Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasthomas

    tag

    Sziasztok,

    Lehet nem a megfelelő topic, de felteszem, hátha valaki járt már hasonló szituban.

    Tegyük fel, van egy egyfős Kft-d, s projektet vállalsz el. Azért mondok 1 főset, mivel hangsúlyozni szeretném h csak te dolgozol benne. Nincsen se alvállalkozó, se senki akit megbizol vele.

    A projektben leszerződtök hogy x órát vállalsz hetente. Most mondtam valamit, lehetne napi/havi is. Nem ez a lényeg.

    A kérdés csak annyi, hogy van-e jelentősége annak hogy a cégnél hány órára van az ember bejelentve? Inkább jogi kérdés ez, s nem tudom h miképp megy ez a valóságban. Nem kiskaput keresek, csak tisztában szeretnék lenni vele. Vagy az, hogy az ügyvezető (tehát az az 1 fő :) ) hány órára van bejelentve, az csak az ügyvezetésre vonatkozik?

    Egy fitkiv példa: Tehát pl ha elvállalsz egy projektet heti 2 órában, akkor minimum heti 2 órában kell dolgozni is a Kft-nél papiron? Vagy a kettő mást jelent - elvállalhat az ember 40 órányi munkát is projekt alapon, de papiron csak heti 2 órát dolgozik (mert az az ügyvezetésre vonatkozik)?

    A háttérben az áll, hogy minél kevesebb jövedelmet szeretnék kivenni a Kft-ből. Csak osztalékban [...]. S nyilván minimalizálni szeretném azt az összeget, melyet kötelező kivennem, mert igy szól az xyz jogszabály. Ennyi. :)

    Ha esetleg tudtok valami oldalt vagy hivatkozást is mellékelni, azt pluszban megköszönném.

    Előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

    .

  • thomasthomas

    tag

    válasz bitpork #17031 üzenetére

    Szia,

    Igen, nézegettem a KATA-t, de nekem eléggé labilisnek tünik jelenleg. IT területről lenne szó - lényegében szolgáltatást nyújtanék a cégeknek. Programozás lenne főleg, amit csinálnék. S a KATA-val nagyon sokan visszaélnek...

    Másrészt meg középhosszú távú terv között szerepel az is, hogy bővülnék; lenne csapat. neadjisten termék is lenne. Akkor meg a KATA egyébként sem lenne túl ideális.

    Egyébként főállás mellett csinálnám, ahol 40 órában vagyok bejelentve. Alapjában véve az volt az ötletem, hogy (heti) 10 órában jelentem be magamat a saját cégemnél. Viszont lehet hogy a projektjeim szerződései úgy szólnának hogy 20 órát dolgozok rajta, mert órabérre szerződnénk.

    Ez lehet-e jogilag aggályos, vagy inkább projekt-alapú szerződéshez ragaszkodjak, amiben nem szerepel óraszám? Kérdés, mennyire lehet ilyet kialkudni - hiszen egy cégnek sem jó, ha nincsen semmi garancia arra, amire. :) De az sem jó a cégnek talán ha 5 órában számol mondjuk el irreális órabért.

    Hangsúlyozom, nem túlhajtani szeretném magam. 2 projektet vállanék csak el maximum. Annyi az, amennyi belefér. Csak szeretnék tiszta lapokkal játszani..

    [ Szerkesztve ]

    .

Új hozzászólás Aktív témák