi DDR3, X58-as lapokban!) auto beállításokkal.

    HSM: Az a gáz, hogy a gar procira v. RAM-ra vonatkozik, ergo kérdéses a csere, ha a magas RAM fesz. vágja haza a procidat, mert akkor ki cserélje az amúgy jó procit? Az alaplap gyártója, vagy a RAM-é? :F

    Nekem volt P6T-m, sosem felejtett bios-t. Persze bios-update esetén felejti, ha beállítod neki, hogy törölje a régit, ami meg ajánlott.

    Lacc88: A tudás mellett célszerű a kiépítést is megnézni, pl. van, aki (is) azért vett ASRock-ot, mert messzebb vannak a RAM-slotok a CPU foglalattól, így nagyobb hűtő is kényelmesen elfér mellette. Nekem jó volt a P6T Dlx, de tudás/kiépítés miatt sokkal megfelelőbb az ASRock X58 Extreme (akinek az előbbi szolgáltatásaira van igénye, az nyilván amellett szavaz), még ha 16+2 helyett csak 8+2 fázisos is.
    Örülök, hogy megfogadtad a tanácsomat, és itt is érdeklődsz lapokról. Jó az alapos tájékozódás, hiszen az összes mai platform közül az X58 a legidőtállóbb, így célszerű gondosan mérlegelni.
    Azt tenném még hozzá, hogy ha tuningolni akarsz, lényegében édes mindegy, melyik lapot választod, 4GHz menni fog mindegyikben egy jó CPU hűtővel, amire szintén találsz itt ajánlatokat (Baram, TRUE, Z600), Qru-ék tesztje is remélhetőleg mihamarabb meglesz. Gyári hűtővel amúgy az alap órajel (2.8GHz) stress-tesztekben is OK, de már egy alapfesz. alatti tuninggal is könnyen 80°C-ig melegedhet a proci, szóval tuningot mindenképpen csak valami extra hűtéssel vállalj majd be.

    Henk: Nem, de mégis csak jobb fix 0.96V-on használni a cuccot, mint 0.85-1.27V között.

    Qru: Én végignéztem a speckókat, de sehol nem találtam, hogy 1.35V lenne a max. QPI fesz. Lehet, vak vagyok. :B Mondjuk a 130W TDP-t sem értem a 95W TDP-s prociknál. :U (Vagy most totál keverek valamit.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Henk #16801 üzenetére

    Ott biztosan nem, nekem is kell 1.1V hozzá. Nálam auto beállítással 0.85V és 1.27V között mozog. Ilyen szempontól az ASUS EPU-ja lenne jó, de az lényegében működésképtelen X58 környezetben (nálam legalábbis az volt), míg P45+E8400 kombóval 1.4 és 3.6GHz között tökéletesen szabályozott mindent. Az ASRock-nál sajna ilyen dinamikus szabályozó progi nincs, de végül is mindegy, ha a P6T Dlx-on sem működött.

    HSM: Dlx-om volt, az is P6T, így azt hittem, általánosságban szólsz, bocsi :R
    Az egy dolog, te mit tartasz helyesnek, egy más dolog a törvény, illetve egy harmadik a magyar kereskedők szemétsége (pl. nem cserélnek, vegyél másikat, ők meg a gyártónál gariztatnak, és van egy extra hardverük).

    Nippon: Szerintem senkinek nincs még "hosszú ideje" i7-e.A többit lásd alább:

    Qru: :K Ott van lazán bármelyik i7-ben a 4Ghz, totálisan értelmetlen följebb tornászni, hiszen már az is látszik, hogy 2.8 vs. 3.4GHz között sokkal nagyobb mértékben emelkedik a GFlops érték, mint újabb 600MHz-cel feljebb. Azaz kap az ember egy túlhajtott, esetleg károsodó, sokat fogyasztó rendszert, de lényegében semmi teljesítménynövekedést +100-200MHz-cel 4GHz fölött.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #16816 üzenetére

    IBT tesztben is ezt láthatod.

    dime27: A lapról annyit, hogy nálam 220BCLK-t tudott stabilan, 225-tel nem indult. Közötte nem néztem.

    Qru: Tudtommal C0-ból is voltak jól tuningolhatóak, csak esetleg magasabb fesz kellett nekik.

    BMW001: Főleg, ha még az ASRock is tudja, mert az a ciki, ha a lenézett gyártó is übereli a menőt. Én is a procira gyanxom. Nagyon levett RAM-okkal (QPI,Unc) nézted egyébként? Csak mert RAM-vezérlő is gátolhat elméletileg.

    Nippon: Amilyen feszeket az ASUS és az ASRock lapom is adott auto beállításokkal a cuccnak (főleg a RAM-oknak, és QPI-nek), könnyen szívhat a mezei user. Kivéve, ha 1066-os RAM-okat használ, azt normálisan lövik be.
    No, az auto tuning mind2 lapomnál olyanokat állított be, hogy meg sem nyekkent a gép, azzal a mezei usernek nem lesz gondja. :DDD

    HSM: P6T Dlx. 1.26V-ig adott a CPU-nak, X58X 1.27-ig tolja, miközben 0.96V elegendő. :U ASRock egyébként még magasabban pirul, szóval most /pill nem mondhatod, hogy sztárolom, ha csak nem azt jelenti mindez, hogy magasabb fesz adható ebben a cuccban, mert jobb a védelme, de ezt erősen kétlem, bármennyire szeretem is a lapot.

    Qru: Lehet, hogy csak nálam nem melegszik jobban HT ON, mint OFF? Legalábbis csak 1-2°C eltérést láttam, pedig gyári hűtőm van most. ASUS lapban Z600-zal értelemszerűen nem is néztem. :D

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16844 üzenetére

    Na ja, 212 alatt.
    Igen, a szolgáltatás "papíron megvan", viszont nincs gond sem vele. :DDD

    gV: Ezt én is tudom, de nézd csak meg, mennyire más a terhelésük, főleg a GFlops szórás, a hőtermelésről nem is beszélve.

    BMW001: Imádkozom érted! :R :DDD Nem alapra gondoltam egyébként, hanem minimumra (gondolom, úgyis alacsonyabb szorzóval próbálkozol). OK, hogy lassú lesz a géped, mint egy AMD, de legalább nagy eséllyel kiderül, hogy hol a bibi. Hiszen ha mindent levéve OK egy magasabb BCLK, akkor nyilván nem BCLK-határba futsz bele, hanem RAM-ba vagy memvezérlőbe.

    Qru: Nézném már azt a hűtőtesztet! :((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #16848 üzenetére

    Hát, ha a leglassabb RAM-beállítással is 1600 már (bár az sem biztos, hogy tutira jó, hiszen hiába ua. a RAM órajel, ha a proci magasabb sebességen megy, már magasabb fesz kell neki), akkor marad a QPI/Uncore, az még lejjebb veszi a RAM-ot is. Pl. az 1600-as RAM-om csak 1333-on megy, ha lejjebb veszen az uncore-t.

    tom_tol: Pedig az 1.53-assal én már 8, 17, és 24GHz-et is elértem 0.96V-tal, előbbiekről CPU-Z képmentésem is van! :))

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #16851 üzenetére

    ASRock RULEZ! :P Na jó, csak gonoszkodom! :R Kívánom, hogy sikerüljön összehozni a 220BCLK-t.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #16853 üzenetére

    Szívesen. Ez a legkevesebb (és legtöbb), amit tehetek érted. :)

    dime27: Én 15X220-ig teszteltem anno, de az végig stabil volt. Följebb nem néztem, leginkább azért, mert egy 21x162-vel sokkal kevesebbet fogyaszt a gép, ráadásul még a szorzó-szabályozás is megmarad. Tesztnek persze jó, ha kipróbálja az ember, a legjobb meg az lenne, ha mondjuk stabilan menne egy 21X220 (vagy legalább 20X), hiszen akkor OK a takarékosság is (relatíve). :DDD

    Van 1.53.1 CPU-Z, lehet nézni, megmaradnak-e a MegaGigaHz-ek. :P (Az 1.53 jelölés ellenére már 1.53.1)

    Qru: Már a Nero Vision-nek nem mindegy, hogy 4x65%-on, vagy 6x65%-on megy, mert vannak ilyen rafinált progik, hogy 4 szálon sem foglalnak több erőforrást, így 8-on erősen javul a teljesítményük, ami egy összeszerkesztett videofilm kódolásánál a kódolási idő 30-40%-os csökkenését is eredményezheti, mindemellett nem kell tuning a sebességhez, ergo ez több megtakarítást jelent.

    tom_tol: Csak nyomj egy LinX-et, majd meglátod, miről beszéltem. Nézek oda, aztán azt látom a CPU-Z ablakban, hogy 8GHz-en megy a proci, de volt 151X szorzóm is. :P (W7 alatt volt x64 CPU-Z.

    Qru: Ezt bírom az i7 tulajokban :) , azt mondják, á, elég nekem a 3.8GHz, otthon meg egész álló nap próbálják stabilizálni a 4GHz-et. :P :D Akkor miért nem elég egy laza, alulfeszelt 3.4-3.6GHz? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16872 üzenetére

    Miért is kellett neked i7? :F :DDD Időt álló befektetés? :U Az E8400-at sem sokat használtam 4GHz-en, de azért kiteszteltem mindenféle szempontból. Majd egy ATI HD7580-hoz talán kell majd konfigot cserélnünk...

    Lacc88: Mi zavar, a lapok nagy választéka? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16909 üzenetére

    Én nem láttam hátrányát játékokban, mi több, amelyik képes több magot használni, jobban elosztja a terhelést, ergo kevésbé melegszik a cucc. Sok olyan programban is jó a HT, amelyek képesek több magot használni, de a rendszer terhelését kímélve, csak bizonyos mértékben terhelnek 1-1 magot. Ilyenkor, ha van HT, akkor a + "magok" megint csak terhelhetővé válnak, ergo drasztikusan nőni fog az adott program teljesítménye.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #16911 üzenetére

    Dirt nem megy HT ON, a 2. részét csak telepíteni nem lehet úgy! :Y :N

    dime27: Nem próbáltad a Q9550-et HT ON? :F :D

    HSM: Csak azt írom, amit tapasztaltam. Kb. lesz.rom, minek minősíted te. :P +1X leírom, hogy SEMMIBEN nem tapasztaltam lassulást HT ON, még régebbi programok esetében sem, a hőterhelés meg, amint azt írtam is, alkalmazástól függően változik (te magad idézted szavaimat: "amelyik"), de semmiképpen nem lehet fixen kijelenteni, hogy HT ON melegebb lesz a cucc. Pedig gyári hűtőm van most, piszkosul látszik rajta minden kis eltérés a hőmérsékletekben.

    "nem a rendszer terhelését kímélve terhelnek 1-1 magot nem teljes gőzzel, hanem mert az egyik programszálra vár a többi... És pont, hogy itt a legnagyobb hátrány a HT, mert a számítógép ilyenkor ha a 100%-on pörgő processzormag "kihasználatlan" szálára tesz egy feladatot, akkor lassulni fog a feldolgozás, mert a CPU nem különbözteti meg a két folyamatot, a lehető legoptimálisabban próbálja mindkettőt végrehajtani, ami jelen esetben a 100%-os programszálat hátrányosan fogja befolyásolni, ergó lassulni fog a feldolgozásod"

    Lényegtelen, hogy miért nem megy teljes gőzzel egy-egy mag (ezért nem is tértem ki rá), ha a + szálak beiktatásával ugyanolyan magterhelések mellett gyorsul a program. De megmagyarázhatod pl. a Nero Vision-nek, hogy 4x60% vs. 6X60% CPU-terheléssel utóbbi lesz a lassabb, csak valahogy mindig az előbbinek kell 12-13 perc egy filmkódoláshoz, az utóbbinak meg csak 7-8. :P Ráadásul egy rakás játék támogatja a több szálat, legföljebb nem verik a mellüket a készítőik, hogy HT-ready. :P Azt meg szemlátomást (megint) teljesen figyelmen kívül hagyod (ha nem bírsz feldolgozni több szakaszt, ne olvass :( ), hogy nem 100% melletti átterhelésről beszéltem, hanem arról, hogy ua. az alacsonyabb terhelés oszlik el több szálon, tehát egyáltalán nem is azt próbáltad cáfolni, amit írtam. :) És még te vádolsz megtévesztéssel... :U :( :((

    Azt elismerem, hogy LEHET olyan teszteket csinálni, amelyek kimutatják, hogy HT ON lassabb lesz valami, és vice versa, attól függően, ki mit akar bizonyítani (ahogy anno remek teszteket lehetett csinálni, kimutatva, hogy a 8800GT gyorsabb a HD3870-nél, de ennek az ellenkezőjét is). Aki az emberek megtévesztése mellett otthon is olyan programokat használ, amelyek az új technológiával lassítják a rendszerét, azt csak dicsérni tudom a következetességéért (főleg, hogy ezért egy valag pénzt még ki is adott korszerű hardverre). ;]

    Hogy a szavaiddal éljek: "Nem kéne tényként leírni az elméleteid, privát véleményed, vagy okoskodásod, mert nem biztos, hogy igazad van, és ezzel megtéveszthetsz másokat..." :DDD Pont te próbálkoztál ezzel.

    A játékokat illetően könnyen lehet, hogy inkább a driver (v. program) volt a hunyó, az jóval gyakoribb hiba. Pl. Dirt, Grid XP alatt laggolt, Vista/W7 alatt meg nem, pedig ua. hardveres beállítások voltak.

    Cyberpunk: Az a baj, hogy azok a tesztek nem igazán bírnak gyakorlati jelentőséggel. Olvasd el, amit írtam neki feljebb, és akkor te is érteni fogod, miért nem tapasztalsz visszaesést. Amúgy egyetértek, azért van a HT, hogy használjuk, másképp minek vettünk i7-et? :F :DDD

    Erdei88: Ha 1000-en mondják neki, akkor sem fogja elhinni, és véletlenül sem nézi meg, nem a rendszerében hibádzik-e valami. ;)

    Lacc88: Üdv! Milyen lap lett végül?

    Szatesz: Milyen LinX teszt az, amely mellett tudsz netezni? :F (Vagy bármi mást csinálni a gépen? :F )

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Lacc88 #16954 üzenetére

    Hát, ha 4VGA-t tervezel bele, akkor remek, az ára meg még remekebb. :C Milyen RAM-ok kerültek bele végül? Csak mert az elég neuralgikus pont a konfigban.
    Tuning is lesz?

    ADAM1337: Hát én LinX-re mindig akkora terhelést küldök, hogy max. a RealTemp képes néha frissíteni magát, semmi más meg sem nyekken (elindítani sem tudok semmit). Ha BÁRMIT tudsz még csinálni a gépen, nincs max. terhelésen. :) Egyébként be lehet állítani, hogy mennyi erőforrást (RAM-ot) hagyjon a rendszernek.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16957 üzenetére

    Az csak 1 példa volt a HT ON hasznára.

    "Későbbi használatra" ráértél volna később és olcsón vásárolni.

    Hát a Dirt 2-t én megpróbáltam HT ON telepíteni, mert gondoltam, hátha fejlesztettek, tévedtem. Aztán HT OFF is játszottam vele, de mivel más játékoknál nem volt igazán jó ez (pl. Borderlands, és egyébiránt is az UE eredetű játékok elhasználgatják a szálakat, v. Wolfenstein, persze pont ezeknek semmi szükségül rá :DDD ), visszatettem, és akkor már tettem egy próbát, és voilá! Megy 8 szálon, és remekül, véletlen akadás sincs (ami HT OFF előfordult, de érdekes módon csak a játék elején, mintha vmiféle kalibrálásra lett volna szüksége a proginak). :D Abban egyetértünk, hogy ez a játék egyik bája, talán "ismerd meg a hardveredet!"-céllal tették bele. :U
    Az 1. részt meg töröltem a francba, nem fogom azért restartolgatni és állítgatni a gépet, hogy tudjak játszani vele, messze nem olyan jó program. :N

    Akinek meg a játék az elsődleges szempont, az E8-at használ HD5870-nel. :D Az még nem kevéssel olcsóbb is egy i7+X58+DDR3 kombónál.

    Lacc88: Na, arra különösen kíváncsi leszek, mert az én 1600-asaim nem igazán tuningbarátak. CL7-esek?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16961 üzenetére

    Persze, hogy életképes az i7 platform, a legéletképesebb mind közül, csak még szükségtelen.
    Hogy a rendszer mire OK, az erősen függ a beállítástól. Meg fogsz lepődni, de nézd meg a honlapomon a HD4870 tesztet, v. logouton az 5. részét, ahová 5870-tulajok voltak kedvesek E8400+HD5870 kombó teszteredményeket küldeni, és bizony simán az jött le, hogy magas graf. beállításokkal (mi másra venne az ember ilyen VGA-t), már nem is olyan nagy felbontásban még igazából tuningolni sem kell a procit a VGA kihajtásához, azaz max. 2+ magot támogató játékokban lenne értelme újabb procinak, de azok közül még egyet sem láttam, amely komolyan leterhelte volna a + magokat. Végeredményben tehát az a játékos cselexik helyesen fejlesztés szempontjából, aki vesz egy erős VGA-t a brutál E8-a mellé, aztán majd, ha valahol komoly CPU-limitbe ütközne (azaz nem lenne elég neki 4GHz 2 maggal, és relatíve kevés fogyasztással), elgondolkodhat, mire fejleszti az alapokat a sok újdonság közül.
    A váltás természetesen mindig attól függ, hogy mit tud elérni az ember. Ha én nem munkabér helyett kapom a konfigot (azaz jóval olcsóbban, mint amennyiért szja-zott és tb-zett, kb. feleannyi pénzből vásárolhattam volna), még ma is P5Q-m lenne E8400-zal, a HD4870-et úgyis csak az Oblivion és a Crysis tudja kicsit megfingatni.
    A P55+i5 kombó sem sokkal különb egy P45+Q9550-nél.
    Hát, a Dirt-ben már az 1. rész menüjét is a világ legszarabbjának tartottam, de a folytatásban ezt hatványozottan sikerült überelniük az alkotóknak; az ember több időt tölt az elb.szott menüjükben a szart sem érdeklő üzenetekkel, mint a pályán. :Y :W

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Lacc88 #16962 üzenetére

    Pedig de! :P P3-am 3 és fél, P4-em 2 és fél évig húzta, aztán az "olcsó" AMD-re a gatyám is ráment a kényszerű fejlesztgetések miatt, ment is, mihelyst meg tudtam szabadulni tőle. E8400 1.5 évig volt, és mint írtam, ha nincs rá jó lehetőség, ma is az van még (te jó ég, az i7 is fél éves lesz lassan :Y ). Én szeretek egy konfigot sokáig használni, ezért inkább adok többet érte újonnan, mert végeredményben ez az olcsóbb megoldás, elég csak levetíteni 1 hónapra a költségeit. Pl. A HD4870-em 15 hónapos (vagyis azóta van ilyen kártyám a gar. cserékkel :) ), most 2/3 áron lehet beszerezni, de aki olcsóbban veszi, sokkal kevesebb ideig tudja majd használni, ráadásul az elmúlt bő 1 év összes játékát élvezhetetlenebb grafikával tolta végig.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16968 üzenetére

    Ebben egyetértünk, de hát csak nem jár a plebsnek is LGA1366!!! :D Ez meg nagyobb haszon a gyártóknak, mintha az alsóbb szegmensben fenntartanák a Q9-E8 párost, noha messze nem elavult még egyik sem, csak a marketingesek akarják annak láttatni.

    Sajna DX11 miatt majd vsz. cserélni kell a karit, mert tessz. nélkül ritka hányadékul néz ki pár dolog Heaven-ben is (lásd: "lépcső"). De miért bosszankodsz, ha úgyis jól szolgál a kari? Én 51k-ért vettem a karit, ha megvárom a GT300-akat, és akkor cserélek a jobb DX11-es cuccra, akkor ez eloszlik 18 hónapra, az havi 2834Ft, és brutál teljesítmény másfél évre. De ha később cserélek, még olcsóbb (az eladási árral még nem is számoltam). De ha nem használsz olyan játékot (mondju kDirt 2 már ott van), a HD4890 CF még mindig überbrutál kombó lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz 19_OsY_81 #16973 üzenetére

    "Bika" gép? :F ASUS Lamborghini! :C
    AMD- felejts el (főleg, hogy még az ára sem szól mellette, hiszen az Intel mindig az AMD teljesítménye alá áraz), játékokkal kapcsolatban meg elég pár hsz-t visszaolvasnod.
    Amire te gondolsz, az notikban van, az X58 turbója más dolog. Azzal kapsz +1X szorzót.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz _Fefe_ #16977 üzenetére

    Hát erre csak annyit tudok mondani, hogy nálam ez volt. HT ON az istennek sem települt fel.

    Keldor papa: Nagyobb az esély arra, hogy a többség használja, és nem netezésre pazarolja az erőforrásokat. :DDD CSorBa volt annak idején asszem, aki idejött, segítségünkkel belőtte a tuningját az ASRock lapjában, azóta színét sem láttuk. :DDD

    HSM: Hát én inkább az ASUS-ra szavaznék, mert ha más még nem is lenne jobb benne a GB-nál, a ventiszabályozása biztosan, ha nem tévedek.

    ARockerek: Próbálta valaki az IES-t levett fesszel? Nálam mindig fagyasztja a gépet. Ha auto-n hagyom a szabályozást, akkor ugyan csak 1.18V-ig engedi a proci feszt (ha nem fut, a lap elküldi 1.27V-ig is), de úgyis 75°C-ig hevül a proci a gyári hűtővel. Szóval egyelőre nem nagyon lehet extra megtakarítást elérni vele a 0.96V-os fix CPU-fesszel szemben.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16992 üzenetére

    Hát, még jó, hogy legalább a CPU-t szabályozza. EP35--től már tojnak a többi ventire gigáéknál. P6T Dlxe 4 ventit szabályoz rendesen, az X58X meg 5-öt, utóbbi ráadásul 10-féle módban (ill. 11-ben, ha a szabályozatlan beállítást is veszem).

    Qru: Alakul a hűtés teszt? Remélem, azért fordulsz elő ritkábban! :)

    ...

    Megnéztem a kódolást XCoder-rel, tökéletesen és stabilan 280FPS minden, másfél órás filmek 7-8 perc alatt DivX-ben. Ja, 2.8GHz CPU, minden alapon. 1. CPU mag 60%-on, a 6. 100-on (szóval a 100% terhelés sem zavaró), a 7. 24-en, a többi pihen.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz vhunor #17000 üzenetére

    Egyetértünk, én sem fizetnék azért, hogy egy lap NE tudjon valamit.

    slyie: Ez egyáltalán nem márkafüggő. Láttam én már 5-6 éven át, a lecseréléséig szépen robotoló ASRock, de még Tomato (emléxik valaki rá?) lapokat is, míg 1-3 éven belül meghaló márkásakat (MSI, Abit, ASUS). Bármire kerülhet olyan alkatrész, amely a MEO-n átmegy, de valahol "anyaggyenge", aztán bekrepál.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17003 üzenetére

    Haveromnak van 1. Most küldte vissza garba.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz vhunor #17007 üzenetére

    Igen, de az még a kisebbik baj.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz MPowerPH #17009 üzenetére

    Az a lényeg, hogy állj ellen! ;] Mond meg nekik, hogy csak a 220 feletti BCLK érdekel, azon túl mindenki bekaphatja, hóóó! :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17011 üzenetére

    Vagy csak simán egy kis extraprofitot akarnak termelni. :P Ha van egy HAF932-d, sztem magasról tehetsz az ilyen beteg ötletekre. Durva lenne egyébként olyan elvetemült hőtermelés kisebb csíkszélességen készülő kártyáktól.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #17018 üzenetére

    Mint említettem: HAF932: jó hűtés, tágas hely, és a tudásához képest bagóért adják, hiszen kevésbé hűtő, vagy csak picit nagyobb házakat 40-80k-ért adnak.
    Az AMD szarságaival nagyon tele az összes tököm, de az ATT azért nagyon hiányozna, főleg az XCoder-e. Kérdés persze, mit ád az nV, hiszen ha DX11 lesz hasonló árban és sebességben, mint HD5870, viszont lesz mellé CUDA, PhysX, stb, akkor AMD-nek annyi, meg egy bambi.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17022 üzenetére

    Én inkább nem találgatok, hanem megvárom, mi fog történni. Ahogy eddig is ezt mondtam. Nem érdekel, hogy azért lesz-e olcsóbb az nV (ha az lesz), mert így csökkentik a veszteséget, vagy csak úgy. Véleményem szerint egyébként az nV extrák miatt hasonló teljesítményben 10-15%-kal az ATI fölé fognak árazni, de majd meglátjuk, mit talál ki Enrico. :DDD

    Inteltől, de még nV-tól sem tapasztaltam olyan aljasságot, mint az AMD-től, hogy szándékosan rontja el a régebbi hardverek támogatását (chipset és VGA is), hogy újat kelljen venned, vagy játszhatsz minden újabb játéknál, hogy melyik meghajtóval fut majd hibamentesen. Vagy, hogy haverom AMD notijára még integrált AHCI driverrel (vagy előtte megetetve vele) sem lehet XP-t telepíteni AHCI módban, mert csak annyival lesz jobb, hogy később fagy szét a rendszer. Arról nem is szólva, hogy amennyi szarságot produkált anno az AMD-s konfigom, az mind egyetlen csapásra, nyom nélkül eltűnt, amikor ismét Intelt vettem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Henk #17024 üzenetére

    Akkor veszek olcsón 5970-et, vagy 5870CF-t, tekintettel arra, hogy az előbbi csak 40-50%-kal gyorsabb 1db 5870-nél, a CF viszont jó esetben 70-80%-ot is tud.
    Azért biztosan nem csak csúcskártyák lesznek. :U
    A lényeg, hogy legyen mik között dönteni, mert könnyen megeshet, hogy a gyorsan HD5870-be ruházók majd szívják a fogukat, hiszen 2 hónap alatt 98k-ról 82k-ra esett az áruk. Mondjuk 50k-ért már rohannék is venni, GT300 ide v. oda. :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17026 üzenetére

    Nem tudom, Intel platformjaim évekig voltak, és még chipset-driver frissítéssel sem volt velük gondom soha.

    Említettem olyasmit, hogy lassulna a megjelenítés újabb ATI driverekkel? Ugye, hogy nem. :N Megint félreértelmeztél. Arról van szó, hogy hibáznak az újabb meghajtók. Az 580X chipsetes alaplapomban megszűnt minden CF, amint kijött az újabb AMD chipset, viszont a HD3870-hez meg újabb driver kellett, úgyhogy ez is csak egy újabb lökés volt vissza, az Intel felé. Amúgy meg HD3870 topicban, de már a 4870-ben sem ritka eset, hogy egy újabb szériás driverrel egyre több régi program hibázik, vagy nem is fut, és amikor az ember visszateszi az adott szériára fejlesztett meghajtót (8.7 ill. 9.9), rögtön eltűnnek a hibák. Természetesen ilyenkor az újabb játékok kezdenek el bugzani, és mázlista az ember, ha csak olyasmivel játszik, amelyhez nem kell kizárólag ez v. az. (De 3870-tulajok már cserélgetik a friss és a 8.7-es drivert elég sűrűn.)

    Hát nekem az i7 megy úgy, mint az álom, kötve hiszem, hogy a Phenom így menne, max. egy rossz álom... :DDD No de ha a bios rossz, az nem AMD-s bios? :F

    Te sosem nézel árakat? (Gördítsd lejjebb.) :F :( Tegnap még 81.300-ért is volt. Tisztára, mint a Z600-nál. :P

    radi8tor1: Azért ez így túlzás. Új áron semmit nem szabad megvenni. HD4870-et akkor vettem, amikor a megjelenése után 3 hónappal 51k-ért meg lehetett venni 78k helyett, azért a 3 hónapért nem fizettem volna +55%-ot. Viszont lassan másfél éve megvan, és még mindig 38k körül van ez a típus, az már megéri.

    Henk: De megnézném már Z600-zal! Remélem, Qru-ék mielőbb megcsinálják a tesztet azonos konfigban.

    Uzmany: Én a Z600-at választanám.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #17033 üzenetére

    Naná! Komplett vízhűtés cpu-ra, RAM-okra, NB-re, vinyókra, esetleg egy gyári vizesblokkal szerelt Powercolor HD5870, álmodozni lehet. :D :R
    De ha azt nézed, hogy némelyik léghűtő és 30k fölött van, csak procira is lehet már vizes hűtést tenni. Az már más kérdés, hogy mennyi értelme van 30k-t adni léghűtésre. :)

    Uzmany: Viszont kis légszállítással (halkan) is jól hűt. Van, aki meg azért vett ASRock alaplapot, mert azon elfér egy nagy hűtő is. :) Nem vagyunk egyformák.

    syC: Én is mindig ezt mondom.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák