Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli_76

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Faktoring cég megbízásából kaptam egy fizetési meghagyást. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Tudnátok ebben jártas felhasználót vagy ügyvédet javasolni? :) Privátban is jöhet.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Faktoring cég megbízásából kaptam egy fizetési meghagyást. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Tudnátok ebben jártas felhasználót vagy ügyvédet javasolni? :) Privátban is jöhet.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz ph2012 #16955 üzenetére

    Nekem sikerült, de az ellenségemnek sem kívánom egy nyomtatvány kitöltését. :))

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #16960 üzenetére

    Fizetési meghagyást közjegyzőtől. Aminek ellent tudok mondani, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a perré alakulás számomra kedvező lenne. Jelenleg az alap tőketartozást és kamattartozást gond nélkül ki is fizetném, sőt kifizetném még a közjegyzői díjat és a benyújtás díját is. Ezt javasoltam is nekik. Azonban az adott behajtó cég, úgy gondolja nekem kell fizetnem a céges bulit is. A viccet félretéve a nyomtatási költséget, irattározást, ügyvédi munkadíjat (2x - úgy hogy még tárgyalás sem volt), levelezés díját, telefonálás költségét (fel sem hívtak soha) stb. egy komplett árlistát kívánnak rám terhelni. Olyan mintha az Ő ügyvédjüket én fizetném, úgy hogy még per sem lett. Próbáltam szépen érvelni, kevésbé szépen érvelni, de nem igazán értem célt, pontosítva 0.0%-ban.
    Így viszont egy piti összegből sikerült eléggé elvadultat csinálniuk. Történetesen 9599 tőketartozás, 10407 kamattartozás és 45750 "költségtartozást" gondoltak. Érdeklődtem náluk, aminek a hatása az lett, hogy a kamattartozás 12000 lett, míg a költségtartozás 54750. :W Mondjuk nem ilyen megoldásra gondoltam.
    Most pedig egy kicsit ott tartok, hogy mivel manapság boldog-boldogtalan mindenre benyújthat fizetési meghagyást, ez a cég valójában nem faktor cég, hanem bűnszervezet. Így ha fizetnék nekik, akkor sem lenne vége soha, mert 5 Forintból is tudnak 30-40.000-et csinálni pillanatok alatt. Tehát a teljes fizetési meghagyásnak ellent akarok mondani, annak minden részének. Maga az "adósság" keletkezése sem annyira triviális, mert 2015.01.01 - 2015.09.08-ig havonta keletkezett, sima folyószámla fenntartási díjból és éves kártyadíjból. Tehát semmiféle hitel nem volt benne. Úgy hogy benne van a folyószámla értesítő díja is, amit ki sem küldtek.
    Ehhez kellene tapasztalt ügyvéd aki az összes irat birtokában helyes tanácsot tud adni.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    Köszi szépen! :) Ez is egy meglátás, igazad is van. Viszont nem indok hogy szembe menjenek az MNB ajánlásával. Így bármekkora összeget is követelhetnének, elég csak átírni az árlistájukat. Egyeztetésre nagyobb lett az összeg. Éppen ezért keresek jogászt hozzá, aki tud érdemben állást foglalni mit és hogyan érdemes tenni. Továbbá ha a kifizetés után is előbújik a zsákból pár 10-50.000 Forint akkor mit kell tenni. Ezen kívül, ha bármit is fizetek nekik, azzal azonnal elismerem a tartozást és onnantól borul minden. A jogászukat költségét már felszámították 1x 12700 és 1x 19050 Forint értékben. :Y Tehát elméletben van jogászom csak az Ő oldalukon áll és én fizetem, mindezt per nélkül. :Y

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz #40993792 #16967 üzenetére

    Abszolút igazatok van mindenben és nem a kifizetés a gond. 77000 Forintért nem fog pereskedni ügyvéd, még tanácsot sem adnak. Fordulhatnék a TASZ-hoz. - :D Bárki benyújthat fizetési meghagyást, max. 2 nap alatt elintézhető MOKK hozzáférés cégként. Aztán hajrá. Soha nem fogja senki vizsgálni évi 70.000 van belőle és pont ez a lényeg. Ekkora összeg az ügyvédeket sem mozgatja meg. Kis értékű gyors per, az adós meg ott áll ügyvéd nélkül és a faktor cég jogászai megeszik. Az esetemben annyira pofátlan a cég, hogy a saját cégének vezető tisztségviselőjét nevezte meg ügyvédnek. Egészen biztosan biztosított a pártatlansága, hogy onnan veszi fel a fizetését. :) Sőt legyünk őszinték, előre kifizetteti a faktor cég az ügyvédi díjat az adóssal. Akkor vajon melyik ügyvédnek érné meg egy maximálisan eladósodott lakosság mellett az aranytojást tojó tyúkot levágni? Ez egy tuti siker és az adós fizeti a cég működését, miközben az engedményezéssel megszerezhető a tiszta haszon is. Jó, hogy nem most kellett nekik toner a nyomtatóba, mert még azt is fizettetnék, persze minden számla nélkül megy, erről a NAV is hamarosan értesülni fog.
    Éppen ezért még mindig keresek ügyvédet, az sem baj ha a Btk-ban is jártas. Az MNB-nél már bejelentettem. Holnap NAIH, mivel a címemet még az OTP sem tudta, meg is írták. Így furcsa hogy a Főnix Faktor 1 éve kezeli. Aztán rendőrségi feljelentés üzletszerű csalás megalapozott gyanúja miatt. Aztán kenjék a hajukra a 77000-et, ha nem lesz ügyvédem. :) Mondhatni elmegyek a falig minden tekintetben. Tudom hibás vagyok, de azért ne őrüljön már meg ez a cég sem.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz LuckyL #16970 üzenetére

    Ne haragudj LuckyL, de annál a pontnál amikor az egyeztetési kérésemre és javasolt összegre (tőketartozás, +kamattartozás + MOKK beadás + még kamat vagy amit javasolnak) jött az eddigi 46750 Forint helyett 54750 Forint költség, akkor kicsit leszállt a lila köd. :D Normál faktor cégnek elemi érdeke a megállapodás, nem a kvázi lehetetlen helyzetbe hozás 570%-os költséggel. Igen tudom f@szság, de a kib@szás az bizony társasjáték, mindenképp legalább ketten játszák. Ha ők így állnak hozzá, akkor én miért legyek kedves? Azért mert azt hiszik eltaposható honpolgár vagyok és kuss a nevem? Volt bőven ilyen szakasz az életemben válás, krónikus élethosszig tartó betegség, munkahely elvesztés, lakás elvesztés, de mindig talpra álltam. Igen, nem az OTP alap számlacsomag járt a fejemben, amikor azt sem tudtam hol fogok aludni. Igen bőven lett volna lehetőségem egyeztetni a fő követelővel és persze 1001 magyarázatot tudnék adni miért nem tettem. Pld. amikor hónapokig olyan hasi görcseid vannak, hogy minden lépésnél meg kell állj, hogy egyáltalán bejuss dolgozni, nem a tartozásos levél fog a fejedben járni azt garantálom. Mostanra konszolidálódott a helyzet, de hülye azért nem lettem, hogy puszira adjak 54000 forintot.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz alakesh #16968 üzenetére

    Nem, de úgy tűnik más is kezdi honosítani ezt a szokást. Ez egy faktor cég. Vélhetően az elektronikus és gyors “kis” összegek beszedésére kitalált digitális fizetési meghagyás hozta meg a kedvet, hogy mindent ráterheljenek, mert úgy sem vizsgálja senki. A bankok sem véletlen gazdagok. :)

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #16972 üzenetére

    Köszönöm. Bocsánat, de rengeteg csalóval hozott össze a sors és rengeteg ügyet láttam. Több 100 millióját mentettem meg embereknek, úgy hogy nem is tudtak róla. Így ha valamely régi séma beugrik és beleillik az esetbe, akkor óhatatlanul felmerül bennem a rosszhiszeműség gyanúja.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #16972 üzenetére

    Lejárt követelés behajtására jogosult lesz, de elég az elévülést megemlíteni az fmh ellentmondásban és máris vizsgálni fogja a bíróság. Ez meg macerás, mert szerződés az nincs, de ha van abban már olyan személyes adatok, vagy bank titok szerepelhetnek amit ha kiadna a bank, sokkal nagyobbat bukna rajta. Tudomásom szerint a tartozásba eséstől számít. Az, hogy ez pontosan mikor van és hogyan számolják nem tudom. Az én esetemben a folyószámla 2015.01 hónapjában lehetett először negatív egyenlegben, akkor esett tartozásba, aztán ez így maradt. Azt nem tudom, hogy ilyenkor a 2015.01 számít, a 2015.05 amikor a régi címemre felszólítást küldtek, a 2015.06 amikor felmondták vagy a 2015.09 amikor engedményezték. Illetve ez vajon eloszlik és az egyik része lejárt a másik része nem, az végképp fekete lyuk nekem. :D
    Ettől függetlenül tartozás nem évül el csak nem lesz bírósági úton behajtható. Viszont akármikor bepróbálkozhat a faktor cég és ha éppen nyaralsz és nem veszed át az fmh-t ismételt kézbesítésre sem, akkor simán behajtható lesz.
    Az, hogy miként akar nyomtatási, postázási, nyilvántartási, tárolási költségeket és peres eljárás nélküli ügyvédi költségeket jogosan követelni egy faktor cég egy adóstól, ezt szerintem nem jogi úton kell megközelíteni, hanem statisztikai és matematikai úton.
    70000 fmh-ból, cca. 3500-3800 alakul perré, tehát ez járulékos hibahatáron belüli veszteség, hiszen cca. 62000 esetben meg bejön és az adós kifizeti.
    Így egyáltalán nincs szükség arra, hogy jogszerű legyen. Az olyan kis összegű tartozásoknál mint az enyém, pedig szinte 100%, hogy fizet az adós. Alapból van tartozás + kamat, amit ugyebár az adós is tud. Innentől kezdve pusztán mérlegelés a kérdés. Az ügyvédi tanácsadás amit találtam minimum 10-15.000/óra, ha 2 órát veszünk már csak 24-30.000 a különbözet és ott van a lehetőség, hogy perré alakul az ügy és elveszted, fizetsz minden költséget + az ügyvéded költségét. Ez túl nagy rizikó és csekély eséllyel kecsegtet. Ráadásul tudtommal ha meg is nyered, akkor sem biztos, hogy a teljes ügyvédi költséget be tudod hajtani, mert IM rendelet szabályozza. Tehát ott állsz a kis fütyi tartozásoddal és úgy jön ki a matek, hogy akkor jársz a legjobban ha mindent kifizetsz.
    Pont erre számít a faktor cég és be is jön nekik a matek, nem véletlen szaporodnak gomba módra. Tehát maga a jogszerűség szerintem a kis összegű perek extra követeléseinél lényegtelenné vált. 62000 esetben működni látszik évente. Maximum a faktor cég be sem nyújt semmit amit a bíróság kér, meg sincs neki egyébként. Viszont a tőke és kamattartozást megkapta, feladat teljesítve csak kisebb haszonnal. Persze a költségtartozás amit nem fizettél meg az még fiatal. A faktor cég ugyan úgy nyilvántartja és egy idő után jön a következő fmh hiszen bírósági ítélet nem született, tartozás van és mint feljebb írtam az fmh jogszerűsége nem vizsgált, tehát kezdődhet minden elölről.
    Lehet a csalókergetős, statisztikus múltam miatt ez a fiktív megközelítés (bocsánat érte), de szerintem ez így működik. Ezért is írtam, hogy ha ezzel a szemmel nézem akkor ez bizony kutya közönséges csalás, csak törvényes.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz LuckyL #16976 üzenetére

    LuckyL 100%-ban igazad van. :) A baj velem, hogy fanatikus vagyok. Ennek köszönheti sok 1000 ember, hogy megmaradt a pénze. Ahhoz, hogy úgy akadályozz meg több 1000 csalást, hogy az még meg sem történt, fanatizmus kell. :D Ezért ugrottam erre a faktoros történetre, sorry a múlt kerget. :D

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #16981 üzenetére

    Tudtommal a bankkal kapcsolatban álló faktoring cég engedményezte a 20006 Forint követelést egy másik faktor cégnek. Ebből lett 77265. :)

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz Spet #16979 üzenetére

    Kedves Spet! Pontosan és nem ez a lényege a dolognak. Hanem sokkal inkább, hogy egy faktor cég a működési költségét az engedményezési szerződésen keresztül keletkező haszonból kell finanszírozza. Az MNB ezt nagyon szépen megírta. Nos mi a helyzet akkor ha megunom és elutalok nekik 80.000 forintot. Visszautalják az ügyvédi költséget mert nem kellett? Kevesebb volt a tárolási idő, a nyomtatás stb. és a különbözetet visszakapom? Talán máris jön számla ezekről az extra díjakról amiket kifizettem? Szerintem nem, mivel senki sem tudja, hogy én azt mire fizettem, mert szerződésem sincs szolgáltatásra a faktor céggel. Ráadásul úgy, hogy a díjtáblázatukban 27% ÁFA-t is számolnak. Ebben így még ÁFA csalás is van. Velem kifizettetik és még bevallaniuk sem kell.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #16980 üzenetére

    Nem rendelkezhetnek a szükséges dokumentumokkal a peresítéshez, mert még a bank sem rendelkezik velük. Márpedig ha az ellentmondásban elévülésre hivatkozik az adós, oda bizonyítani kell mi alapján jött létre a tartozás.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #16981 üzenetére

    Kedves MaCS_70! Az nagyon látszik, hogy más ismerni az utat és más járni rajta. :) Tételezzük fel, hogy perre megy az ügy. Milyen költségei vannak egy ilyen kis értékű pernek, ha veszít a kötelezett? Ahogyan leírtad az én ügyem átbogarászása sem 1 óra, hanem azért jóval több. Tehát cca. 100.000 lenne az ügyvédi költség (ha még tárgyalás is vagy akár több tárgyalás akkor még több), így ha nyernék is maximum annyit "nyerhetnék" hogy legalább buknék 10-20.000 forintot. :D Az is kérdéses, hogy ha a Te sokkal nagyobb értékű ügyeidet ennyire alul árazta a bíróság, akkor ha én nyernék lehet csak 5000 forintot engedélyezne? :D

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz Spet #16987 üzenetére

    Kedves Spet!

    Nincs labirintus, MNB ajánlás az van. Sajnos csak ajánlás. :(
    Íme: Magyar Nemzeti Bank 2/2019. (III.19)

    - A követeléskezelő működése során kizárólag a követelés érvényesítésével összefüggésben
    felmerülő igazolt és indokolt költségeit terheli az adósra, és biztosítja ezek tényleges
    felmerülésének és összegszerűségének a bizonyíthatóságát.
    (megjegyzés: nekem írtak egy számot mint bizonyíték. :D )

    - A követeléskezelő nem terheli az adósra a követeléskezelési tevékenység folytatásához
    kapcsolódó adminisztratív költségeit (pl. ügyfeldolgozás, nyilvántartásba vétel, nyomtatás,
    irattározás (ez nekem 10.000 forint eddig :D ). Ezen költségek a követeléskezelő olyan működési költségei, melyekre a követeléskezelő működéséből származó bevétel, illetve nyereség nyújt fedezetet. Mindezek a költségek üzletszabályzatban történő rögzítés útján sem válhatnak az adós és a követeléskezelő közötti jogviszony részévé. A követeléskezelő – összhangban a Ptk. vonatkozó rendelkezéseivel – nem háríthatja az adósra
    az engedményezés tényéből eredő költségeket.

    Emlékeztetőül:


    Az engedményezéssel egyidejűleg felszámított ügyvédi munkadíj (12.700 Ft) és követeléskezelési díj (10.000 Ft)- mi közöm van nekem ahhoz az ügyvédi munkadíjhoz, ami a két faktor cég szerződésének megkötése közben történt? Volt büfé fogyasztásuk is? :D
    - Fizetési meghagyás díja (8.000 Ft) -ok releváns
    - Fizetési meghagyásos eljárás során felmerülő követeléskezelési díj (5.000 Ft) - ok releváns és ügyvédi munkadíj (19.050 Ft) - ez még akár kidumálható

    Részletezve a követeléskezelési díj:

    - az ügy számviteli-pénzügyi feldolgozása és nyilvántartásba vétele

    - nyomtatással, a levelezés feldolgozásával, az irattározással, és telefonos ügyintézéssel - kapcsolatos az előző lezárt év költségeinek arányosításával számba vehető költségek
    - telefonos elérhetőség esetén telefonos egyeztetés költsége
    - a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala eljárások költsége postaköltség illetve ügyvédi felszólító levél díja

    2 behajtó cég van és a legutóbbinak utalnék, aki felszámolta a költségeket. Tehát ha felszámol olyan költségeket amiket nem igazán lehet, akkor vissza is utalja különbözetet? Ez azért fontos, mert ha ez így lenne, már régen megállapodtunk volna, mivel ezt fel is ajánlottam nekik.


  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz Spet #16990 üzenetére

    A faktor cég az MNB felügyelete alatt működő pénzügyi tevékenységet végző cég. Bár az MNB ajánlásai nem kötelező érvényűek, azonban alkalmazásukat az MNB vizsgálja és értékeli.

    "Az MNB a jegybanktörvény felhatalmazása alapján, felügyeleti és fogyasztóvédelmi stratégiája célkitűzéseit megvalósítva folyamatos felügyeletet gyakorol a pénzügyi ágazati törvények hatálya alá tartozó szervezetek és személyek felett.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz bitpork #16993 üzenetére

    Akkor ez az én esetemben 2003 forint. Azt ki lehet sakkozni, hogy akkor mi az "Fizetési meghagyásos eljárás során felmerülő követeléskezelési díj (5.000 Ft)" ?

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz Spet #16996 üzenetére

    Rendben, akkor szerinted mire való egy felügyeleti szerv ajánlása? Amennyiben nem Ő az MNB akkor ki az MNB? Miért az MNB vette át a PSZÁF feladatát és ha a PSZÁF nem felügyeleti szerv volt, akkor mi a nevében az F -betű? A faktoring cég pénzügyi cég és vonatkozik rá a felügyeleti szerv ajánlása, vagy nem?

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz bitpork #16999 üzenetére

    Rosszul csinálod. :) Számolj Te is 570 %-os költséggel. Spet is azt mondja, hogy ezt lehet. Működési költséged meg neked is van. Utazás, posta, ügyvéd, iratok kezelése stb.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz bitpork #17001 üzenetére

    Nem tudom mit értesz lenyúlás alatt. Lopás, csalás, egyszerű kölcsön szerződés nem fizetés? Reális költséged biztosan keletkezik amit szerintem ugyan úgy követelhetsz. Ügyvédi díj, MOKK benyújtás ezek biztosan. Rosszul tudom? :) Persze ha igazi csalókkal futottál össze akkor más a helyzet. :(

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz bitpork #17003 üzenetére

    :((( :((( :(((
    Lehet tudok tanácsot adni, mert ha csalók akkor egy fmh az lehet kevés lesz. Elmondod a nyilvános részleteket?

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz bitpork #17007 üzenetére

    Amit leírtál az eléggé csalás előkészítésnek tűnik, azaz szerintem soha nem volt szándék semmilyen napelem parkra. Teljesen tipikus, a csalók legfontosabb dolga a gyors pénzszerzés. Ehhez meg kecsegtető, aktuális üzlet kell.
    Privátba is megírhatod és elég a nyilvános cégnév. Hátha van köztük “ismerős” név.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz bitpork #17009 üzenetére

    Azért ugye itt nincsenek :) Itt megoldódni sajna nem fog 15000€. 😢

    https://www.mnnsz.hu/fekete-lista/

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #17011 üzenetére

    Abban az esetben ha az első negatív egyenleg azaz az elmaradásba esés dátuma 5 éven túli (2015.01 - egyáltalán milyen dátumtól számolódik?), és erre hivatkozom az fmh ellentmondásnál és ha kell a bíróságon, akkor a faktor cégnek be kell mutatnia, a 2010-es szerződést mint jogalapot és a folyószámla kivonatokat amin látszik az elmaradás?

  • Zoli_76

    csendes újonc

    Először is mindenkinek nagyon köszönöm a szíves közreműködést! :) További fórum terhelést nem követek el, ez az utolsó merénylet. :) Egy pici összefoglalót írnék és kérnék egy szavazást arról, hogy mit csináljak. Az már látható, hogy erre ügyvédet nem találok teljesen jogos mert így is úgy is deficites lenne. Tehát ha beleállok, akkor a tárgyalásra is ügyvéd nélkül megyek (már ha ilyet lehet ??).
    2010.01.21-én szerződést kötöttem a Bankkal széf szolgáltatásra, amihez volt folyószámla. A számlavezetési díj bankszámla kivonat postázással: 480 Ft/ hó volt. A bankhoz 2013.10. hónapban a kivonat visszament "nem kereste" jelzéssel, ezért a kivonatok küldését a bank leállította. A díjakat továbbra is számolta azok kiegyenlítésre kerültek. 2014.12.13.-án 2000 forint befizetéssel az egyenleg 2431 Forintra változott. Innentől részlegesek az információk. A Bank kiszámlázta az éves kártyadíjat, számlavezetési díjat és az egyenleg kimerülése után számlafedezetlenségi kamatot és tartozáskezelési költséget számított fel. 2015.05.01-én felszólító, majd 2015.06.01-én felmondó levelet küldtek és 2015.09.08.-án 9599 Forint tartozással a számlát lezárták. A tartozás 2015.01 - 2015.09 hónapok között keletkezhetett, de mivel nincs számlakivonatom, pontosan nem tudom miből és hogyan jött össze. Kérésemre egyik faktor cég és a bank sem részletezte ezen összegeket.Ezt követően több faktor cégnek értékesítette a követelését a saját faktor cégén keresztül.A faktor cégeknek természetesen azonnal sikerült a helyes címet megtalálniuk. Bármely reklamációmat a faktor cégek és a bank is elutasította, kedvezményt nem adott. Hiába hivatkoztam arra, hogy ki sem küldték a számlakivonatokat, de azért leszámlázták (én meg ugye kifizettem), érvelésük alapján ezt akkor is nekem kell fizetnem mert az én hibám a cím nem bejelentésével szerződést szegtem. Szerződés másolatot, kimutatást a díjakról nem kaptam. A Bank nem tudja igazolni sem a felmondó levelét, sem pedig a felszólító levelét, feladószelvényük nincs hozzá.
    Jelen állás szerint egy faktor cég fizetési meghagyással élt melyet 2020.02.24.-én kaptam készhez. A faktor cég velem kívánja kifizettetni az alábbi költségeket:
    9599 tőketartozás, 12916 Forint kamattartozás és 54750 Forint költségtartozás részletezése, melyre az alábbi választ adták:

    - Az engedményezéssel egyidejűleg felszámított ügyvédi munkadíj (12.700 Ft) és követeléskezelési díj (10.000 Ft)
    - Fizetési meghagyás díja (8.000 Ft)
    - Fizetési meghagyásos eljárás során felmerülő követeléskezelési díj (5.000 Ft) és ügyvédi munkadíj (19.050 Ft)

    Valamint jelezték, hogy nézzem meg a díjszabásukat ha kíváncsi vagyok rá. Mely alapján még ezen szolgáltatásokra volt szükség:

    A követeléskezelési díj részletezése a díjszabásuk alapján:
    az ügy számviteli-pénzügyi feldolgozása és nyilvántartásba vétele
    a nyomtatással, a levelezés feldolgozásával, az irattározással, és telefonos ügyintézéssel kapcsolatos az előző lezárt év költségeinek arányosításával számba vehető költségek
    telefonos elérhetőség esetén telefonos egyeztetés költsége
    a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala eljárások költsége postaköltség
    illetve ügyvédi felszólító levél díja

    A fenitek alapján amikor X faktor cég értékesítette Y faktor cégnek a követelést és az ügyvéd jelenlétében szerződés készült, az ügyvédi munkadíjat nekem kell fizetnem. Továbbá minden működési költségüket. Kedvezményre, egyeztetésre sem szép sem kevésbé szép szóval nem hajlandóak.

    A szavazás :

    1. Fizesd ki mind jobban jársz.
    2. Fizesd ki a tőke és kamattartozást a többinek mondj ellent (indoklást kellene, mert ezzel azonnal elismerem a tartozást, így a költségek is bukta lehet)
    3. Fizesd ki a tőke és kamattartozást + a fizetési meghagyás 5000 forintos díját, a közjegyző eljárási díját: 8000 Ft, a többinek mondj ellent
    4. Ne fizess ki semmit (ide részletes indoklás kellene, hogy azért biztos alapokon álljon az érvelés , mielőtt több 100.000-re ugrik a tartozás)
    5. Egyedi javaslat szöveggel :)

    (Faktor cégek jelen lévő alkalmazottai is szavazhatnak :D )

    U.I.: Eddig igen sok ügyvédi céget megkerestem, senkinek "sem volt ideje elvállalni", vagy válaszolni sem. Azonban aki válaszolt azt írta mondjak ellent a fmh-nak (Pld. Átlátszón keresztül megkeresett ügyvéd). Ez viszont annyira nem új információ, de a további események ködbe vesznek, mert ha perré alakul akkor ott elég szépet lehet bukni is.)

  • Zoli_76

    csendes újonc

    Ez is jó ötlet köszönöm!
    Maga a díj már a pont l*sz@rom kategória, már csak elvi harc van. Egyébként a részletfizetésnek külön díja van. :D 5000 forint + évi 6% kamat. :D

  • Zoli_76

    csendes újonc

    Budapest. :) Ez az egész móka a válásom után kezdődött, én csak úgy utalgattam a számlára, amikor úgy éreztem nem ártana. :D Viszont a Bank általi adatokból jól látszik, hogy ez remekül sikerült, mert 2014.12.13.-án is eltaláltam és egyből pozitív is lett az egyenleg 2400 komoly magyar forint! :D Mondjuk ezt látta a bank is és szombatra is esett, szval nem tudom hogyan ért oda, de mind1. :) A széf szerződésnél én kértem a postai kiküldését a számlakivonatoknak (2 opció volt az egyik 431 a másik 480 Ft).
    Arra nem számítottam, hogy lesz éves kártyadíj, mivel azt nem is használtam és b@romira őszintén de el is felejtettem. Abban az időszakban azt sem tudtam merre vagyok arccal, így nem is érdekelt, hogy van kivonat vagy nincs. Maga a számlacsomag alapdíj nélküli, csak az egyenleg közlők kerültek pénzbe, így a befizetett 2000 komoly magyar forinttal én abban a hitben éltem, hogy cca. 4-5 hónapig rendben van. Őszinte leszek, azt már nem tudom megmondani, miért nem utaltam tovább. :( Viszont ez azért lehetett ciki, mert feltehetően pont 2015.01 hónapban terhelték rá a bankkártya éves díját, ez egyből cca. -1400 Forintba rakhatta a számlát. A Bank szabályzata alapján, meg 5 hónap negatív egyenleg után megszünteti a folyószámlát. Így mire utaltam volna valószínűleg már nem is volt. Még az is lehet, hogy próbáltam utalni csak visszajött a pénz és annyiba hagytam. Tényleg sötét folt sajna. :(

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz HellGreg #17022 üzenetére

    Szerintem elég béna volt, mert a címet is tudnia kellett volna pontosan. Valószínű ház / lakást hirdetők telefonszámait szúrja ki magának. Ezért nem tudja a házszámot. Tehát nem ellened irányult, hanem próbálkozik ez mindenkinél. Az a függöny meg nagyon vékony a szobában, de a parketta nagyon szép! :D Az Infopark meg jó hely, a Saulnier-Duval típusú cirkós kazánt nem veszek és nem tudom a de Ford S-Max 1.8 TDCI bevált? :D
    A viccet félretéve, az Internet minden sz@rt megjegyez, sosem felejt. Nem kell túl sokat keresgélni és Te úgy emlékszel sosem adtad meg sehol a feleséged telefonszámát, aztán kiderül hogy de bizony egy Jófogás hirdetésnél pld. igen.
    Viszont ilyen esetben azért nem árt figyelni, mert akár betöréses lopás is lehet az ügy vége. Szval legyen riasztó, járőrszolgálattal, az egyébként sem árt manapság. :)

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz HellGreg #17026 üzenetére

    Simán vesz kártyát 1000-2000 Ft. között. A cellainformációk lekérése meg drága. Az ilyet a rendőrségnek fel kell(ene) ültetnie. Amikor bejelenti a panaszos, akkor meg kellene kérni, hogy hívja vissza és adjon elő egy sztorit. Amikor éppen pakolja az értékeket, vagy viszi a pénzt a rendőrség meg várná kint. Így lenne egyértelmű tettenérés. Erre viszont se kapacitás, se energia. Én mindig azon csodálkoztam, hogy a fenébe nem csalásból él az egész ország. :D A 2012 Szabs. tv. gyakorlatilag intézményesítette a kis értékű csalást. :( Akik meg cégekkel csalnak azokat utolérni, megbüntetni pedig már művészet. :(

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz HellGreg #17028 üzenetére

    Ahhoz, hogy ez sikerüljön reflexből nagyon rutinosnak kell lenni. Abszolút normál emberként reagáltál. Sőt az átlagnál sokkal gyanakvóbb voltál. :C :C
    A csaló meg szerencsére elég rutintalan (még). Nem adnék nyilvánosan tippeket. Remélem belefut vmi tényleg tartozó, de elég vehemens verőlegénybe aki kicsit eltángálja. :D

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz thomasthomas #17032 üzenetére

    Szia!

    Nem kell bejelenteni magad. :) Annyit dolgozol és annyit számlázol amennyit kedved van. A járulékokat magad után már befizeted a 40 órás rendszeres munkaviszonyodnál. Ezt még nálunk is elég egyszer. :) Tehát nem kell még egyszer bejelentened magad X órára, hiszen benne vagy a cégedben mint vezető tisztségviselő.
    A céggel számlázol, a számla után adózol. Emlékeim szerint ez 11%, (Társasági adó + iparűzési adó). Ennyi bevételnél szerintem lehet ÁFA mentes, így legalább azzal nem kell szenvedni. :) Nekem ez 10 éve így működik tökéletesen, igaz Bt-vel.
    Mivel készülnek számlák, így a könyvelési költség megugorhat a könyvelőnél.Az, hogy milyen szerződést kötsz az már neked fontos a nyereség miatt. Olyanba állapodjál meg, ami neked megéri. Lehet az előre meghatározott óra nem lesz annyira jó programozásnál, mert a megrendelők eléggé szeretnek ilyen-olyan módosításokat, javításokat, változtatásokat kérni (tudod az a gomb ott miért piros és lehetne zöld? :) ) és úgy érzik ez még az alap munkaidő része. :)

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #17035 üzenetére

    Köszi szépen! :) Azt meg tudnád kérdezni, hogy ha egy ilyen faktor cég terheli X költségét + ÁFA, akkor arról kell számlát adjon vagy nem?

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #17036 üzenetére

    Mindenkinek, kivéve ha Ráhel telefonját kell megkeresni. 😊

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #17035 üzenetére

    Elévülés: Az én esetemben ez azért macera, mert nem hitel. Itt nem úgy működik, hogy van egy dátum amikorra be kell fizetned a tartozásodat, hanem felszámolja a bank a költséget és ha 5 hónapig negatív az egyenleg felmondja a szerződést. Esetemben 2015.01 hónapban történt, hogy a számla negatív egyenlegbe esett, azaz tartozás keletkezett. Viszont ez nem törlesztő részlet, tehát ment 02,03,04,05 hónapig, amikor állítólag kaptam egy sima leveles felszólítást. Aztán 2015.06.01 hónapban a bank felmondta a szerződést. Innentől 2015.09.01-ig számolt tartozáskezelési díjat, és 2015.09.08-án engedményezte a követelést.
    Tehát ilyen esetben mikortól kezdődik az elévülés? Erre tud valaki válaszolni? :D Ráadásul a tartozás egy része így elévült, de egy része nem. Ilyenkor mi a helyzet?
    Más:
    Ez a faktor zrt, egy 10 fős cég, melynek az elmúlt 2 évben több vezető cseréje volt, mint nekem alsó nadrág. Olyan 40 változásuk van. Alkalmazottat is keresnek, lehet be kellene lépjek hozzájuk. Elég nagy náluk a fluktuáció. :) Éves árbevétele 120M ami vicc egy Zrt kategóriánál.
    A neten van egy rakás vesztes követelésük. Továbbá az előző szintén cégtag ügyvédjük, miután felsült nem kevés felszólítással, inkább 8%-ban 4 millióval bevásárolta magát a cégbe. Az ügyvezető, komoly 1 millióval van jelen. Az új ügyvéd, szintén vezető tisztségviselő, de a székhelye egy autószerelő műhely. :DD Mondjuk szép ház, de elég mókás.
    Tételezzük fel, hogy per lesz. Ott a tárgyalás. Megjelenik az ügyvéd és hogyan járhat el úgy, hogy a fizetése a cégtől van? Erre sem mond semmit a bíró?
    Nincsenek bírók akiktől lehet pénzért tanácsot kérni?😀
    Ami pedig megint csak érdekes, ha az én ügyem annyira tuti biznisz, akkor az egyik faktor cég, miért adta el egy másik faktor cégnek, ha ő is eljárhatott volna ugyan így? Ráadásul 2019.04. hónapban történt az eladás. Azaz elvileg még elévülési időn belül.

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz djdaniel #17040 üzenetére

    Szia! Látszik a fizetési papírokon, hogy levonták tőle havonta az összegeket? Tudja édesanyád igazolni, hogy 7 éve folyamatosan levontak tőle havi 25000 forintot?

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #17044 üzenetére

    Mindezek alapján helyes a megközelítés, hogy a bíró érdeke az, hogy a lehető leggyorsabban és a gyengébb fél ellen ítéljen? Tehát simán lesöpri az elévülést, nem érdekli, hogy van-e egyáltalán szerződés, kivonat, hanem egyszerűen a faktornak ad igazat, 10 perc és viszlát.
    Aztán nagyjából lehet menni Istenhez panaszt tenni. :D
    Mondjuk az igazoltan sértené az érdekeimet, hogy én fizetem azt az ügyvédet aki a faktor cég vezetője és ügyvédje is, abban a perben ahol én vagyok a kötelezett. :D :D :D

  • Zoli_76

    csendes újonc

    válasz MaCS_70 #17047 üzenetére

    A büntető ügyek sem lehetnek egyszerűek az fix. Most is volt ez a kedves fiatal ember, aki drog hatása alatt kicsit agyonverte a párját, majd lábánál fogva felakasztotta egy vízaknába, amiben volt víz és így a nő megfulladt. Kapott 4 évet, ahonnan 2,5 év múlva szabadulhat.
    Az én ügyem meg annyira piti, hogy sem ügyvéd, sem bíró nem szánna rá időt. Így marad a kib@szásos társasjáték, kifizetem nekik, de remélhetőleg okoz némi deficitet náluk.

Új hozzászólás Aktív témák