Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm járt a következőképpen:

    Asus 19"-os TFT monitorán fényerőt szeretett volna állítani és közben sikerült betörnie a Menü gombot egy erősebb gombnyomással, mivel nem reagált a szokásos műveletre, közben a monitor fényereje teljesen minimalizálódott és a menü gomb használhatatlansága miatt nem is lehet visszaállítani. Ekkor ugye kiderült, hogy javításra fog szorulni az eszköz.

    Sikerült kideríteni, hogy az Asus weboldaláról letölthető egy dokumentum, amivel elindítható a javítási ceremónia. Futár jött, elvitte a készüléket, majd a mai napon meg is érkezett.
    A csomag kibontása után szembesültek a problémával, miszerint a monitor javítatlanul került vissza és mellékeltek egy levelet miszerint a feltárt probléma nem garanciális jellegű, így nem áll módjukban azt javítani.

    Kérdezném javítási procedúrában jártasabb fórumtársaktól, hogy ilyen esetben véletlenül nem szokás-e egy telefont megengedni az ügyfél irányába a garanciális javítás meghiúsulásáról és árajánlatot adni a szükséges javítás költségeiről? Természetesen még azelőtt, hogy szó nélkül visszaküldjük javítatlanul a terméket.

    Én kicsit meglepődtem a fenti dolgon, de lehet csak én vagyok picit maradi e tekintetben.

    Mindenesetre javasoltam ismerősömnek, hogy holnap munkaidőben próbálkozzon meg egy felelős beosztású munkatárssal kapcsolatot teremteni az ügyben.

    A félreértések elkerülése végett a gyengébbek kedvéért leírom: nem azzal van a probléma, hogy nem garanciális a javítás!

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz #41133696 #3237 üzenetére

    És ez mentség lenne arra, hogy egy telefont megeresszenek irányába? Ja igen, biztos a telefonköltséget próbálták meg lespórolni.

    1. nem működik a menü gomb, ami nálam garanciális probléma

    Az már más kérdés, hogy eltört az 5 forintos műanyag amit odaraktak, de ettől a gomb még mindig nem működik. Jó, a garancia erre a problémára nem terjed ki. Ezt nem vitatja senki.

    És mint írtam nem azzal van a probléma, hogy nem javították meg garanciában, hanem a hozzáállásukkal. Legalábbis én így látom. Egy hétig pesten volt a monitor és nem csináltak semmit, de még csak értesítés sem történt a részükről, majd szépen csöndben visszaküldték. Most majd lehet megint felküldeni nekik, mivel csak jó lenne, ha működne a vezérlés.

    ui. A futárt ismerősömék intézték és nem az Asus, mivel a bolt ahol vásárolva lett a monitor jelezte, ha ők intézik az ügyet, akkor nagy valószínűséggel 2-3 hónapba is beletelik majd.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz tupacamaru #3239 üzenetére

    melyik részét nem értetted az előző két irományomnak?

    1. Asus szervízbe lett küldve a monitor, magán ügyintézésből kifolyólag
    2. szartak megjavítani

    És itt jön az apropó: ha nem garanciális a probléma akkor nem is javítanak?

    Belegondoltunk, igen és az lett a döntés, hogy egy Asus szervizben talán meg tudják javítani, mivel elvileg fel vannak készülve ilyen és hasonló esetekre, ráadásul talán könnyebben tudnak megfelelő alkatrészt keríteni.

    Olyannal viszont még nem találkoztam, hogy behoznak, beküldenek, bejuttatnak, stb... egy szervizbe valamilyen készüléket és annak javítási költségéről még csak árajánlatot sem adnak.

    Vagy az Asus hivatalos szervize kimondottan csak garanciális javításokkal foglalkozik?
    Ha igen, akkor bizony rossz volt a döntés, miszerint a márkaszervizben kíséreltük meg a monitor kijavíttatását.

    ""Innentől kezdve ők abszolute nem foglalkoznak a te problémáddal mert nem feladatuk, én sem tenném. Az a baj hogy ha egy kicsit is belegondoltál volna ebbe akkor már az elején rájöttél volna hogy ez lesz a vége. Szerintem."

    Na most ha Te átgondolnád a fentebb leírt problémát, akkor milyen végkövetkeztetésre jutnál a monitor javításával kapcsolatban? Mert szerinted mi rosszul gondoltuk, hogy a hivatalos márkaszervizben próbáltuk meg javíttatni a készüléket.

    Előre is kösz az infót :R

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #3240 üzenetére

    Na meglett a titok nyitja.

    Egy felelős beosztásban lévő Asus szerviz munkatárs által adott tájékoztatás alapján:
    1. Az Asus szerviz jelenleg csak garanciális problémákkal foglalkozik és mellette nem végez pénzért történő javításokat.
    2. kb. egy hónap múlva viszont már nem csak garanciális gondokkal lehet fordulni az irányukba

    Sajnos nem tudtak tanácsot adni merre lehetne jelenleg egy Asus TFT monitort javíttatni vezérlőgomb problémával

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Nemrég vásároltam egy Samu 245B monitort. Minden szép és jó volt, mígnem egyszer filmnézés közben a teljes képernyőn lévő film alatt és felett a fekete sávban apró, de sűrűn elhelyezkedő piros kis pontocskák kerültek a képernyőre. Nem tudtam mire vélni és el is tűnt nemsokára a jelenség.

    Mondanom sem kell, hogy ha nem találkoztam volna vele többet, akkor most nem írnék ide. Sajnálatos módon a jelenség újra felütötte a fejét és először nem tudtam mire vélni, hogy mi okozza. Ráadásul véletlenszerűen jön elő és szűnik meg.

    Mikor minap megint szembeötlött próbálkoztam pár dologgal, hogy megszüntessem, de a próbálkozásaim sikertelenek voltak. Azóta folyamatosan tapasztalom a jelenséget.

    Elővettem az Everest programot és a monitordiagnosztikai részével csináltam egy LCD monitor tesztet, ahol a Solid Fills részen igen látványosan előhozható a jelenség. Red és Black háttér választása esetén nagyon szembetűnik, illetve a Color Palette (HSL) tesztnél érdekesen becsíkozódik a képernyő.

    Próbáltam fényképet készíteni, de nagyon rossz minőségűek lettek a képek, így egy kis videó-t vettem fel, igaz azt is mobillal. video

    Gondoltam rákérdezek fórumon mi okozhatja a problémát és közben észrevettem, hogy a topic-ok listázásakor némelyik topic betűi körül teljesen elütően világító pixelek vannak
    [kép1]
    [kép1]

    A monitor DVI és D-SUB bemenetekkel rendelkezik.
    - Próbálkoztam mindkét bemenetet használni a monitoron, de a jelenség megmaradt.
    - A 4830-as videokártya másik DVI kimenetét is igénybe vettem, de nem javult a helyzet.
    - Egy másik gépre is rákötöttem DVI-n keresztül, de a hibajelenség megmaradt
    - VGA drivert cseréltem, ATT-t lepusztítottam a gépről -> semmi változás
    - GPUtool progival megkerestettem a VGA gpu és mem maximális órajeleit, mivel közben hibaellenőrzést végez a program, hátha kidobja, hogy VGA hiba. Ez nem jött be, mivel 575/900-ról feltornászta 725/1100-ra az órajeleket, tehát nem VGA okozza

    Ekkor, mivel már kifogytam az ötletekből, egy LCD TV-re kötöttem rá a gépet D-SUB-bal, ahol a hibajelenség nem volt tapasztalható egyik Everest teszttel sem. Természetesen közben a monitoron DVI kapcsolattal a hibajelenség ugyanúgy megvolt :( (2 kijelző volt a gépre kapcsolva ekkor egyszerre)

    Mivel már eléggé ötlethiányban szenvedek várom a tapasztaltabbak tanácsát, amit előre is köszönök :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Jarod1 #3302 üzenetére

    Melyik a gyorsabb megoldás? Boltba vissza vagy Samuékat keresni egyből?

    Miskolci vagyok, errefelé véletlenül nincs Samu szerviz? Nem lenne rossz, ha nem Pestre kellene küldözgetni. Amúgy meg nyíregyházi üzletbe szól a gar. Még 11 hó gar van rajta, mivel múlt hó végén vettem vadi újan.
    Mindenesetre megkeresem a srácot, aki intézte a monitort. Gondolom örülni fog nekem.

    Ez már a második monitor, mivel az első amit hozott imitt amott pixelhibás volt, de le a kalappal a srác előtt egy héten belül cserélte :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Jarod1 #3306 üzenetére

    Egy srác intézte a ph!-ról, akkor majd őt zargatom, de majd csak a jövőhéten.
    Melóból elhoztam egy normális digi fényképezőt, azzal talán jobb minőségben tudok majd képet készíteni. De persze akkuja teljesen le van merülve, így tölteni kell és hétvégén sem igen leszek otthon. Mindenesetre megnéztem a jótállási jegyet, 2009. szeptember 22.-től él a jótállás. Talán beleférek még a 12 hónapba :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám egy LG Flatron L246WH 24"-os monitorral.

    Ma szerelgettem egyik barátom gépét, amit D-SUB csatival kapcsoltam a monitorra. A saját gépem DVI-HDMI kábellel volt rákötve. Néha oda-vissza kellett váltanom a kijelzőn D-SUB és HDMI bemenetek között (meghajtóprogramot töltöttem le és másoltam penre a saját gépemen, miközben a másikon telepítés ment).

    Sajnálatos módon többször előfordult, hogy a monitor kikapcsolt magától (párszor úgy is, hogy hozzá sem nyúltam a monitorhoz, mert közben filmet néztem a TV-ben).
    A furcsa az volt, hogy a készenlétet jelző fény sem világított. Úgy nézett ki, mint mikor áramtalanítva van a készülék. A bekapcsoló gombra sem reagált.
    Konnektorból kihúzva és pár perc várakozás után újra visszadugva rendben működött megint. Ezt eljátszotta ma velem úgy 5-6-szor.

    Tápkábelt is cseréltem, de sajnos az új kábellel is ugyanazt produkálta. Kerítettem egy kapcsolós elosztót, most jelenleg azzal tudom egyszerűen áramtalanítani, de picit idegesítő ez a jelenség.
    Szerencsére október végéig még garanciális.

    Nagy gond van a moncsival?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz oddball #5011 üzenetére

    Kicsit olvasgass: HDMI

    DisplayPort

    Konkrétan: coax kábelt nem tudsz csatlakoztatni sem HDMI sem az újabb fejlesztésű DisplayPort csatlakozókba. Ezek a nagy felbontású multimédiás tartalmak átviteléhez lettek kifejlesztve

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Üdv

    Lenne egy kis problémám a DELL U2410-es monitorommal.
    Sajnos jelenleg "csak" egy mobillal tudtam képet készíteni a látható problémáról: [link]

    A monitor jobb oldali részén bizonyos színeknél látható egy sötétebb "vonal". Eddig nem tűnt fel nekem, mivel csak bizonyos színű háttérnél látható csak jobban. Fehér és fekete háttérnél pl. nem is látni, de az Eizo monitorteszt 20-as teszjénél, ha a background color-t 129, 108, 0-ra állítom, akkor szépen megfigyelhető a "jelenség".

    Nem tudom mire vélni ezt a problémát.

    A monitor menüjében találtam egy LCD conditioning "sokatmondó" lehetőséget, így azt most éjszakára elindítom.

    Mindenesetre várnám a hozzáértők véleményét, hogyan is lehetne azt a fránya foltot eltüntetni.

    Enyhén mosogatószeres vizes ruhával áttöröltem a képernyőt, nehogy egy esetleges ujjvonás megtréfáljon, de sajnos nem jött be :(

    Mod
    A monitort tavaly októberben vettem, tehát még jócskán garanciális, ezt már amúgy is garanciális cserében hozták mikor megvettem, mivel a vásárolt példány pixelhibás volt.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Már a harmadik topikban járok némi kényelmi problémám következtében :DDD

    Catalyst topikban kaptam egy ötletet, hogy kössem a HD6950-et DP helyett DVI kábellel a Dell U2410-hez, így nem kavar be a monitorba épített DAC, tehát a kiinduló problémám megszűnik.

    Ez nem is hülye ötlet, mert lényegében egy forintot nem kell költenem a probléma kiküszöbölésére. Viszont ezzel előjön egy másik kérdés. Azért használom DP porton az U2410-et, mert így 10 bit-es a színkezelése [link]

    Milyen képminőség romlással kell számoljak, ha DVI-vel kötöm rá a HD6950-re?

    Kiinduló problémám:
    Apró szépség hiba van jelenleg az itthon kialakított házimozi rendszerben, aminek szerintem gyenge láncszeme a most használt HD6950 VGA.

    Teljesítményével nincs gondom, mindössze az itthoni házimozi jellegű kialakítás audio szempontból okoz kényelmetlenségi gondot.

    Előzmény:

    Dell U2410 monitort használok DP porton keresztül csatlakoztatva a HD6950-hez. A monitorban elhelyezésre került egy DAC, hogy sound bar-t lehessen hozzá illeszteni (nem használom). Sajnos a monitor menüjében nem lehet a DAC-ot kikapcsolni, így ez az első tényező a probléma kialakulásában.

    A házimozi erősítő (TX-NR807) HDMI kábellel van kötve a HD6950-re, így szépen lejátszhatóak a filmek, melyek hangját (már, ha érkezik a HDMI kábelen) az erősítő dobja szét a megfelelő beállításokkal.

    Probléma tárgya:
    A HD6950 nem képes egyszerre több hangkimenet kezelésére, így ha a gépet korábban kapcsolom be, mint az erősítőt, akkor a DP porton keresztül tolná a hangot, ami a monitorra van kötve.
    99%-ban ez a helyzet, mert filmezni ritkán van csak időm és/vagy kedvem. Viszont, ha filmet szeretnék nézi, akkor az erősítő bekapcsolása után újra kell indítanom a gépet, hogy a DP portról átkerüljön a hang a HDMI kimenetre.
    Sajnálatos módon CCC-ben nincs hangra vonatkozó beállítási rész.

    Ami esetleg még érdekes lehet, hogy egy gigabites Asus RT-N16 osztja a hálót

    A probléma orvoslására ÉN 2 különböző lehetőséget látok:
    1. lecserélem a VGA-t egy újabb konstrukcióra, mely kimenetenként külön tudja kezelni a hangot
    2. beüzemelek egy ???? médialejátszót, amihez a használt 8.1 OS (vagy egyéb progi) médiaszervert dob a hálóra

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz rostiron #13508 üzenetére

    Tudod erre szokták írni, hogy monitor vásárlás előtt nem csak a most-ot kell figyelembe venni.
    Egyébként nem lesz vele gondod, bár közvetlen használva digitális kimeneten szebb lenne a kép.

    Viszont, ha eddig nem volt problémád az analóg megjelenítéssel, akkor az átalakítóval sem lesz.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák