Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fuzik

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy dupla szivacs lehetősége… és jó lenne, ha lenne valami ötletetek, hogy mire számítsak.

    Előjáték:
    1) telek veresegyházon
    2) nagyszüleim vették >25 évvel ezelőtt
    3) öregapám lecserélte a régi kerítést
    4) nagyszüleim nekem adták a telket
    5) nagyszüleim eladták a fejem felül a telket (meg persze a házat)
    6) visszavásároltam a telket a vevőtől (vagy 4 éve már)

    Környezet:
    1) Balról egy szomszéd
    2) Hátulról egy szomszéd
    3) Jobbról három szomszéd

    A gondok a jobb közép vén szipirtyóval vannak. Az előző tulaj (a szipirtyó előtti szipirtyó) elhordta a földet a nagyapám által épített kerítés mellől. Erre még tanúm is van, pedig kb. 25 éve történt. Sajnos lassanként az elhordott föld miatt a kerítésem középső szakasza teljesen át fog dőlni a vén szipirtyóhoz  . A vénlány kitalálta, hogy csináljam meg a kerítést, mivel az az én dolgom. A helyzet azért érdekes, mert az a kerítés szakasz nekem jobbra esik, tehát az én dolgom lenne, de a kerítés meghibásodása nem az én hibám. Ezen felül az adott kerítésszakasz neki a telkének a hátulját jelenti, azaz egyben neki is be kéne szállnia. Most két dolgot talált ki.

    1) Feljelent a kerítés miatt.
    2) Eszébe jutott, hogy az Ő telke rosszul van kimérve, és az én telkemből még jár neki!!!! És kezdeményezni fogja a jegyzőnél, hogy harapjanak bele a telkembe…… Nem tudom hogyan gondolta, különösem, hogy az adott részen a házam kb fél méterre van a kerítéstől, ráadásul ugye ha rosszul van kimérve, akkor ez több mint 25 év alatt hogy nem tűnt fel 6 családnak, akik az adott szakaszon érintettek???


    Szerintetek mi a faxot csináljak???

    Köszi

    Szerk.: A fizikai módszerek nekem is eszembe jutottak ;] ! Valami lightosabb kéne!

    [Szerkesztve]

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

Új hozzászólás Aktív témák