Új hozzászólás Aktív témák

  • bucihost

    senior tag

    Sziasztok. Lehet befürödtem a HP z400-al. Ide is bedobom hátha találkozott valaki már hasonlóval.
    HP Z400
    Alaplapi chipkészlet: Intel X58 Express
    Processzor: Intel Xeon Processor W3550
    Memória (RAM): 12GB DDR3
    Merevlemez 2,5": 240GB SSD 100/100%
    Videokártya: Nvidia Quadro 2000 1GB DDR5,128 bit
    Internet: T-Home ADSL 30/3
    OS: Win 10 pro, eredeti.
    Probléma: Random pingel (lagol) az internet.
    - Először egy USB-s wifi stickkel használtam, mert a szoba másik felén van a router.
    Játék közben vettem észre, hogy néha felugrik a ping 3-400 esetenkén 1-2000-re is.
    Valamint néha a weboldalak is brutál lassan töltöttek be.
    - Betudtam annak, hogy régi a stick. Vettem egy TP-Link TL-WN881ND Vezeték nélküli 300Mbps PCI-E adaptert. Látszólag megoldódott a probléma, de ezzel is előjött ugyan az a jelenség. Bújtam a beállításokat, és láttam az IPV6 engedélyezve van a kártyán. Ok kapcsoljuk ki. Valamivel jobb lett a helyzet, de mégsem....
    - Módosítgattam a szolgáltatói router beállításokat hátha, de semmi változás.
    - OK, lehet a routernek sz@r a wifi része. Vezetékezzük körbe a szobát. Végeredmény = semmi.

    Elővettem egy 15 éves lenovo laptopot és elkezdtem ugyanazon oldalakat böngészni, elkezdtem ugyan azt a játékot játszani egyidőben az asztalin és a laptopon.
    Sajnos azt tapasztaltam, hogy amikor az asztalin a játék brutálmód elkezd pingelni, akkor a laptopon semmi pedig a laptop wifin volt és abban még HDD van. Néha néha a laptopon is előfordult, hogy felugrott a ping de azt betudtam annak, hogy fo$ ADSL.
    KB kifogytam az ötletekből. Már felraktam mindenből a legfrisebb drivert, friss win install.
    Az SSD-n nincs szektorhiba. Néztem erőforrást is, semmi nem pörög, semmi nem fogy el. Nem is nagy igényű játékról van szó (LoL).
    Ennek ellenére lehet tényleg szolgáltatói oldalról lesz valami, csak furi hogy ugyan abban az időben másik eszközön semmi probléma nincs.
    És most. Szolgáltatói hiba kizárva. Szereztem egy 4G-s routert, korlátlan nettel. Speedtest OK. 70/30.
    Elkezdtem tesztelni és ugyan úgy sz@r. Itt egy ping log. 10 másodpercenként belaggol, majd mintha misem történt volna minden megy tovább.

    Bekapcsoltam a laptopot és fut ott is a "ping bix.hu -t" amikor az asztali gép elkezd lagolni, akkor a laptopon semmi nem látszik parancssorban. a latency semmit nem változik a pingelésnél.

    Szinte szűz, 2 hete telepített Win10pró. Eredeti. Chrome, TotalCommander, League of Legends. Ezek vannak telepítve. Vírusírtó gyári defender.
    Drivereket próbáltam: Alap win, Gyári HP, DriverBooster legfrissebb driverek. Semmi változás.

    Ez mi a franc lehet? :W

Új hozzászólás Aktív témák