Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13670 üzenetére

    Annyit nem adhat. :( :Y Még ha auto fesz. szabályozásra állítom, akkor sem ment 1.24V fölé teljes terhelésen az X58X, ami gyakorlatilag kb. 1.22V, de még a P6T dlx sem. Viszont +1 kis adalék: a "tuningbarát" ASUS-ban 0.02V-onként lehet pl. RAM feszt állítani, az "olcsó" és egyszerű X58X-ben 0.015V-onként...

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Osiris #13673 üzenetére

    A hit mindig a tudás hiánya. 1.296V-on a 4GHz tökéletesen elfogadható, bár én eddig csak 20X és 21X szorzókkal értem el (előbbit 1.3V-on, utóbbit 1.2965-ön). X58X-ben szépen feláll a rendszer 21x200-on is (P6T-n be sem bootolt), de megfelelő CPU-hűtő híján nem tudom tesztelni.

    Qru: Az azért még jó, hogy 1066-on elmegy CL7-ben a Platinum, nem ezzel van gond, hanem ha 1600-on nem tudja (ill. gyári órajelen).

    BR4D: Ja, nekem is olyan "gyenge" D0-m van. Viszont az alacsonyabb feszesek gondjaival ellentétben teljesen stabil volt 4GHz-en azzal a magas, 1.3V-os feszültséggel. És ahogy Osiris írta, neki is kb. ennyi kell a stabil 3 GHz-hez.

    Most ezzel a Proli hűtővel, ha már 5k-val drágább a Megahálónál, 33%-kal jobban is hűt a fekete festéstől? :F :DDD Inkább félárban egy Mugen 2 v. Z600.

    HSM: Az a baj ezzel a C-State szolgáltatással, hogy az aktív magok is elszunyálnak, vagy éppen az alvók nem ébrednek föl, és máris kész a crash (ezért kizárólag ez tekinthető pontos C-State állapotnak). :((( QPI-t Uncore-t nekem sikerült 3.4GHz-en is 4800/3200-on tartani (pár napja írtam, hogy ehhez mennyivel kellett biosban feljebb állítani őket), amúgy nem kizárt, hogy Keldor papának a 3600-as unc. tett be. Infókat kösz. Nálam CL7-ben, igaz, 1600MHz-en 7-7-7-16-59... beállításokkal mennek a RAM-ok, Com. Rate pedig 1T. ASUS-ban csak 7-7-7-20-89... beállításokkal volt stabil, szóval ismételten le kell szögeznem: nem rossz ez az ASRock. Azért majd megnézem, hogy a lassítod beállításaiddal mennek-e gyorsabban a RAM-ok. Szerencsére az ASRock biosa nem olyan elvetemült, mint az ASUS-é.

    CSorBA: Az időzítés sokkal kevesebbet számít, mintha akár csak 100MHz-cel lassabbak a RAM-ok, az igazi viszont CL8/1866 lenne, v. CL9/2000. Uncore van feljebb is.

    AtG: Hűtőcsere közben ki kell venni a procit? :F Eddig én mindig anélkül csináltam. :Y :)

    kris75: ASUS MyLogo

    Zájec: Nekem úgy rémlik, hogy az időzítések/feszek voltak azok, amelyek miatt eltünedeztek, vagy nem működtek megfelelően a RAM-ok ASUS lapokban (pl. csak 4 v 2 volt 6GB helyett, stb). Uitt topicban beszéltünk róla.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #13728 üzenetére

    Nyomj neki Lynx0.6.3-at legalább 4GB-tal végig (az kb. 1ó 25p), aztán meglátjuk. De lehet jobbfajta C0, mert volt ilyen, csak jóval kevesebb, mint D0-ból.

    Zájetz: Ha egyszerű és jó alaplapot akarsz (ráadásul olcsót), akkor nézz át ide, ill. olvasd el a bemutatómat. De minek az i975X? Annak az árából bőven futná helyesírás-tanfolyamra, ha a suliban már az alapokat is kihagytad... :B :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #13730 üzenetére

    Zájetz: De minek az i975X? Annak az árából bőven futná helyesírás-tanfolyamra, ha a suliban már az alapokat is kihagytad... :B :(((

    Zájec: Mi ez a Zájetz? :F Klónoztak?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #13732 üzenetére

    Hát, ha energiatakarékosban jó, az már 1 lépés a tuningolhatóság felé, de nem biztos, mert láttam én már olyan D0 i920-at is, hogy 3.6GHz-ig alacsonyabb feszen ment, mint az enyém, de 3.8-nál elfogyott, ott már 1.3V-tal sem volt stabil (nálam 2.8@0.944, 3.4@1.088).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gV #13735 üzenetére

    162x21-gyel alapfesz alatt meg kéne lennie a 3.4GHz-nek, az még HD5870 alá is elég. Hát az meg elég lutri, milyen procit fogsz ki; pl. az E8400-am korai szériás, amit sokan szidtak, aztán a "jó" prociknál kisebb feszen megy 4GHz fölött. Valaki megvehetné már.

    Zájec: Írni tud, csak hát a helyességtől kicsit messze van. Bocsi mindenkitől, ha ilyenért beszólok, de engem piszkosul bosszant az alapvető helyesírási ismeretek hiánya, mert elgépelni lehet bármit, csak nem 'ly' gomb helyett 'j'-t nyomni, és viszont.

    Azért nem csapvizet kell tenni a vízhűtésbe, és máris nem fog zárlatot vagy más gondot okozni. ;) Leginkább az a baj vele, hogy rohadt drága cserélni az alkatrészeket, ha platformot fejlesztesz. Amúgy havernál a vízhűtés semmivel nem volt halkabb, mint nálam a HAF-932. Persze, a hűtés hatásfoka már más tészta. :DDD

    Még a mostani kis midi házamban is elférne egy Z600, v. Mugen 2, és még hely is maradna felettük (18 cm van).

    BR4D: Az a baj, hogy a hűtők (sok máshoz hasonlóan) nem teljesítmény-árban kaphatóak. Én inkább azt mondom, legyen a hűtő 10-11k, +3-4°C rohadtul nem számít. Hyper212-vel lennék kíváncsi dupla ventis eredményre, mert 1 ventivel HSM 85°C-os eredményét soknak tartom. Viszont ha 80°C alatt maradna a proci 1.3V-on és 4GHz-en, már jó lenne 7k-ért. TRUE tudtommal 17k, és bizony nem hűt másfélszer jobban a Mugen 2-nél. Azért persze elfogadnám bármelyiket, és nem sírnék, ha az utóbbi lenne. :B

    Keldor papa: Szóval ez még mindig az original Bundás lenne? :F Vagy csak véletlen hasonlóság (Bluegene is volt).

    Sárpac: Sztem 2-nél több venti elég "érdekes" légáramlást produkálna. Már lehet mindet egymás felé is... :U

    Qru: 1.35V soknak tűnik 20x200-hoz, nekem még az 1.3V-ra is azt mondták, hogy sok, de azzal még elbírt a Z600. Uncore-t megnézhetnéd, hogy mennyi valójában, mert nem annyi, mint amit a bios ír. Nálam pl. 3.4GHz-en 3885-re kellett állítani, hogy valójában 3200-on menjen. RAM-okra csak 7-7-7-et írtak, a többi konfigfüggő (ASUS-ban 7-7-7-20-98 volt stabil, X58X-ben már 7-7-7-16-59 is), nálam sehol nem volt gond az 1T-vel, már ha azt nem számítjuk, hogy 3.4-en nem ment CL7-ben (viszont 4GHz-en igen). 1/2T elég sokat számít. Egyéb feszeket írtam nemrég, ill. X58X cikkben megtalálod; ált tuningon is elmegy minden a Standard feszültségekkel. Auto túlfeszelhet ASUS-nál, X58X-ben biztos nem, ott szépen mutatja az OC Tuner. Én semmilyen bios szolgáltatást nem kapcsoltam ki 4GHz-en, kivéve a turbo-t, de az csak ASUS-nál volt gond, X58X-ben szépen feláll a rendszer 21x200-zal is.

    _Fefe_: Tesztelés azért mehetett volna rendesen. Fűrészes Noctua sokkal halkabb lenne.

    ImI87: Mugen 2-re is lehet +1 hűtőt tenni. Az én hűtőim amúgy sötét házban vannak, úgy meg bármelyik fekete. :P

    HSM: Látom, már nem 212+-od van. Megnézhetted volna nekem 2 ventivel. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Hűtő téren mit szóltok ehhez? Mégis jó a hyper 212+?

    Cyberpunk: :C Lehet, lesz egy Hyper212+ az i7-emre, aztán megnézem én is. 1.328V nem sok?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #13772 üzenetére

    Az már határeset.

    ADAM1337: Nem olvastad el. Azért is láthatsz FAIL- eredményeket, mert úgy állították be a CoreTemp-et, hogy 80°C-nál lekapcsolja a processzort. Egyébként írják az átlagszámítás módját is, de a lényeg: egyetlen, eredményt mutató tesztben sem melegedett a proci 80°C fölé.

    Qru: Hát erre mondtam, hogy +5°C még belefér, mert ha a Mugen 2-vel pariban lévő Z600-am alatt elvolt max. 74°C-on 2 ventivel az i920 4GHz-en, akkor e teszt alapján ez sem lehet sokkal gyengébb, csaknem féláron.

    Hát, az ASRockban nincs az a rengeteg beállítási lehetőség (lényegében csak az 1. RAM-sort lehet beállítani, és fél-feszeket sem lehet beállítani, mint ASUS-nál), mégis elég pöccre be lehet lőni a tuningot.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13776 üzenetére

    Én ugye dupla hűtővel használnám.
    ASUSnál egyszerűen auto-ra kellett állítani a 2-3. sort, aztán ment minden szépen, azaz ott is csak annyit kellett állítani, mint az ASRockban. Lényegében gyors, stabil, és egyszerű tuninghoz tökéletesen jók az ASRock-ok; beállítod az alap dolgokat (feszeket, fő időzítéseket, ráadásul elég az első 4-et, míg ASUS-nál mindent kellett ott), onnantól pedig megy a lap pöpecül. :C

    ADAM1337: Légyszí akkor más i7+hyper212+ tesztet! Most találtam ezt, erről mi a véleményed? Ez és ez van még, a többi i5-ös. És ettől tartottam. Viszont 1 ventivel -5°C lenne a másik teszt szerint... Francba, most mi legyen? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz _Fefe_ #13783 üzenetére

    Hát éppen ez az. ;)

    Igen. NF-P12

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13789 üzenetére

    Teszteket néztem, de eléggé leszerepeltek (ha jól rémlik, pont egy ilyen tesztben kalapálta el a 212+ valamelyiket), és nem is láttam olcsón, bár lehet, hogy rossz helyen néztem. Konkrétan melyiket ajánlanád?

    Nem kell hanyagolni a tuningot ASRockban sem. Mint mondtam, az el sem induló ASUS-szal ellentétben ez feláll 21x200-on is.

    _Fefe_: 100RPM van köztük. :Y Láttam az oldalt fogazást, egyébiránt a lapátok formája is más. Én biztosan a nagyobb teljesítményűt venném. 8cm-esből volt anno a régi házamban két maxi RPM-es Noctua, azok sem voltak igazán zajosak.

    Savanya: Hát, még vacilla van, mert pont úgy tűnik, hogy a 212+ ott fogy el, ahol egy Mugen 2 v. Z600 még kitart, a Noctua meg azoknál lejjebb teljesít (viszont cserébe rohadt drága).

    HSM: Hát, ha egyáltalán kapni lehetne valahol valamennyiért... Mondjuk azzal én is kiegyeznék, ha lenne egy olyan bolt, ahol csak jó termékeket forgalmaznak (én csinálnék egyet, ha lenne rá lóvé), és mondjuk adnának 5 jó CPU hűtőt tesztelésre, ahogy más üzletekben is vannak bemutató példányok, de itt ált. max. az eladók mutatnak be...

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #97544192 #13795 üzenetére

    No de egyiket sem tőlem vetted, és én sem. :DDD :P
    Sajna sok az igénytelen ember, szóval nem biztos, hogy egy "márkás" bolt életképes lenne, bár BP-n talán. Ferrari kereskedések sem szoktak csődbe menni. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #13806 üzenetére

    És hány fokon? :F Csak mert Mugen 2 nem passzív üzemre lett kitalálva. Z600 igen, de azt nem hinném, hogy 80°C alatt vinné a 3.8-at, bár kis fesszel elképzelhető.

    CSorBA: VTT-nek auto 1.480V-ot ad a lap, és tuninggal nem feltétlenül fog menni lejjebb, alapon elképzelhető az 1.2V, kis tuninggal 1.340, esetleg 1.410 belefér. Az időzítés jobb lenne 1T-n, és amúgy is lassúcskának néznek ki, persze sok jelentőségük nincs.

    SzlobiG: Hát ez az ASRock-ot nem zavarja, még csak nem is sárga, ha biosban állítod. A RAM-ok sem sárgulnak 1.669V-on sem, nálam valamiért csak ott maxistabilak alap órajelen, érdekes módon 3.4GHz-en elég nekik 1.639V.

    Qru: 1.2V, mint említettem. Eléggé szórnak ezek a lapok default és veszélyes beállítások terén, ahogy elnézem. Pl. nálunk nem kap a proci 1.3V-ot auto-n, csak 1.25-öt. En. tak. beállításokkal ráadásul 0.928V-ra veszi le.

    Én W7 alatt (kis okos) észrevettem vmit: nem feltétlenül a rendszer instabil egy fullos Lynx v. Prime alatt, hanem az a gond, hogy az általuk lefoglalt memóriába belenyúl valami más a windows-ból, és máris ott a hiba. IBT okosabb, és ezért lehet az is, hogy egy 0.5.9.es Lynx stabil ott, ahol a 0.6.x nem. Szóval sztem nem feltétlenül a rendszer rossz, és nem feltétlenül a "nincs stabil tuning" következtetés a helytálló. Én mindenesetre néztem IBT stabil, de Lynx nem beállításokkal maxi rendszerterhelést sok programmal, napok alatt sem volt semmi probléma.

    Ránézésre ez a Xigmatek is egy 212+ :U Ráadásul drágább a Mugen 2-nél és a Z600-nál.

    Egyébként valaki próbálta a Hot CPU Tester Pro-t? Tegnap elindítottam 17.11-kor, de azt írta ki, hogy a várható vége 23.41, szóval inkább lekapcsoltam, de ez elég szépen és maxon terhel mindent, ráadásul azt is jelzi, éppen mit csinál, így sokkal könnyebb a hibaforrást beazonosítani.

    Osiris: Gondolj arra, hogy a szabvány 1066, és 1688-ra tudtad tuningolni a RAM-jaidat, Egy gyorsabb RAM-mal csak a garantált tuningot veszed meg.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #13819 üzenetére

    Qru: Itt elég jó, viszont megint ott van a 212 és a Mugen, ráadásul mindegyikből a régebbi. Sajna tudtommal 4GHz-en 150W-nál többet fogyaszt az i7, és ott szoktak elfogyni ezek a "kisebb" hűtők. :(((

    CSorBA: Próbálj 9-9-9-Auto-t adni neki, és indítsd el Auto fesz-szel. Vsz. 1.8V-tal fog elindulni (ha jól rémlik, ez sem piros, tehát a gyártó szerint nem lehet gond, nem olyan érzékeny a cucc, mint egy ASUS), de egy stabilitás-teszt nem fogja kifektetni a konfigodat. Aztán lehet lejjebb venni a feszt, nálam, mint írtam, 1.669 elég volt (de gyakorlatilag 1.639 is OK lehet), úgyis droppol a lap pár századot. Ha megnézed amúgy a QVL-t, ezek a RAM-ok nincsenek benne, szóval játszani kell velük bios-frissítésig, esetleg lehet írni ASRock supportnak.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz CSorBA #13822 üzenetére

    Mi az a 21? :F :DDD No, nekem ott 0.9625V is elég a CPU-nak (turbó van), próbálhatod még lejjebb, és itt a többi feszt is leveheted minimumra, nem csak a VTT-t.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz CSorBA #13824 üzenetére

    De hát én ezt írtam is a tesztben. A mellékelt CD-n is rajta van.
    Feszt kell neki adni, ha nem megy.
    7-7-7-20, arra tegyed, esetleg 7-7-7-16-ra, az enyémek viszik azt is.

    Nálad miért 4800 a QPI? Nálam simán 6400. :U Nyugodtan legyen annyi, az uncore-t érdemes 3200-on tartani, a lapban nálam 21x162 mellett 3888-at kellett megadni a bios-ban ehhez (QPI-ez meg 7745-öt, vagy akörül, most nem tudom pontosan).

    EIST-et + C1E-t nem kell kikapcsolni, esetleg a "without vdrop" opciót válaszd ki CPU-fesznél, akkor a fesz-ugrálás nem zavar be a tesztekbe, ill. vdrop kikapcsolásával alacsonyabb feszeken lesz stabil a lap.

    W7 alá kell valami spéci HDD drivert telepíteni (asszem a jmicron), különben ott marad az ismeretlen eszköz az eszközkezelőben, többiből hagyhatod az OS-ét. Intelt én feltelepítettem a legfrissebbet, de semmi nem változott az eszközöknél. Mindez persze mehetne a lap topicjába is, mert a többiek itt ASUS-ból meg GB-ból indulnak ki.

    BR4D: Alapból ennyi a VTT (ha lejjebb veszed, a tuning már kérdéses), még csak nem is piros, ahogy az 1.65V+ RAM-feszek sem, és a könyv sem írja, hogy veszélyes lenne bármire, mint az ASUS-nál. Talán nem véletlen az sem, hogy az ASUS 1 évével szemben 2 év gart vállalnak. Lehet, fapadosabb a cucc, de az ált. tartósabb is.

    Azt a 3600-at nem az uncore-ra értetted? Csak mert a 6400-as QPI nálam simán megy alapon és tuninggal is, fesz. emelés nélkül (ill. alapon levett fesszel).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13837 üzenetére

    Sztem legjobb az IBT (meg hát eleve Intel teszt), az hagy erőforrást a rendszernek. W7-ben amikor bármelyik stress-tesztet elindítottam maximumon, beszólt, hogy kapcsoljam ki, mert túl sok erőforrást foglal a progi, és ha nem nyúltam a cucchoz, hibázott, de ha mondjuk Everest-et vagy vmelyik gadget-et bezártam, szépen futott a teszt. XP-n simán dob egy hibát a tesztprogi. Mindamellett sztem nem is igazán 100%-ban kompatibilisek ezek a tesztek az i7/X58 hardverekkel (pl. HT-t elvből nem kapcsolom ki, ha már van ;] ), mert mitől van pl. az, hogy egy adott beállítással lefuttathatsz több hosszú tesztet is gond nélkül, aztán egyszer csak gondol egyet, és hibát dob, aztán megint csak mennek a tesztek rendben... Lényegében én IBT-t az elérhető maxon végigtolom (XP alatt pl. 2048-ra beállítva figyelmeztet a kevés RAM-ra, aztán 2047MB-tal szépen lefut, W7 alatt ugyanez 5GB RAM-mal), és ha az rendben van, akkor használom úgy a rendszert. Lynx v. Prime volt, hogy dobott hibát, de írhattam DVD-t, nézhettem TV-t, netezhettem, játszhattam (többet is egyszerre), és sehol semmi hibajelenség, ugyanakkorutóbbi tesztek csak akkor voltak stabilak, ha magasabb feszt adtam alap szinten is a hardver valamelyik részének, mint a standard (ill. prime még úgy sem :( , az teljesen véletlenszerűen hibázott változatlan és standard beállítások mellett is). Ha lesz időm (7 és fél óra), talán ráengedem a gépre ezt a Hot CPU tester-t.

    GB-ban nincs valami vdrop kikapcsoló/csökkentő opció. Csak mert X58X-ben is ha kikapcsolom, attól még némi mínusz lesz, pl. 0.9625V 0.944 lesz, 0.975 0.960, 1.1V meg 1.088, de legalább következetes.

    Hát tényleg CL7-ben kéne mennie egy CL7-es RAM-nak. Rohadt érzékeny az OCZ, de azért a gyári beállításokkal el kell mennie (nálam 7-7-7@1.65V van rajta, és azt pont tudja). RAM-ot ugye lehet tuningolni 0.2-0.3V-tal, amire az ASUS érzékeny, de az ASRock nem jelez veszélyt. Viszont játszani lehet vele, mert mint írtam többször, volt olyan beállítás, hogy alapból 1.669V-ot kellett adnom a RAM-oknak a stabilitáshoz, 3.4GHz-en meg, 162-es BCLK-val lazán stabilak 1.639V-on is.

    Van CL10? :F :Y :))

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13843 üzenetére

    Tényleg eszméletlen ez a GB! :Y :N ASUS és ASRock is megelégedett CL9-cel. :U Ha ehhez még hozzáveszem az 1.3V-os CPU-feszt, hát, kezd érdekes kép kialakulni bennem bizonyos márkanevek és a minőség közti össze(nem)függésekről... :(((

    Keldor papa: Nem mondtad, hogy MÚKODJ! :DDD

    BR4D: Mondtam én, hogy földsugárzás vagy vízér. :DDD

    CSorBA: Egész jónak tűnik. A részletes bios-beállításokat esetleg publikálhatnád X58 topicban.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #97544192 #13851 üzenetére

    A végén még kiderül, hogy az ASRock a legtutibb X58 lap... :D Nézd meg CSorBA-nál, most ismerkedik a cuccal, és már faszán megy neki a tuning is. :K

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz CSorBA #13855 üzenetére

    Akkor User Error. No, amúgy az ilyen hibával nem kell már foglalkozni, előbb program és OS hiba, mint hardveré. Lehet, hogy 2. nekifutásra meg hiba nélkül lefutna. Persze lehet RAM v. CPU-hiba is, vagy más fesz. VTT az alap 1.480-on van? Mert nálam volt tuning, hogy 1.410-en már nem volt stabil.

    BR4D: Vigyázz, mert valaki még emlékezni fog rá, mit mondtál! :Y :D

    Sárpac: Na, az még királyabb lenne... :((( BR4D meg már kezdheti visszatartani. :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #13859 üzenetére

    Láthatnál, ha megnéznéd a cikkemet. :P
    Kevés tulaj van még, de CSorBa itt nyomja neked, én CPU hűtő híján nem nagyon tudok most vagánykodni. Sajnos a RAM-jaimat CL9-ben sem tudtam eddig 1618 fölött stabilizálni, szóval vsz. csak a 2.8/3.4/4.0GHz tuningok mennek nálam. Első 2-t beállítottam teljesen stabilra (20+ IBT + Lynx), utóbbit meg majd ha lesz CPU-hűtőm hozzá.
    IBT-t, Lynx-et, Prime-ot (abban felnyomtam kézzel mindent maxra) nyomtam egyébként.
    ASRock OC tunere írja ki a szükséges infókat (és még állítani is lehet benne majdnem mindent, mint azt a cikkemben kiképmentettem), kivéve sajna a RAM időzítést, arra vsz. letöltöm a Rightmark Memory Analyzert, mert valahová eltűnt), Everest elmehet a sunyiba, az össze-vissza kever mindent.

    Qru: Biztosan nem az XMP hiánya a hiba. QPI 1.6V? :F :Y Lehet, meg kéne nézned a cuccodat egy másik lapban, lehetőleg más gyártmányúban. Sztem inkább a lap supportjának kéne írni.

    IBT 2. kör az RAM-esélyes, nálam legalábbis az volt. (+ fesz kell)

    CSorBA: :C Alázd porrá a drága lapokat! ;]

    Shkiz0: 1-2 szériát kivéve Kmaxok nagyon jó, a legtöbb tuning RAM-ot is kenterbe verték anno a DDR2-eseim.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13876 üzenetére

    Hát ASUS-én és ASRockén legalább van pár. Ezt miért nem nézted meg előre? Főleg, hogy ha jól rémlik, jó drágán is vetted a RAM-jaidat. :F (Mondtam, hogy az. ;) )

    Shkiz0: De én úgy mondom: Omlosz! :P Egyébként olyan is van.

    Dare2Live: Az a baj, hogy nincs hűtőm hozzá, szóval egyelőre az ASUS alapján van belőve, az viszont szépen feláll rendszertanilag. Vsz. lesz egy 212+, ha valahol lehetne kapni.

    CPU 20X200 (no turbo, de minden más ON) @ 1.3V
    QPI auto
    Uncore auto (gond ezekkel nem lehet, mert a RAM-ok úgyis 1600-on mennek)
    RAM 1600MHz CL7-7-7-20-auto (de teljes auto-n is felismeri a cl7-et, ASUS-szal ellentétben) @1.654V
    többi fesz. auto-n vagy standardon, ill. VTT az 1.480V (auto).

    CSorBA: Tedd majd be a lap topicjába is, légyszí! Amúgy ügyi vagy! :C Egyre inkább érzem a CPU-hűtő hiányát... :O Rohadt kényszernek ellenállhattam volna, és akkor a Z600 alatt szépen muzsikálna minden... :(((

    Nagyon szépen mennek a RAM-jaid, és az 1.264V-os CPU is irigylésre méltó. Sárgulok is... :((

    X@b3e: +fesz, ill. vdrop kikapcsolása. EIST tuninggal is teljesen működőképes.

    Zájec: Már írtam, hogy az ASRock-ot össze-vissza értelmezi az Everest, és minél több venti/hőmérés lehetőség van, annál jobban keveri a dolgokat, ezért kell kézzel átírogatni a fél OSD-t. Ehhez jó segítség az OC tuner.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13890 üzenetére

    Hát DDR2-es tapasztalatok okán én a Corsair-t kapásból kizártam, de úgy rémlik, itt volt, akinek a DDR3-asok rendben mennek. CsoRBA RAm-jait mindenesetre irigylem (na jó, a prociját is).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kulerr #13895 üzenetére

    Mondom sokadszor, hogy hülye az Everest a laphoz.

    CSorBA: Igazán átírhatnád már az alaplap hőmérsékletet CPU-ra, a CPU-t Auxra (ezt töröld is ki, mert baromság), az aux-ot alaplapra, aztán kezdheted nézegetni a ventiket, mit minek lát a hülye Everest. Talán majd upgrade-elik.

    Zájec: Próbálom feltölteni a honlapomra a Linx tesztet a kedvedért, de egyfolytában ledobál a szerver. :W

    Nézd meg a hőfokokat a gyári hűtővel, aztán megérted, miért (is) tesztelek inkább IBT-vel. Rendeltem 212+ hűtőt, legkésőbb szerdára ide kell érnie, aztán majd nézem azzal. Ja, az én Everest adataim már javított OSD-vel vannak, szóval az mérvadó, a gép meg megy egész du. Nem lett rossz végül ez a Tacens Signum (bemutató az oldalamon/logouton).

    Az érdekes, hogy 1.1V-os bios-szal is 1.088V-on ment a proci, meg 1.1125-tel is, előbbivel mégis hibázott a Linx mindig, utóbbival meg soha. :U RAM-okat ugyanígy lefeszeli a lap, ami "papíron" 1.654V-tal nem OK, az 1.669-cel igen, és nem kell több.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz CSorBA #13897 üzenetére

    Nincs ott olyan meleg proci.
    OC Tuner ablakában ott az órajel, CPU-Z egy csomószor baromságot ír ki, nálam pl. írt 3.56GHz-et is 3.4-re.

    A titok, hogy vagy gyorsan nyomsz PrtScn-t (én pl. Everest Membench-nél szoktam rögtön nyomni, amikor az utolsó Latency-t kiírja), vagy elindítasz egy IBT-t a háttérben, amely felküldi a procit maxra, viszont lehet mellette dolgozni, így szépen minden infó normálisan lesz a képen. :F

    Menüben is átírhatod, nem kell ini-t buherálni.

    Qru: Sztem a lapod szar. Nézd meg, CsorBÁnak is megy, meg nekem is az OCZ (igaz, nálam 1600-tól sokkal gyorsabban még nem volt stabil), de nincs is olyan CPU freki, amihez kéne. Azért majd megnézem, hátha egy 3.5GHz-et ki lehet hozni, az olyan 1700 körül lenne a RAM-oknak. Vegyél ASRockot! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz keIdor #13905 üzenetére

    Hát azok a DDR2-es Dominatorok nálam is olyan ihajjok voltak, hogy 2 nap múlva rohantam vissza velük a boltba a Kingmaxaimért. :DDD :N

    HSM: Szar a lapja. :P Nálam igaz, hogy nagyon pöccre, de rendben viszik CL7-ben az 1600MHz-et 6400QPI és 3200Uncore mellett. 3.4GHz-en az 1618MHz miatt csak CL8-ban mennek, de teljesítményben ez nem lassít, 4GHz-en meg ismét csak 1600, CL7, stb. Szóval önmagukban nem rosszak az OCZ-k, persze ezekből is lehet hibás, akkor hiába a kísérletezés. :(((

    Qru: Próbáld meg az 1.68V-ot a RAM-oknak, lehet, hogy a te lapod is aláfeszeli őket. Én az 1.654-gyel voltam így. 1.669, és megy minden, mint a karikacsapás.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz CSorBA #13909 üzenetére

    Légyszí, küldj majd részletes bios-beállításokat és Everest benchmark eredményeket, (és más is, akinek van, skacok!), elkezdtem megcsinálni X58-hoz is a tuningtáblázatot: Nagyon érzem a létjogosultságát, ahányan kavargunk itt a beállításokkal.

    HSM: Akkoriban EP35-DS3-am volt, a Dominatorokat pedig 1066-on is csak olyan gyenge időzítésekkel lehetett stabilizálni, hogy a Kingmax-ok 5-6%-kal gyorsabbak voltak. A DDR2 Cl6-os Kingmaxok kifejezettel tiltottak! :Y Aki olyat vett, győzött aztán CL5-ösöket keresni már PO5Q topicban is.

    ForRedGlory: 9700-as van a hűtőtesztek legvégén... :( Olcsón legjobb a Hyper 212+, az 7k alatt van, a többit meg már írták. Rosszul gondolod, nem véletlenül kell a régebbi hűtőkhöz átalakítókat venni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Na, megyek, nekiállok a táblázatnak, és várom az adatokat a bővítéséhez! Lehetőleg az időzítések pontos megjelölését kérem, mert ahogy néztem, nem minden lapban vannak azonos sorrendben a mellékesek.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz CSorBA #13923 üzenetére

    Ilyesmire gondoltam, mint amit anno P5Q topicba készítettem (cikkeimbe betettem így):

    Beállítási segédlet

    Az alábbi beállításokkal Linx, Prime, és IBT tesztekkel is stabilra kitesztelt tuningot állíthattok be. Természetesen minden hardver tuningolhatósága különböző, így az értékeket irányadónak tekintsétek, ne fixnek és megváltoztathatatlannak. Figyeljetek az időzítésekre, mert más-más sorrendben szerepelhetnek egyes lapokban.

    A kihúzott részek az adott lapok bios beállításainál nem elérhetők, illetve van, amelyik más néven szerepel, de nem akartam megbontani miatta a táblázat egységét (pl. ASUS-nál a sok READ/WRITE beállításból 1 található az ASRock-nál). A fenti táblázat feszültség- és időzítés beállításai az ASRock bios sorrendje alapján készültek, illetve alul hagytam az ASRock-nál nem szereplő ASUS extra beállításokat.

    Jöhet minden stabilra tesztelt beállítás! (Hátha HSM egyszer használatba tudja venni majd a gépét.) 4GHz-en értelemszerűen csak az ASUS beállítások, ill. az ASRock RAM-aláfeszelése alapján módosított beállítások vannak, értelemszerűen gyári hűtővel csak annyit tudok, hogy ez a lap is gond nélkül megy vele.

    Na most a csúcs az, amikor hetekig használod a géped teljesen rendben egy csak IBT-stabil, de Linx hibás gépen, aztán mihelyst stabilra beállítod, kezdenek jönni a hibák kilóra a mindennapi használatban. :DDD

    strebacom: Nem nagyon tudok nyilatkozni, nem igazán volt senkinek P5Q topicban, és amúgy sem nagyon ismerem (névleg persze igen).

    kris75: Hogy érted a nem érzékelést? :F Ha az a hiba, ami nálam, és amit éppen tegnap írtam, akkor dugd bele a külön sárga RPM-vezetéket a továbbcsatiba, és máris rendben fogja látni. Egyébként látja, és szabályozza is, csak a fordulatot nem jelzi.

    Qru: Hosszú estéd lesz... :U Nálam viszont pon 1600-on mennek mindig rendben a RAM-ok, ezért is tartom jó ötletnek ezt a táblázatos dolgot: könnyen áttekinthető, nem kell hsz-ok között keresgélni, ki, mikor, és mit állítgatott, meg hova. Esetleg megnézheted ezeket a beállításokat is.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13936 üzenetére

    Igen, az egy kicsit bonyolult, én igyekeztem így oszloposan feltüntetni az értékeket, hogy csak be kelljen írni, és színekkel is elválasztottam az egyes csoportokat. Remélem, neked is összejön végre. Első randi könnyebben ment, mi? :Y A kardodba inkább dönts valaki mást. :DDD

    A válogatás gyártók/lapok/RAM-ok/órajelek ABC/num növekedési sorrendben készül, sztem úgy a legkönnyebben kereshető, P5Q-ban is bevált.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dare2Live #13939 üzenetére

    Nem, a Standard értéket veszi, kivéve a VTT-t, azt 1.480 rakja, de az alatt meg tuning úgyse nagyon megy. CPU feszt és RAM-ot azt ez is küldené fel, előbbit alapon 1.24V-ra, utóbbit 1.8V-ra (bár ez ennél a lapnál nem piros/veszélyes, inkább az elérhető minimumon hagyom: 1.669, azt ledroppolja). Egyébként ASUS is pont ezt a kettőt tolta fel ugyanígy (de mégsem 1.3V-ra a CPU-t, mint Qrunál). ASRocknál az OCTuner szépen kiír mindent, még a valós QPI/Uncore-t is (ezért az eltérés a bios beállítások és a valós sebesség között, és ezért kérem én a táblázatba a bios-beállításokat), ez a szolgáltatás az ASUS-nál teljesen hiányzik, és a VTurbo-ja is egy nagy kalap kaki.

    Egyébként az ASRock-ban is auto-n van minden az 5. időzítéstől lefelé, de ha minden auto, akkor is szépen beáll 7-7-7-20-59-stb-re (ASUS bezzeg CL9-re, de mégsem CL10-be, mint Qru gigája); ASUS-nál azért hagytam auto-n a táblázatban, mert ha csak az auto értékeket beállítottam kézzel, már nem feltétlenül volt stabil.

    Qru: Teljesen auto-n nem próbáltad, és nézted aztán meg, hogy mit mire állított? Vagy úgy sem volt stabil? Csak mert teljes auto-n ASUS-nál és ASRocknál semmit nem kellett vacakolni, aztán is elég volt a fent említett alap feszeket beállítani a zökkenőmentes működéshez.

    Megnéztem egyébként, kézzel én is tudnék CL10-et beállítani, de a lap nem forszírozza magától. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    No, holnapig küldjetek bios-beállításokat és Everest benchmark eredményeket! ;)

    Qru: Különösen tőled várnék valami stabil beállítást. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dare2Live #13943 üzenetére

    20x200-at nem próbáltad? Tudom, hogy sokak szerint gáz a 20X, de nálam nem volt vele probléma. Az a 95°C nagyon durva, csodálom, hogy nem kapcsol le a proci. Jó lenne RealTemp-et futtatnod, abban beállíthatod, hogy 85°C-nál szakítsa meg a tesztet. Ezek szerint a Big Typhoon-nak is csak a neve nagy? :F
    Amikor én vettem a RAM-ot, az 1800-asak sokkal drágábbak voltak, ill. ami olcsóbb volt közülük, az nem volt tri-kitben.
    Én csak HT-vel használom a cuccot, ha már van, még a Dirt-öt is kukáztam. Teszteltem anélkül, de nem úgy láttam, hogy kevésbé melegedne a proci.

    Zájec: Direkt neked linkeltem be Linx tesztet, asszem tegnapelőtt, bár az meg 1618MHz miatt már CL8-ban ment. De majd ránézek egy alap órajeles tesztre is, ha lesz időm. Mindenesetre ezen az alap, és ASUS-on az alap és a 4GHz is stabil volt 1600MHz CL7-ben. Tegnap egészen éjfélig játszottam.

    CSorBA: De most az tuning, vagy alap, vagy micsoda? Mert önmagában az 1.168V sok. Küldesz majd valami beállításokat az 1866-os RAM-okhoz?

    BR4D: Ezért jobb a Linx, hamarabb kidobja a hibát, nem 2 óra után. Én nyomattam még ASUS-on másfél órás Linx tesztet, ugyanúgy nem hibázott, mint a fél órás.

    Qru: Gyárilag 7-7-7@1.65V van ráírva, ergo meg lehet próbálni gariztatni, vagy 7-7-7+minden más auto beállításokkal tesztelni. Sajna, ha a lapod QVL-jében eleve nincs benne, nagy az esély rá, hogy betesztelik egy QVL lapban, és jó lesz. Nem nézted még másikban? QPI-t 1.48-on? Mert ASRock annyit ad neki, igaz, csak tuninghoz kell. A 7-7-7-20-59-8-4-4-4-16 CR1-et próbáld ki. Azt hogy a sor 2. felében mi micsoda, nézd meg a táblázatomban.

    Bővítettem a táblázatot CPU és core VID-ekkel, mert tudom, hogy van, akit az is érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kris75 #13984 üzenetére

    Ez akkor történik meg, ha túl alacsonynak találja a fordulatot a lap, egyszerűen kapcsold ki (Ignore) ezt a funkciót a bios-ban. Most gondolj bele, a HAF-932-mben 450RPM-mel forogtak a ventik (a procin meg talán 800 volt a minimum), folyton riasztást kaptam volna, mert a hülye lap azt már nem vette, hogy 23cm-es-ek... :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13989 üzenetére

    Maximalista nem vesz GB cuccot. :N :P Amennyibe azok a RAM-ok neked kerültek; mondjuk én is mondtam, hogy annyiért ne vedd meg. Hát az ASRock nálunk eddig rendben lévőnek tűnik. Csak az S3-state energiatakarékos módot nem találom sehol a bios-ban, mindig S1-be megy, és úgy nem áll le a gép teljesen (mennek a ventik is). Mondjuk van az ASRocknak egy instant boot-ja 4-5 mp boot idővel, de egyelőre inkább lekapcsolom. Ennek nem tart 5 percig, amíg leáll XP-ből (W7 alatt pár mp), ellentétben a P6T-vel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13991 üzenetére

    Hát én akkor lemondtam a további GB lapokról, amikor kivették a biosaikból a ventiszabályozást (EP35 korszaktól, és az összeset), és ezt azzal indokolták, hogy némely hűtővel tönkrementek a lapok és a processzorok (de akkor a házhűtőket miért is?). No, akkor nyilván ilyen IQ szintű vásárlókat céloznak meg, úgyhogy részemről volt szerencsém. Más gyártóknál működik a ventiszabályozás (még az ócska MSI-nél is!), és max. közlik, milyen hűtőket kerüljön a felhasználó. Mivel a GB nem ezt tette, véleményem szerint valójában fingjuk nem volt arról, mitől haltak meg azok a hardverek (vagy nagyon is volt, csak az nem publikus ;] ), no és ahol ilyen "szakemberek" dolgoznak, onnan megint csak nem vásárolok, mert inkább arra látok esélyt, hogy a nagy marketing-csinnadrattával szemben valójában nem használnak nagy hőtűrésű és tartós alkatrészeket. :((

    Arról mondjuk már akkoriban is sok szó esett, hogy az időzítés semmit nem jelent, annál inkább a RAM-ok sebessége. :U

    Uzmany: Ja, anno a P35-ös lapokra is győzte mindenki visszaflashelni a régi bios-okat. "Öröm" látni, hogy azóta is tartja a "minőséget" a GB. :P :DDD Én mondjuk leginkább egy ASRock-kezelhetőségű és kiépítésű lapot vennék ASUS felszereltséggel és MSI hűtés-szabályozással. :DDD Kár, hogy lapot nem lehet úgy építeni, mint gépet. :O

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13996 üzenetére

    Pont a tőkeerős cégek engedhetik meg maguknak, hogy szívassák a a felhasználókat, elég csak az ATI-ra és az nV-ra gondolni, bár különbözőképpen gyakorolják a dolgot. Mondjuk ha a legújabb Forceware-re gondolok, akkor az nV driver-téren már utolérte a konkurenciát. :DDD :(((

    ASUS írta a figyelmeztetést 1.65V+-ra, és piros is bolt biosban (röhej, hogy 1.65V nincs benne), ASRocknál nincs ilyen. Talán erősebb a cucc, hiszen ennek, nagy név híján, jónak kell lennie. ;] Azért én megmaradtam a droppolt 1.669V-nál.

    Az tény, hogy ma is egy E8400 a legpöpecebb cucc, esetleg Q9550, X48 v. P45 lapban.

    CSorBA: Ez nem egészen OK, mert a bios 3.9GHz, az Everest meg nem. 2 lépcső az 0.0250V. Nem sürgetlek, majd csináld meg, ha lesz időd.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #14003 üzenetére

    Hát az ASRocknak meg semmi gondja vele. :P Egyébként nem feltétlenül kell rá az a hűtőborda, főleg low voltage-nek, nem csak ez van ilyen. Csupasz DDR2-es Kingmaxaim is jobban vitték a tuningot sok, akár sünihűtős tuning RAM-nál is (ha van egy jó procihűtőd, akkor úgyis viszi el a melegat a RAM-okról, akár a TX2-m, akár a Z600). Ha választhatok, a pénzemért inkább + teljesítményt kérek, semmint csicsás designt.

    mpierre: Ment pü.

    dtss: Az aztán a jó ház, amelyikben van alul hely a tápnak, csak lyuk nincs a levegőnek... Szépen haza tudja vágni a hűtést az ilyen beszerelési megoldás. :(

    ImI87: Zóccsóé' lehet fekete festéket kapni. :P Sajna én is későn jöttem rá, mennyivel jobban nézne ki a szép, lakkozott fekete házam, ha belül is fekete lenne. Mondjuk elméletileg legkésőbb ma meg kell jönnie a 212+-nak, még lehet, hogy teljesen szétdobom, és lefújom, de sztem lusta leszek rá, mert egyrészt úgysem látom belülről, másrészt meg nem éppen ideális ez az őszi idő a festék rendes megszáradásához. Csak a szépérzékem meg valahogy mégis hajt belül...

    Zájec: Én amúgy tesztelgettem a levett feszültségeket, és azt láttam, hogy minél jobban leveszem, annál hamarabb hibázik Linx és Prime, utóbbi ráadásul nem is mindig ugyanazon a szálon (ergo nem a feltétlenül RAM-ok időzítése a hunyó), szóval lehet, hogy nem véletlenül adnak akkora feszt a lapok alapból a procinak (esetleg vmi rejtett hiba van a technológiában, mint a HD48xx kariknál, amit ott is bios-szal próbálnak leplezni). Szóval max. annyit jelenthetünk ki, hogy az általunk futtatott teszt végéig stabil a rendszerünk, ha addig nem hibázott. Persze a hétköznapokban attól még teljesen stabil is lehet (nekem is volt nem Linx-stabil beállításom, amellyel semmi hiba nem fordult elő a gyakorlatban), és semmi sem menti a hardvert, ha gyári beállításokkal (pl. egyebek auto-n, RAM-ok gyári beállításon) nem működőképes.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #14021 üzenetére

    Vazze, ma már a 2. eset, hogy mire visszatérek, eltűnik egy hsz-om, eddig max. naponta csak 1 volt. Valaki követ engem, és el akarja tüntetni a nyomaimat... :U

    Mielőtt valamit kinyírnál a cuccban: ha fesz. emeléssel is ugyanott hibáznak a RAM-jaid, akkor vedd vissza, és más feszekkel próbálkozz, mert nem az a gond. Nálam volt ilyen, hogy RAM-nak hittem, aztán kiderült, hogy a CPU-nak kellett egy kis plusz. Esetleg az 1.3V ellenére hagyhatnád auto-n, hátha nem véletlenül ad annyit a lap (lásd előbb). Az kevésbé árt a procinak, mint a RAM-ok túlfeszítése (legalábbis bizonyos lapokban).

    1066MHz-hez vehet az ember Q9550-et és DDR2-es RAM-okat CL5-tel... :U Lehet, nálad az lesz? :F Egy jó kis P5Q-ban... :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #14023 üzenetére

    Én meg, így próbálgatva a beállításokat, úgy látom, hogy a CL7-nek az Enhanced Halt State tesz be; ha ez be van kapcsolva, akkor felugrál az órajel (legalábbis monitorozó progik szerint) 2.9GHz-re, hiába 2.8 lenne a max turbóval. Esetleg még a turbó is becseszhet, azt még nem néztem, nem tudom Qru eljutott-e addig.

    HSM: Rossz hasonlat, tud az menni murván is 300-zal, csak úgy kell beállítani a felfüggesztéseket, no és a szárnyakat. Kanyar mondjuk inkább ne legyen... :DDD

    Azt azért megnézném, hogy pöcc-röff hogyan futtatsz akár csak egy 2GB-os Linx tesztet 5 p alatt; ahhoz nagyon komoly tuningot kéne pöcc-röffentened hirtelen. :N

    Az az 1.375V szörnyű! Nem lehet, hogy másnak kéne ott feszt adni, nem feltétlenül a procinak? :F Viszont nálam alapból 6400 a QPI, és 3200 az uncore. Ha magas az 1.4V+, akkor miért annyit ad az ASRock? És amúgy is, ez a lap valamiért nem kényeskedik, azaz nem vörösödik el egy kis extra fesz láttán. :U (Mondjuk azért nem adok 1.7-1.8V-ot a RAM-oknak, inkább 1.654 legyen. Asszem a turbós alap órajel is inkább 1.654V lesz és CL8, mint 1.669 és CL7. De a lap szerint nem gázos ez a fesz, ASUS más bevörösödött volna.

    Dare2Live: Mondtam én, hogy kell oda kakaó.

    Qru: Úgyis beírom +1x, egyébként meg teljesen szakmai jellegű hsz-ok, és véletlenszerűnek tűnik a törlődés. Talán RIOS bug.

    Vegyél i7-es notit. :P Ha már a 33k-s RAM-ra nem sajnáltál 52k-t... :U Q9-esek 600k körül már elérhetőek, szóval sokkal talán nem is kerül majd többe... :P

    ASRock pont jó pöccre belőtt beállításokhoz. Fentebb írtam, nézted turbó és EHS nélkül?

    BR4D: ATI-nál azért érdemes fejleszteni, ha megteheted, mert az új szériákkal párhuzamosan szarják el a régiek támogatását, ergo 48xx karikkal előbb-utóbb azt fogjuk észrevenni, hogy vagy egy új játék nem megy, amelyhez új driver kéne, vagy a régiek halnak be az új driverrel.

    laragirl83: Mit aggódsz, az ASRock alapból 1.480V-ot ad neki, és tuninghoz nem is árt, ha azon hagyjuk. (Alapból elvan 1.2V-on.)

    Megvan a 212+. Hát, alapból jó (55°C-os Linx alatt, mint a Z600), 3.4GHz-en viszont Linx már az egyik magot 68°C-ra küldi, ami mondjuk még elmegy a stock cooler 85°C-ával szemben, de a Z600 63°C-os volt ugyanitt. Asszem, 4GHz-hez kelleni fog a 2. venti rá. Majd szülök egy újabb cikket logoutra a 3 hűtőről.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #14042 üzenetére

    Zájec: Pedig de! :K És nem is piros, és nem is melegszik a lap (bírja ez, fapados :DDD - ráadásul van 2 év gar rá). 3.4GHz most annyival megy, de lehet, megpróbálom még lejjebb venni, csak akkor mintha nem futott volna le rendben a Lynx. Bár mondjuk gyári hűtővel melege is lehetett.

    HSM: Akkor nem túl jó procit fogtál ki... :(((

    Megyek, megnézem azt a 4GHz-et végre...

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #14045 üzenetére

    Nyírja azt a Linx is. Most szívok, mert ez a 212+ olyan, mint anno a CF volt: tesztekben kurva jól mutat (állítólag 85°C-ra hűtött egy 1.4V-on hajtott i920-at), gyakorlatban meg egy kalap szar. 4GHz-en elindítok egy Linx-et, aztán 1 p alatt 90°C-osak a magok. Hát, ennyit a gyári hűtő is tudott. :( :((( :W

    Zájec: 1.48-at, legyünk pontosak. Azért igyexem visszavenni, ahol lehet (alapon 1.2V, 3.4-re is visszavettem 1.34V-ra), ahogy a RAM-oknak sem adok + feszt csak azért, mert még nem piros. A proci is garos. Amúgy nem lehet, hogy éppen, mivel 1szerűbb user-ek veszik az ASRock-ot, van benne védelem ilyen túlfeszelés ellen (tudod, japanese made capacitors :DDD ), és azért nem pirosodik ott, ahol érzékenyebb lapok már igen?
    Amúgy vajon miért ad 1.48-at VTT-re, ha minden más specifikációt (kivéve /sze RAM fesz) ugyanúgy ad be, mint az ASUS és a többiek?

    Keldor papa: 1.86V ASUS-nál és ASRocknál is. Amúgy én is leszarom: ha a lap gyártója szerint nem gond, és auto annyit ad (hagyhatnám az auto 1.8V RAM-ot is), ki vagyok én, hogy ezt állítgassam? Nem tehetnek felelőssé, ha bárminek baja esik; a userek 90%-a összerakja a cuccot, beállítja auto-ra, és használja (csak Qru keresi mindig a csomót a kákán :U ). Ilyenkor mi van?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #14051 üzenetére

    Majd küldök neked képet, hogy hol sárgul és vörösödik az ASRock, OK? :DDD Ha csak CsorBA meg nem előz.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gombcomp #14053 üzenetére

    Akkor vsz. a gyártók csak jobban tudják nálunk, mit miért tesznek. :U Na megyek, megnézem a kínaiakat meg az indiánokat a biosban.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Na tessék, sárga nincs is, itt a piros, hol a piros!

    Lehet, hogy az ASRock 1.8V-os DDR3 modulokra tervezte a cuccot? :F Nem hinném, mert akkor meg 2.3-2.4V-ig kéne ráhagynia. Most vagy védik a procit valamivel, vagy franc tudja. Lehet, mailezni kellene nekik... :U

    Ami sehol nem piros, ott az elérhető maxot állítottam be. Félreértések elkerülése végett: a piros érték a legkisebb beállítható a pirosak közül!
    Természetesen nem aktiváltam ezeket a beállításokat! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz laragirl83 #14059 üzenetére

    "Csak szeretnéd, Whitney!" :P (Richard Spencer az Anger-ből; ha nem láttad, nézd meg 3 főbűnt. :DDD ) Amúgy csak ön után, hölgyem.

    Mondjuk röhögnék, ha ezzel stabilan menne mondjuk 5GHz-et a lap (ASRocktól el tudnám képzelni :D ), csak hát nem a 212+ való oda. :N

    kulerr: ASRock X58 Extreme-mel kapsz plusz pénzt. :DDD És még jó is a lap.

    BR4D: Vagy tudnak valamit.

    Palik "balfasz" Lacival szólva: De hová lett Qru? :Y

    mpierre: Bővítettem a táblázatot a beállításaiddal, majd nézz rá, OK-e. Többieknek is, ha 1333MHz-es RAM-okkal érdeklődnének tuning iránt.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kulerr #14064 üzenetére

    Hát én 15k-t buktam a P6T Deluxe-on, és még így is 13k maradt az ASRock megvétele után (39k), pedig még a Postán is megszívattak: már leadtam a cuccot, aztán utána közölték, hogy mivel 50k fölött van a cucc, még 1200Ft-ot fizessek rá. 3200-ért ment el, futár vitte volna 2k-ért, de akkor már megígértem a vevőnek, hogy másnap megkapja.

    laragirl83: Ja, vagy nem 773MB-tal futtatni a Linx-et, mindösszesen 6 percig sem. Hát úgy én is levehetném a procifeszt, meg más is. 3GB RAM-mal is elbír ám 1999MB-ot! :P :B

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kulerr #14066 üzenetére

    Hát GB-ot nem javaslom (Qru-t kivéve más lehet, hogy igen), amúgy nálam az ASUS P6T Deluxe szépen működött, és a kényszerből cserélt ASRock is pöpec, noha kevesebb a beállítási lehetősége, és vannak érdekességek a bios-ában (lásd kicsit előbb), de pl. a wines tuningprogija messze veri a többit. E két lapról találsz teszteket a honlapomon v. logout-on, ill. ASRock-nak nyitottam topicot, ott 1. hsz-ben minden infó és link.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #14068 üzenetére

    Ha csak odébb nem tolja a gépet... :P

    Valamivel csak elégedetlen, ha cserélni akar. :U

    Hát éppen ez az, hogy GB! :Y (Kérdezd meg Qru-t! ;) ) Amúgy meg az ASRock a király, látod, ebbe magasfeszt is lehet vezetni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz laragirl83 #14070 üzenetére

    Hát éppen ez az: ha rendesen leterheled a gépet, nem hogy netezni nem tudsz, hanem az egér se nagyon megy. Szóval ennyit a tesztedről. :(

    kulerr: Én nem tudok X58-as mATX ASRock lapról. P6T jó cucc, mondjuk a bios-ától égnek fog állni a hajad, és szintén ott az 1.65V RAM-beállíthatósági hiány, azt a DDR3 feszt csak ASRock-kal kapod meg.

    Zájec: Nem azt írtam, hogy KELL. :N De ha valaki procit akar garoztatni, csak szóljon! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák