Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Orlin #4020 üzenetére

    feltüntetik az oldalukon, hogy akkor szállítanak amikor tudnak...ha nem teccik' nem teccik' - legalábbis pár éve ez volt mikor én rendelni akartam -
    csak ugye amunka haladna, sok idős várta a növényeket - amellett persze hogy én is, meg haladni akartam a történettel -
    helyben egy-két kertészetbe elrongyoltam és megvettem mindent

    egyébként bármikor ültethetsz, saját tapasztalat
    a nyár kellős közepén is, de sűrűn locsolni kell
    a korallberkenye már nyáron került a helyére, ősz elején meg át is költözött
    pampafüvet nyáron ültettem, azt mondta a néni ez idén nem lesz nagyobb sokkal - valami 70-80cm volt -, nyár végére már akkora volt mint én, 185-187 és iszonyat terebélyes lett
    biztos nem olvasta a szaGirodalmat' :)
    fákat annyira nem ismerem melyik mekkorára nő
    ha van türelmed és nagyon szellős a kert, akkor bepróbálnék egy fává nevelt japán kecskerágót
    brutálisan jól néz ki - és ha van jó szellőzés akkor nem telepid rá az a nyomorult amerikai szövőlepke -, lehet alakítani ahogy akarod, nálunk óriás bonsai volt
    de ezt sok egyébként bokor "kategóriás" növénnyel meg lehet oldani, a vörös korallberkenyével is
    mindig "fel kell vágni", ne tudjon bokrosodni, olyankor felfelé törekszenek, és megvastagodik a törzsük
    de persze ez sok év
    japán babérsom is nagyon szép, ő kb 2m-esre nő - papíron, láttam már 3m-eset is -, neki fontos, hogy tűző napon ne sokat legyen, kifakulnak a levelei

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Orlin #4020 üzenetére

    Ősszel szokás ültetni, mert a telet egy fokkal jobban bírják, mint a nyári aszályt. Bárhogy is csinálod, nyáron érdemes öntözni őket az első években, amíg elég mélyre megy a gyökerük.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Rive

    veterán

    válasz Orlin #4020 üzenetére

    Amúgy azt olvastam ősszel a legideálisabb az ültetésre.Gondolkodtam most is,de jó drágák a konténeresek.

    Szabad gyökerűt csak ősszel érdemes: a tél alatt a sérült gyökérzet nem pihen hanem gyógyul, 'belemarkol' az új földbe.
    Tavasszal vagy nyáron ültetve viszont a fa lényegében a saját tartalékaira van utalva => sokkal nagyobb eséllyel kipusztul.

    Konténereset elvileg lehet bármikor, csak ősszel azt is könnyebb. A konténerben szabályozott, tápanyaggal dúsított vizet kap az emiatt alulfejlett gyökérzet => mindenképpen sokk a kiültetés.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák