Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Troy. #4690 üzenetére

    Nálam ilyen a helyzet:

    A szárazság odavert a paradicsomnak, egy csomó alsó levelet ledobott miatta, meg azóta is van valami gombája szerintem, de nincs időm foglalkozni vele. Vagy az öntözés vagy a kalcium pezsgőtabletta helyrerakta a kalcium hiányt azon a San Marzanon amit vettem. A másik csíkos, amit én vetettem az egyáltalán nem mutatta a jeleit kalcium hiánynak, amiatt gondolom, hogy inkább a szárazság viselte meg. Kellett az eső is. Szereznem kéne még karót és felkarózni azt a pár tövet, ami bolti. A különbség a bolti és a saját között, hogy a sajáton több a termés, viszont az magasabb és nem olyan erős a szára, úgyhogy muszáj a karóhoz kötöznöm, ha nem akarom, hogy összerogyjon a saját súlya alatt. Ha felér a karó tetejéig, akkor majd letöröm a hajtást. A paprika is szép, azon is van már. A bazsalikom is tűrhetően néz ki, bár szépnek nem mondanám, volt már 3-4x ekkora is. Virágba akar menni, úgyhogy azt is le kell tördelnem, hogy inkább bokrosodjon. A poloska helyzet alakulóban van, úgy néz ki, hogy szaporodnak a rohadékok. Nagyjából ez van most. Majd valamikor lefújom rézzel és narancs vagy fahéj olajjal, hátha lemegy róla a gomba és a poloska.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák