Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #4031 üzenetére

    szerves trágyát kell tolni alá - azt meg letakarni egy réteg földdel, ne égesse meg a gyökereket -
    megfelelő méretű ültetőgödröt kell neki kialakítani, és megfelelően fel kell lazítani
    és megfelelően kell locsolni nyáron, sokszor és gyakran
    én még kevertem mulcsot is a földbe jó alaposan egy idő után, gyökereknek könnyebb legyen az útja, illetve mivel lassan korhad, télen kis fűtést is intéz a növénynek

    így ültettem:
    sok fajta tuját
    babérsomokat
    a vörös korallberkenyét - amit még át is ültettem utána -
    mindenféle füvet, virágot, senkinek nem volt baja télen sem, sőt, nagyon-nagyon szépen fejlődtek, a korallberkenye télen is tolta a hajtásokat
    nyilván jobb az őszi ültetés, de nem kivitelezhetetlen a nyári sem, csak több odafigyeléssel jár
    mindenből "cserepest" vettem
    nagyobb fákat nem ültettem az tény, de van itt pl egy hosszabb útszakasz ahova új fák kerültek, nyáron ültették el őket pár éve, egyik sem hullott ki - locsolják is őket rendszeresen -
    ha legközelebb kertbe szabadulok, akkor sem fogok tartani a nyári ültetéstől
    emlékszem voltak rózsák amiket többször átültettem a nyár közepén...csak nem akarták megtalálni a helyüket, semmi bajuk nem volt, pedig elméletben nem tolerálják ők sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák