Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz gabe_ #4996 üzenetére

    Nem tudom mennyire szereted a DIY dolgokat, de egy Arduinoval bármilyen vezérlés, szabályozás megoldható. Inkább csak az a kérdés, hogy hogyan kösd rá a kapcsolókra. Számtalan projekt született már rá. [link] [link] [link] A szivattyúnál is ha nem kapcsolós, hanem csak be kell dugni, akkor van olyan panel, amivel helyi hálózatról lehet kapcsolgatni, hogy kapjon e áramot vagy sem. Árban nem tudom, hogy melyik a drágább, talán egy házi vízmű olcsóbb lehet, és kevesebb a munka vele, de kevésbé rugalmas, ha később esetleg bővíteni akarod. Én például olyat szeretnék majd az egyik telken, vagy lehet, hogy csak az üvegházban, hogy talaj nedvesség mérőket rakok le, és az alapján csinálom az öntözést, hogy mennyire nedves a talaj. Ez akár minden négyzetméterre külön szabályozható, ha valaki nagyon elborult, és nem sajnálja rá a pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • simico

    aktív tag

    válasz gabe_ #4996 üzenetére

    A normális vezérlőkön van "mesterszelep" kimenet is amire vagy egy főelzáró mágnesszelepet vagy szivattyúindító relét lehet kötni. Ha jelenleg nincs átfolyáskapcsolód, akkor azt azért érdemes beépíteni szárazonfutás ellen, illetve a szivattyú automatikus kapcsolására is használhatod.

    lemmy71: szakember jön havonta permetezni megfelelő szerekkel, a köztes időben meg én csinálom az általa mondott szerrel. Sajnos az elmúlt években az a trend nálunk, hogy tavasz elején van másfél hét 16-20 fok, kirügyeznek a fák, aztán egy-másfél hét fagy ami frankón kinyírta már két nektarin fánkat, utána megint felmelegszik az idő és pont a virgázás környékén jön 2-3 hét folyamatos eső. De szó szerint minden nap szinte megállás nélkül esik. Esőben ugye nem lehet permetezni, viszont baromi jól begombásodik minden.

Új hozzászólás Aktív témák