Új hozzászólás Aktív témák

  • kenand

    veterán

    Elővettem a tartalék lapomat, mikor megvettem 3 éve egyből polcra került (ASUS P6T SE) először nem indult az E5649-es Xeonnal, nem volt benn mikrokód (vs desktop procival használták) szerencsére egy E5620-as Xeonnal elindult és a legújabb BIOSban már rev. 13-as Xeon mkrokód volt, azzal szépen megy.
    (Nincs is desktop 1366-osom, szívás lett volna, az 1500FTos, 5620 már emiatt s megérte az árát :)

    Sajna nem minden SATA port jó - néhány bizonytalanul működik, majd próbálom tisztítani.5-6os - külön van a lapon- szerencsére jól megy.

    Sikerült egy kis tuningot is kicsikarni belőle (Gigabyte, EVGA lapokkal több a tapasztalatom tuning területén)
    Egyelőre 167-es BCLK van beállítva. Stabilan megy, stresszteszt alatt is. (E5649 tuning nélkül alacsony órajelű)
    Egy gondom van, nem mindig indul el, időnkét kb. minden 5-6-in indításkor visszatölti az alap BIOS beállítást (BCLK 133), elindul, majd a BIOS-ba belépve be van állítva a tuningolt, újraindítva szépen elindul.

    Ki lehet bírnia hibát, de nem én fogom használni. Vcore-on emeltem nem segített.
    Mit állítsak? RAM elviekben nincs túlhajtva, bírnia kellene.

    Giga lapjaimnál is előfordul, hogy időnként nem indulnak tuning esetén, majd bejön a default érték, de max 100-ból 1x..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák