Új hozzászólás Aktív témák

  • Nightdragon

    tag

    Sziasztok! Nemrég halt meg a Xerox XA7-17i LCD monitorom.
    Régebben is voltak vele túlmelegedési problémák, a monitor pár óra használat után elsötétedik, majd ki/bekapcs, ezután 1-2 percig jó, de utána újra elsötétedik, és akkor lehet ki/be kapcsolgatni. Ezt egy, a monitor hátuljára rakott ventillátorral megoldottam. Ezekután következett egy újabb hiba, amit valószínűleg a túlmelegedés okozott. Bekapcsolás után ''elektronikus zizegés hang'' hallatszott, ezzel együtt a képernyő is villogott(pontosabban erősebb zizegésnél erősen elment a fényerő, gyengébbnél kevésbé), de ez úgy 5 másodperc után rendbe jött, és csak néhány naponta csinálta, olyankor amikor nem bemelegedett állapotban kapcsoltam be. Mostanában a nagy meleg hatására a szigszalaggal(:B) hátulra rögzített ventillátor állandóan lesesett, a ragasztó a nagy meleg miatt kicsit megolvadt és csúszott. Sajna így a venti hozzáért a monitorhoz, és ettől idegesítő hangja volt, végül sok igazgatás, és egy teljes újraszigszalagozás után(ami nem ért semmit) leszedtem a francba a ventit. Örömmel tapasztaltam, hogy a túlmelegedős probléma a hosszú használat és a nagy nyári meleg ellenére sem tért vissza. Aztán elmentem, a monitort a család használta amikor elszállt, bekapcsolni már nem lehet.

    A durva melegedésre oka az, hogy a monitorba bele van éítve a ''tápegység'', így nem kell külön adaptert hsználni, és a fent leírtak alapján már kiderülhetett, hogy a monitor tápegysége szállt el(minden valószínűség szerint). Nos, gondoltam javíttatásra, de amikor találtam egy honlapot ami foglalkozik lcd monitor javítással, akkor kicsit leesett az állam: 12.000 Ft + Áfa + alkatrész. Szerintem a végösszeg annyi lenne mint egy gagyibb 17''-os LCD monitor.
    Létezik olcsóbb alternatíva, vmi barácsmódszer vagy bármi?

    [Szerkesztve]

    Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

Új hozzászólás Aktív témák