Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szóval az lenne a problémám, hogy van(illetve nincs, pont ez a gond) egy jó drága videókártyám garanciális ügyintézés alatt.
    2019.03.21 -én jelezte vissza a kereskedő hogy megkeezdték a garanciális ügyintézést.
    2019.05.06 -án érdeklődtem, hogy mégis mi tart ilyen sokáig és jeleztem hogy ez számomra munkaeszköz (távmunkában dolgozom) a végtelenségig nem tudom nélkülözni. Erre jelezte a kereskedő, hogy A termék a beszállítónál bevizsgálás alatt van, és információt kértek a beszállítótól hogy 1hónap után mi a fennakadás tárgya.
    2019.05.14 -én a Ptk 6:159. (4) valamint Ptk 6:160. szerint jeleztem a kereskedő felé, hogy amennyiben a terméket 2019.05.21 -ig javított állapotban nem kapom kézhez, úgy kérem annak cseréjét, árának esetleges levásárlását. Na erre a levelemre 1órán belül kaptam is választ, korábban ehhez több időre volt szükség. A válaszban közölte a kereskedő, hogy jelezték a beszállítónak, hogy amennyiben az ügyintézést nem tudják lezárni 2019.05.17 -ig vagy a befejezés várható időpontjáról konkrétumot adni, a vételárat megtérítik és a javított termék átvételét visszautasítják.
    2019.05.15 -én a kereskedő jelezte, hogy a termék úton van visszafelé a gyártótól a beszállítóhoz és további szíves türelmemet kérik. Természetesen konkrét időpont nem volt megjelölve, csak egy gyártói RMA szám.
    2019.05.21 -én az általam megjelölt határidő ugyebár letelt, az eredmény: :N .

    Megértem a faramuci helyzetet és igazából nem is a kereskedővel van a bajom hanem a zseniális beszállítójával de hozzá ugye hiába mennék; a terméket nem tőle vásároltam. Na most a termék elvileg úton van immáron 7napja, Csehországból de még mindíg nem ért ide. Ez csak azért vicces mert az Alza által feladott szervizelt telefonom ebben a 7napban nemcsak ideért de már vissza is ment és az árát is visszautalták! Kérdésem, hivatkozhatok-e a 05.14 -i levelemre és mondhatom azt hogy a termékre igényt nem tartok vásárolok egy másik az árát meg nagyon szívesen levásárolom náluk (hangsúlyozom, a kereskedővel semmi bajom; nem tehetnek róla hogy a beszállító olyan amilyen).

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15339 üzenetére

    Hát ez vicces. 3év gyártói garanciával vásároltam, amiről kiderült hogy nincs, vagyis van de csak a bolton keresztül tudom érvényesíteni szóval bolti gari. 1évet éppencsak túllépte amikor meghibásodott, és fogyasztóként vásároltam. A munkáltatóm nem finanszírozza a cuccaimat, az az én felelősségem.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15341 üzenetére

    A jótállási jegyen annyi szerepel, hogy 12hónap jótállást vállalunk mely telephelyünkön érvényesíthető. Gondolom ezt követően jönne az hogy menjek a gyártóhoz. Mentem is volna, csak éppen a gyártó miután elkérte a gyári számot közölte, hogy nem úgy megy az, én nem kérhetek garanciális javítást. Vigyem vissza a boltba, és onnan a beszállítón keresztül lehet javítást kérni. Ez meg is volt. Főnököm értesítettem, kártya garanciafutárral elment, majd a beszállító 1hónapig matyizott a kártyán, mert történni nem történt semmi, ezt a kereskedő írásban közölte 05.06 -án.
    A Ptk-ban nem láttam kikötést hogy ez csak az első évben érvényes:
    6:159. § [Kellékszavatossági jogok]
    (4) A kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni.

    Abba most bele se menjünk, hogy gyártói garanciával vásároltam a terméket amiről márciusban ugye kiderült hogy nincs, vagyis nekem nincs. De hogy itt az én érdekeim nincsenek kímélve az biztos, de 2hónap után már a megfelelő határidőről se nagyon tudunk beszélni.
    A másik ami esetleg passzolhat:
    6:160. § [Áttérés más kellékszavatossági jogra]

    A jogosult a választott kellékszavatossági jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a kötelezettnek megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a kötelezett adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
    Itt ugye okom az áttérésre hogyne volna.
    1. gyártói garival vásároltam ami nincs
    2. 2hónapnál járunk 2hónapja egyes munkafolyamataim amik tartanának 1-2óráig, reggel 6-tól este 7-ig futnak. Türelmes a főnököm, de azért csak 2hónapról van szó.

    Tehát ugye igazából két választási lehetőségem van hogy jövőhéttől dolgozni tudjak. Vagy vásárolok saját költségen egy másik videókártyát jó borsos saját költségemen és a bolt vagy elfogadja a helyzetet vagy buktam 400eFt -ot. Vagy matyizunk tovább.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15343 üzenetére

    A jótállási jegyemen ez szerepel:

    Gyártási szám: XXXXXXX
    Mennyiség: 1db
    Garancia: 36hónap

    Apróbetűs részben alatta: A garanciális feltételek a vásárló törvényben meghatározott jogait nem érintik.
    1. A garanciajegyen szereplő termékekre a vásárlás napjától számított 12hónap jótállást vállalunk, mely telephelyünkön érvényesíthető, kivéve a regzített bekötésű..... A többi nem idevág.

    Ha megnézek egy másik terméket a webáruházban ez szerepel alatta: 3 év gyári garanciával. Viszont oda nem küldhettem be mert 1év eltelte után is csak a boltba irányítottak vele. Nyilván ezekután én is azt mondom hogy jól hangzó bullshit-ről van szó. A bolttal valószínűleg meg tudnék állapodni, mert a korábbi levelemre amiben kértem őket a 21.-i határidővel sem elhajtottak, hanem közölték a beszállítóval hogy evvan. Viszont azt sem szeretném, ha most megint szólok nekik hogy jó akkor ennyi elég volt, vásárolok egy másikat aztán a beszállító jöjjön nekem hogy fizessek neki kártérítést bármilyen címszóval.

    De tehát akkor röviden: Hiába vettem egy terméket 3év "garanciával" mert igazából ha letelt az 1év akkor ba..hatom ha a bolt nem megértő? Szerintem semmit nem veszek többet itthonról :DD

  • Exodion

    aktív tag

    válasz MaxxDamage #15345 üzenetére

    Üdv a klubban! Nekem is állt a beszállítónál a kártya, majd 05.06 -án gondolom gyorsan kiküldték most ismét nem tudni mi van. De éppen ez a gondom, várni nem nagyon van időm! Nyakamon egy rakás meló és a proci nem igazán képes ellátni a gépi tanulást belátható időn belül.
    Megpróbálok megint írni egy levelet, hogy tényleg nem szőrözni akarok de srácok ha még mindíg nincs nálatok a kártya hagyjátok a fenébe mert egész egyszerűen nem hiszem el hogy vagy kidobok az ablakon 400eFt -ot vagy matyizok a munkahelyen.

    Egyébként gondolom a kereskedő a termékre önállóan vállalja a 3év jótállást. Van az 1év kötelező jótállás, a 2év szavatosság, és a 3év önkéntes jótállás. Amit korábban idéztem az egy általános leírás az ÁSZF-ből. Ha mégsem így lenne akkor a hibás teljesítés miatt lehetne belekötni, mert ugye a gyári garanciát sem tudok érvényesíteni a termékre mert onnan is egyből a bolthoz irányítottak.

    És ugye ilyenkor fontos megjegyezni, nem célom a kártya cseréje, mert vagy gyengébbet tudok venni vagy jó mélyen zsebbe kell nyúlni a ráfizetésre. Nem is a kerekedővel van bajom, sőt ellenkezőleg. Ők próbáltak segíteni, de mivel a cucc nem náluk van így patt.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15348 üzenetére

    Na ezt még nem találtam meg, rákérdezek majd. Mindenesetre úgy tűnik hogy nem a bolt itt a nehéz eset. Tegnap megírtam nekik egy levelet amelyben hogy amennyiben a kártya még mindíg sehol abban az esetben cserét vagy levásárlást kérek. Erre válaszoltak is, hogyoké, de a kártya bármelyik nap befuthat és ezért nem tudják felajánlani.
    Persze hogy egy kicsit ködös legyen a kártya hirtelen átkerült Csehországból Ázsiába ami 1-2héttel megnöveli az ügyintézést, ami elég érdekes na de ez van. Mondjuk hogy mi köze van ennek ahhoz, hogy nem adhatnak levásárlást már túlmutat rajtam. Na szóval lényegében leírtam nekik konkrétan, hogy nem jókedvemből kértem a 05.21 határidőt sem, illetve tegnap a cserét sem; nyakamon a határidőim ha jövőhéten egész héten túlórázok - ami ugye kifizetve nem lesz - akkor TALÁN. Értelem szerűen ha jövőhétre nincs garanciás videókártya egy olyan helyzetbe kerülök amelyben vagy vásárolok egy videókártyát vagy igencsak rizikóssá válik a munkaviszonyom. Ha meg vásárolok egy másikat amire hála istennek lehetőségem van, és visszakapom a garisat akkor kidobtam egy csomó pénzt az ablakon.
    Na erre az lett a kitalált közösnevező, hogy ismét érdeklődnek a beszállítónál, hogy tud-e konkrétumot a kártya érkezéséről, és rákérdeznek, hogy méltányossági alapon nem-e enged a beszállító cserét/levásárlást (amire gondolom nem lesz a válasz első lakásvásárlásnál is szerintem méltányossági alapon csak én nem kaptam lof...t se :DDD ). Na szóval itt áll a dolog, ennek a "garancia" dolognak meg utánna járok a mai napon, mert az ÁSZF alapján nem tiszta, a 12hónap jótállás telephelyünkönös dolog az 1év Basic Garanciás termékekre vonatkozik.a 3 év gyári garancia egy a beszállítók által biztosított jótállás, de hogy ez most 36hónap fixen (gyanítom igen) vagy 12+24 az passz.

  • Exodion

    aktív tag

    Na kéremszépen hát nem lettünk sokkal okosabbak. A garancia - jótállás kérdésben valószínűleg 3év jótállás szerepel. Úgy működik, hogy a gyártó ad a termékekre valamennyi jótállást. Hazánkban meg ebből a beszállító ad valamennyit. Jelen esetben ez is 3évecske. Megpróbálkoztam kérdésemmel a békéltető testületnél is, hát választ azt nem kaptam. Se egy igen igazad van, se egy nem rosszul tudod nem jött, ellenben mindenáron eljárást akartak indítani, alig bírtam megmagyarázni, hogy jelen helyzetben eszem ágában sincs eljárást indítani, akkor tuti megszívom. Megpróbáltam ám összeszedni, hogy mi is történt, és hát elég sok visszásság derült ki a levelekből ahogy a feleségemmel átnyálaztuk őket.

    2019.03.21: az iPon Computer Kft levele beérkezett, megkezdték a garanciális ügyinézést. És itt volt az első hibám, hogy nem érdeklődtem...
    2019.05.06: Na itt érdeklődtem, hogy mi történik. Válasz jött aznap, hát fordítok: nem történt semmi. Eltelt egészen pontosan 46nap, és nem történt az égegyadta világon semmi sem, de az iPon megígérte hogy utánnakérdeznek, hogy "mi folyik itt Gyöngyösön" már csak hogy kínomban viccesre vegyem a figurát.
    2019.05.07: Közöltem az iPon -al hogy jó hogy utánnakérdeztek mert számomra a termék munkám miatt fontos a végtelenségig nem tudok rá várni, meg hogy a hibát kb 5perc alatt be lehet látni. Itt azért rá is kérdeztem, hogy miért vettem a terméket gyári garival ha valójában az nekem nem jár? Válaszoltak szépen felfogtam de a mostaniak szempontjából ez lényegtelen.
    2019.05.14: Hát kezdenek szorítani a határidők kínomban végigolvastam a Ptk-kat és:
    Ptk 6:159. § [Kellékszavatossági jogok] (4.) A kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni.
    Itt hangot adtam annak, hogy nem beszélhetünk megfelelő határidőről ha 46 napig nem történt semmi. Nem beszélhetünk arról sem, hogy az én érdekeim szem előtt lettek volna tartva, ellentétben én szem előtt tartottam mindenki más érdekeit. Szóval ennek egyenes következményeképpen megvolt az indokom:
    Ptk 6:160. § [Áttérés más kellékszavatossági jogra] miszerint A jogosult a választott kellékszavatossági jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a kötelezettnek megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a kötelezett adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
    Hogy a bokámba ne kaptam volna arra indokot hogy más kellékszavatossági joggal éljek? Leadtam egy munkaeszközt március.21 -én amivel semmi nem történt május.06 -ig... Kell ettől több ok? Na mindegy szóval nagyon jófej voltam szerintem mert még ekkor is adtam egy 2019.05.21 -i határidőt a teljesítésre. Szeretem azt a videókártyát és nem volt olcsó na :N .
    Na még mindíg május.14 -én járunk, az iPon rendkívül korrekten kezelte a dolgokat itt még reménykedtem! Közölték a beszállítóval, hogy - és ez nagyon fontos mozzanat - amennyiben 2019.05.17 -ig nem tudják lezárni az ügyintézést (nem, nem tudták ezt biztosan állíthatom), vagy pontos információt adni a lezárásról (mostmár ezt is biztosan állíthatom, ilyen sem történt) akkor az iPon megtéríti a vételárat. Nem ezt kértem, de ha nekik az a legegyszerűbb legyen. Úgyis elköltöttem volna náluk rögtön, attól hogy egy beszállító olyan amilyen a bolttal nekem semmi bajom. De utólag ezt is biztosan közölhetem noha egyik feltétel sem teljesült, nem kaptam vissza a vételárat.
    2019.05.15 -én ugyanis reagált a beszállító. Pontosabban azt közölte, hogy a gyártótól a kártya érkezik visszafelé! Na itt mégjobban megörültem! Ugye-ugye nem kellett volna... természetesen: NEM. Gondoltam én kis naív óó semmi gond nem lesz itt 05.21 -re meg is van. Eljött 05.21, elmúlt 05.21 nem történt semmi.
    2019.05.22: mit van mit tenni ismételten immáron későbbi határidő megjelölése nélkül kértem a csere/levásárlás lehetőségét. Természetesen elutasítottak azzal az indokkal, hogy a termék bármelyik nap befuthat, és ugye Ázsiából érkezik ami 1-2héttel megnövelheti a tranzitidőt.

    Na itt felvontam a szemöldököm, és mivel 2019.05.15 -én szerintem véletlenül megkaptam a gyártói RMA számot hát rákerestem. Bár ne tettem volna... Na hát jó hogy akkor ültem. Szóval a 2019.03.21 -én garanciába fölvett videókártyám, 2019.05.13 -án került a gyártóhoz és 2019.05.16 -án fejeződött be a javítás. Az ezt követő napokban került futár számára átadásra és hamarosan meg kell kapnia a beszállítónak. A dolog szépsége? 03.21 -én adtam le, most 05.23 van, és a javítás összesen 3 napot vett igénybe. Tehát amikor 05.15 -én próbáltam élni az engem jog szerint megillető kellékszavatossági jog cserével, és a beszállító elutasította azzal az indokkal hogy a termék jön visszafelé, valójában a termék még el sem készült, ugyanis bárki megtekintheti, hogy 05.16 -n fejeződött be a javítása. Érdemben erre az Ázsia kérdésre is sikerült választ kapni amire hivatkozva várjak türelemmel:

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük, hogy az ASUShoz fordult! Megpróbálunk a lehető legpontosabb válaszokkal segíteni Önnek.

    16.-án zárták az ügyet a cseh központban, szóval lassan a kereskedőnél kell, hogy legyen. Sajnos ennél többet nem tudunk az ügy érdekében tenni.

    Üdvözlettel,
    XYZ
    ASUS Ügyfélszolgálat
    Ügyfélszolgálat: +36 1 505 4561
    Az email elküldésével az ASUS felé Ön elfogadja, hogy az ASUS összegyűjtheti az Ön email címét, az emailéhez tartozó nevét és egyéb adatait, hogy teljes körű támogatást tudjunk nyújtani. Az email küldéssel Ön elfogadja az “ASUS Általános Adatvédelmi Irányelveit” is

    Na ennyit az Ázsiáról. Jelenleg ugye a kereskedő felé mutatott tiszteletből mert tényleg szeretem az iPon -t, ugye ott áll a dolog, hogy megint felkeresték a beszállítót hogy mivel a munkám múlik a dolgokon és ha nem kapom meg legkésőbb hétfőn akkor bukta, adnak -e méltányossági alapon levásárlásra lehetőséget. Természetesen erre szintén nincs semmi válasz gyanítom: ... nem. :N
    Tehát a kedves beszállító miatt olyan kényszerhelyzetbe kerültem, hogy péntek délután ha feladják a kártyát minden öröm és boldogság (feltéve ugye ha a kártya úgy működik ahogy kell neki), ha nem akkor hétfőn reggel az első utamnak egy helyi boltnak kell lennie hogy vásároljak egy videókártyát. Természetesen ezt követően a garanciából visszaküldött kártyát már nem tudom átvenni, de nyilván a beszállító sem fogja azt mondani, hogy oké itt a pénzed tehát marad a hosszadalmas békéltető testület, amit sajnos nemtudok a beszállítónak címezni mert nem tőle vásároltam a terméket, miközben az iPon szerencsétlenek úgy próbáltak segíteni ahogy csak tudtak, minden második levelem Köszönömmel nyitott. Na hogy ebből hogy tudok jól kijönni azt még nem látom :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Ispy #15367 üzenetére

    Hát ezaz... énis közöltem, hogy nem tartok igényt a javításra és egy kegyes hazugsággal a beszállító elutasított. Most még azért van némi remény, ha ma megkapja a bolt és feladják, akkor hétfőn reggel bemegyek érte a futárcég depójába és jön az ima morzsolás hogy működjön ahogy kell túlmelegedés nélkül. Ha nem... hát akkor biza gond van...

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok,

    csak érdeklődök megint mert már kicsit kezd a szemem tikkelni. Korábban írtam hogy volt egy garis ügyintézésem március.21 -től, május.06 -ig kvázi nem történt semmi. Akkor érdeklődtem először, aztán kicsit gyorsítottak. Próbáltam Ptk6:159 4. bekezdés illetve 6:160 szerint áttérni más kellékszavatossági jogra, totál el lett utasítva, most ne menjünk bele. Felkerestem a HBM-i békéltető testületet érdeklődés szinten, hogy jogom lett volna-e ahhoz amit kértem, elvileg igen, de eljárást akartak indítani. Én ezt akkor nem kértem, 05.27-én visszakaptam a terméket, továbbra is hibásan :W . Illetve hát 2-ből 1hiba megoldásra került, a másik hibát nem ismerték el hibának hiába küldtem róla videók tömkelegét, beszéltem a gyártóval igen hiba küldjem vissza... Ismét érdeklődtem a békéltető testületnél, itt már nem is volt kérdés ismét kérjem a más kellékszavatossági jogot ha nem megy eljárás, nyomtatványokat kiküldték biztos ami biztos. Felkerestem a boltot megint, elmondtam a problémát átküldtem a videókat... ők nem látnak rendellenességet természetesen a kellékszavatossági igényem mintha le se írtam volna 2napig zéró válasz, illetve válasz azóta sincs semmire. Békéltető testületi eljárás megindítva, mivel már van másik videókártyám totál nem érdekel mihez kezdenek azzal amit visszaküldtem, de a mai napon kíváncsiságból rákerestem a gyártó RMA infójára gyári szám alapján és voala:

    2019/06/05
    Ügyfélszolgálatunk megkapta és feldolgozta az Ön szervízigényét. A szervíz a készülék beérkezésére vár.

    Oké... egyértelműen leírtam, hogy további javításokra illetve a termékre igényt nem tartok. A békéltető testületen keresztül egyértelmű visszatérítést kértem, de nekik sem reagáltak eddig semmire amennyire tudom abból az egy darab értesítőből amit kaptam. Egyességre hajlandó lennék, levásárlásban is noha adnék annak a bizonyos dolognak egy pofont lássuk be de azért én nyitott vagyok. Viszont ez így most mi? 3 év bolton keresztül érvényesíthető jótállásom van a termékre ez már 100% -ig biztos. És a terméket 03.21 -óta nem tudtam használni. A békéltető eljárás eltarthat 3 hónapig. Ha nem állnak kötélnek mit tudok még tenni? Mint mondtam vásároltam új terméket és nincs kedvem 400-at az ablakon kidobni :N . Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Buktam?

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15448 üzenetére

    Na ezt így még senki nem mondta, hogy ezt így kell! És ezt attól függetlenül megtehetem, hogy most van egy békéltető testületi eljárás folyamatban? Vagy velük is egyeztessek? Soha ilyen gondom még nem volt, nekem ez mind új...

  • Exodion

    aktív tag

    Üdv,

    úgynézem ma Magyarországon egy kereskedő bármit megtehet... segítsetek már nekem értelmezni egy jogszabályt hátha én nem tudok Magyarul...

    6:159. §
    1) Olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett a hibás teljesítésért kellékszavatossággal tartozik.

    (2) Kellékszavatossági igénye alapján a jogosult választása szerint

    a) kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek - másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva - aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet; vagy

    b) az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a (4) bekezdés szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.

    (3) Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

    (4) A kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni.

    Jelen esetben adott volt ugye egy hibás videókártya garira beküldve már.21 -én. Visszakaptam továbbra is hibásan máj.27 -én majd ismét gariba fölvéve máj.31 -én. Május.31 -i hibát leíró levelemben egyértelműen közöltem, hogy nem tartok igényt javításra, de elküldték javításra megint. Hát jött a puszi mert a kártyát a gyártó kicserélte, ekkor megint írtam a kereskedőnek, hogy akkor ettől fogva nem jelenthet nekik többletköltséget, hogy ugyan ne kelljen már totál hazavágni az alaplapom levásárolom utalják vissza az árat. 1éves kártya esetén ugye ne beszéljünk már az én gazdagodási igényemről :DD . Long story short, ma 3 emailt kaptam a leszarom1, a k***ára leszarom2, és a nesze ba****g3 -at miszerint cserélve lett, átadjuk a futárszolgálatnak és a futárszolgálattól, hogy hétfőn hozzák. Ez most akkor így mi a kukim? Már bocsánat de most akkor a fenti törvényt én nem értelmezem jól? Van ebből még kiút vagy nyeljem a békát? Ja igan a pcie csatot kombinátfogóval hajtogattam vissza szóval ha annak baja lesz akkor az alaplapom már teljesen biztosan kuka mert az már nem garis, erre visszajön egy olyan kártya amit polcolgatni kell mert "hát ez ilyen".

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15508 üzenetére

    Hagyja a búbánat :DD . Igen indítottam békéltető eljárást már május.27 -én de addig nem hívnak össze meghallgatást sem amíg vissza nem kapom ismét hibásan de ugye most cserélték a cuccot. A gondom az, hogy most is ugye ki a f...t érdekelnek a törvények ugyanúgy feladták hiába indokoltam meg hogy miért nem tartok rá igényt. Most írtam nekik megint egy levelet eddig zéró válasz de mivel elment egy fizikai levél két email hogy no no mr griffin nem lenni és a kutyát se érdekelte szerintem erre sem fogok kapni semminemű választ a cserekártya ami meg még mindíg nem kell jön...

  • Exodion

    aktív tag

    válasz ityam #15511 üzenetére

    Hú hát nem akarom nagyon leírni az elejéről. Nem az alaplappal volt a gond ugyanis elküldtem a hiba leírását a gyártó csehországi szervizébe és 3nap alatt tokkal vonóval kicserélték. Annyi jótanácsot kaptam, hogy vagy polcoljam föl (nem szeretném - mindjárt elmondom miért (1)), vagy függőleges adapterben használjam (erre meg lehetőségem nincs - mindjárt elmondom miért (2)).
    Na itt ugye az ipon kötötte az ebet a karóhoz hogy márpedig az nem hiba hogy a kártya 1080p -ben 90fokra melegszik 20fokos szobában 2db perc alatt. Bebizonyosodott hogy nemcsak hogy hiba de nem is javítható. Mindegy lapozzunk.

    (1): azért hogy ÉN tudjam az IPON-nak bizonyítani hogy márpedig hiba csináltam egy jópár videót amit itt a GTX1080ti... topikban is linkeltem meg az ASUS fórumon is linkeltem meg az iponnak és egyébkétn az asus szervíznak is elküldtem stb mindegy elkalandoztam.... szóval hogy bizonyítsam a hibát a kártyát jó alaposan jó erősen fel kellett emelni. ipon szerint ugye nem hiba mégtöbb videó... egy-két ilyen videón kellemes kis RECCCS hang hallgató egy-egy ilyen emelgetésnél és hát az alaplapom az már biztosan nem garanciális szintén tőlük vásároltam 100eFt -os tételben. Hát kombinátfogóval visszaegyenesítettem na ez akkorsem lett volna garis probléma ha nem egyenesítem ki. Egyébként működik de értelem szerűen nem akarok egy olyan kártyát belapakolni amit polcolgatni kell mert akkor teljesen biztos hogy kukázhatom...

    (2): egész egyszerűen nem fér bele az adapter vagy ki kéne vennem a ventiket lentről :N

    Tehát most ott áll a dolog, hogy nekik semmibe nem került volna ha levásárolhatom és mondom megint, magamat szivatom vele mert vagy gyengébb kártyát vásárolok vagy jó alaposan ráfizetek és mivel dolgozom is róla hát... ez van. Nem lenne gondom ezzel sem de miért kockáztassam azt hogy utánna meg vegyek alaplapot? Na remélem ez így letisztítja a dolgokat. Szóval hivatkoztam náluk 3 roppant egyszerű okra:

    - 6 napot volt összesen a kártya javítás alatt ebből a 6. napra cserélték de ez nekem 3hónapomba fájt
    - ott van a ptk nekik nem kerül semmibe nekem viszont elég necces ha elfogadom a cserekártyát és az már nem lesz garis hiba és ott már nem is várhatok ha nincs gép nincs munka nekem viszont van lakáshitel
    - én már leöltem a saját garimat az alaplapomon és még ezt is én nyeljem be?

    Ha már csak a 3hónapot nézem is necces, a bizonygatásokkal én okoztam magamnak "kárt" illetve öltem ki a garanciámat és végül ugye kiderült hogy igazam volt. De ők vannak megsértődve ahogy látom mert zéró válaszra sem méltatnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15514 üzenetére

    Mert nem vagyok jogász és csak annyit értek a törvényekből amit elolvasok de attól még lehet hogy hülyeséget beszélek :) .

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #15514 üzenetére

    Na köszönöm a tippeket LuckyL :) . Mivel a szervíz nem kommunikál velem a továbbiakban felkerestem az info-t ahol mély elnézést kértek a garanciális ügyintézés miatt és közölték, hogy ők nem tudnak ebben segíteni. A termék kiszállítását átütemeztem hétfőről csütörtökre, és írtam egy levelet a békéltetőnek hogy na ez a vége mi a véleményük. Ha ők azt mondják, hogy fogadjam el a cserekártyát akkor csütörtökön átveszem és vagy jó vagy nemtudom mit csinálok :DD , ha meg mellém állnak akkor meglátjuk mi lesz. Köszi az eddigieket!

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok,

    Biztos kérdezte már valaki valahol de nem találtam számomra értelmes leírást, szóval valaki meg tudná nekem mondani, hogy mit jelent az, hogy: "Az eddigiek alapján van kereshetőségi joga...". Mi ez a kereshetőségi jog? Elcsépelt garanciális ügyintézés kapcsán mivel foggal körömmel próbálnak kibújni aBT-s kötelezés alól most nagyon úgy fest hogy ebbe az irányba terelnek. A google ennyivel hogy kereshetőségi jog nem igazán volt közlékeny a hétköznapi ember számára értelmezhető magyarázatban :DDD

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok létezik valami step by step bírósági végrehajtási záradék kérés for dummies leírás? BT kötelezésnek a bepanaszolt nem tett eleget határidőn belül ráadásul levélben érdeklődésemre nonsense válasz jött hogy idézzem a BT ügyintézőt szóval ez a next step. Csak azt sem tudom hogy ezt a végrehajtási záradékot melyik erdőben lehet lőni meg hogy egyáltalán ez micsoda :F

  • Exodion

    aktív tag

    válasz galoslac #15810 üzenetére

    Köszönöm, meg is lett bár az ÁNYK -t telepíteni sem volt egyszerű miután az Oracle regisztrációhöz kötötte a JDK8 -at, de összejött. Meg is találtam a VH01 -es nyomtatványt, feltelepítettem az ÁNYK-hoz, viszont amikor szeretnék újat kitölteni kapok egy:
    A sablonhoz nincs szervezet paraméter állomány !
    OBHGEPI szervezet.
    Lényeg a lényeg ezzel semmit nem tudok csinálni, nem lehet megnyitni. Az ügyfelet mint magamat nem tudom beírni lent a Törzsadat választás -ban, a legördülő menü pedig üres. Jogi képviselőm meg nincs is, a békéltető testület határozatában annyi szerepel, hogy a teljesítés elmaradásáról értesítenem kell őket (megvolt), és ha végrehajzátis záradékot akarok kérni, akkor azzal egyidőben értesítsem a békéltető testület elnökét. Szóval ... igen... még mindig elég homályos vagyok. A fizikai nyomtatványokat meg le tudom tölteni, de valaki igazán elmondhatná már végre az állami szférában dolgozóknak, hogy ne használjanak már word-öt mert a word doksi nem terjesztésre való...
    - nincs office -om
    - openoffice-ban szétesik
    - word online kb használható de olyan dolgokat kér amiket én nem tudok... 503a nyomtatvány-ról van szó

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz asdf_ #15815 üzenetére

    Windowsról szenvedtem, csak a szerencsétlen JDK11-ből kivették a javaws-t a JDK8-hoz meg regelnem kellett 10minute mail -el mint Kun Béla hogy le tudjam tölteni, mert természetesen az OpenJDK-ban szintén nincs javaws. Na mostmár sikerült megnyitni a VH01-19-01 -es nyomtatványt. Kell nekem ehhez az egészhez jogi képviselő? Az 5-ös oldalon kéri a jogi képviseletet a 6-os oldalon meg a kötelezett képviselői-t, hát mégis azt honnan kellene tudnom.
    Mindenesetre jeleztem a békéltető testületnek, hogy lejárt a határidő és nincs semmi, állításuk szerint leveleznek a békéltető testülettel (ami szerint meg lezárták az ügyintézést) és majd annak függvényében döntenek. Mert hát kötelezés mellett ugye majd eldöntjük hogy elfogadjuk-e avagy sem. Szóval most írtam nekik megint egy felszólító levelet, hogy akkor egyértelmű nyilatkozatot várok. Utalnak végre a határozatban foglaltaknak megfelelően avagy akkor végrehajtási záradék. Kicsit beleuntam a macska-egér játékba na 5hónapnál járunk mindjárt kezdődik a hatodik ...
    Ez a végrehajtási záradék meddig szokott húzódni? Csak, hogy van esély még az idén lezárni ezt a viccet, vagy ne is reménykedjek?

  • Exodion

    aktív tag

    válasz asdf_ #15819 üzenetére

    Hát dolgozni is szoktam és külön JRE -m nincs telepítve. JDK-t meg rollbackelni kellett.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Exodion #15818 üzenetére

    Na, tegnap beszéltem egy ügyvéddel, nagyvonalakban ismeri az ügy főbb részleteit, jövőhéten szerdán megyek hozzá és segít ebben a végrehajtási záradékos VH01-es nyomtatványban mert ehhez az én Programtervező Informatikus diplomám kevés :DDD . Írtam egy utolsó levelet is az iPonnak, hogy tegyenek egyértelmű nyilatkozatot; eleget tesznek a határozatnak avagy sem. MA meg is jött a válasz amit olyanra tudnék lefordítani amit inkább nem írnék le ide... kitartanak azon állításuk mellett, hogy ők leveleznek a békéltető testülettel akiktől meg tudom hogy az ügyet lezárták. És noha kötelezést tartalmaz a határozat majd a levelezgetésük után eldöntik hogy alávetik-e magukat vagy sem... gondolom azért tettek alávetési nyilatkozatot mert azt gondolták, hogy számukra kedvező döntés fog születni most meg - mivel nem - próbálnak kihátrálni belőle - az a tipikus azt én nem úgy értettem hiába írtam amit írtam tipikus esete... mint az óvodában komolyan mondom. Mostmár közöltem velük is hogy akkor oké majd a bíróság behajtja ne raboljuk egymás idejét.
    Egyszerűen szürreális, hogy ezt megengedheti magának egy kereskedő... Ez a retek 5hónapos "garanciáztatás" többe kerül nekem mintha nem csináltam volna semmit. Aztán remélem még az illetéket, postaköltséget is behatják rajtuk akkor mostmár. :W

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok,

    Két gyors kérdésem lenne ÁNYK nyomtatványbeküldéssel. Be szeretnék nyújtani egy VH01 -es nyomtatványt, ezt a "Kapcsolat az Ügyfélkapuval" vagy "Kapcsolat a Cég/Hivatali kapuval" menüpont alatt kellene beadni. A kitöltési útmutató erről nem mond semmit, csak hogy melyik mező kötelező és melyik nem.

    A másik ez az aláírásos cumó. Amíg nem írom alá az űrlapot, addig aktív a "Nyomtatvány megjelölése elektronikus beküldésre" menü. Ha aláírom a "Nyomtatvány hitelesítése AVDH aláírással" akkor sem beküldeni, sem megjelölni beküldésre nemtudom. Az ügyfélkapus menüben meg aláírni sem tudom csak úgy... Hogy kell ezt beküldeni... Már teljesen zokninak érzem magam :F

  • Exodion

    aktív tag

    Bírósági végrehajtás kérésekor, befizettem a bírósági illetéket erről kaptam visszaigazolást, majd kaptam az ügyfélkapura egy "Sikeres Lajstromozás kezdőirat" nevű doksit és azóta semmi. Oké még csak 2hétnél járunk, kell ezután nekem még bármit csinálnom vagy dőljek hátra és majd 2020.május körül történik is valami?
    Illetve, a bírósági végrehajtást a kötelezett támadhatja? Értem ezalatt, hogy ő márpedig akkorsem fizet és akkor perelni kell és a 2020-ból se lesz semmi majd csak 2023 :D

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem tudom megfelelo topik e, de tegyunk egy probat. Panellakas, felujitas. Gond meg nincs, mindenrol amihez hozzanyulok papirom van hogy lehet (statikai, villanyszerelo hogy a halozat tuzveszelyes stb). Szomszedokkal meglepetesemre semmi gondom nincs (egyelore de remelem ezutan sem), bar mellettem legyen szolva egyszerre 1napnal tovabb nem csinalunk semmilyen zajosat. Hat furni sajnos nem lehet halkan.

    Tortent tegnap, hogy ablakot csereltunk. Du. 2 elott egy kicsivel, kijott az alattunk levo lottozoban dolgozo idos bacsika (nyugdijas egyem a kis lelket), aki ahelyett hogy szepen elmondta volna, hogy o 2-kor bezar es bekapcsolja a riasztot (nemtudom mi koze a furasnak a mozgaserzekelohoz de nem en szereltem fel) ami esetleg beindulhat a furas miatt; nekunkallt, hogy o felkapcsolja a mozgaserzekelot furjunk csak nyugodtan majd fizetunk. Mondja ezt ugy hogy szarravestek minden falat ami miatt sullyed a tomb es en a pinceajtot mar ki sem tudom nyitni + 1.5honapig minden nap utaznom kellett a munkahelyre mert 8-18 -ig folyamatosan furtak faragtak + kivettek egy falat amit nem is lehetett volna, mind1 lapozzunk.
    Van erre valami szabaly, hogy mettol meddig lehet felujitani? Google baratom keresesemre tudtomra adott egy ilyen listat: H-P 8-17, Szo: 8-14, Va: -.
    Esetunkben ez most egy 210cm szeles ablakot jelent ami nincs rendesen befurva a falba, hat ha kiborul (nemhiszem hogy kiborul) de ha kiborulNA akkor az nem egy xeFt -os kiszallasi dij a draga lottozonak hanem egy 150eFt -os uj ablak nekem. En inkabb nem mondtam neki semmit fo a bekesseg, meg nem akartam a kalapacsot a kezemben hozzavagni de amilyen stilusban eloadta magat rezgett a lec :((( . Mit tehetek es mit nem ilyen helyzetben? Marmint oke, ne ussem le a kalapaccsal, de tenyleg ramverheti a riaszto kiszallasi dijat, de hogy en ablak nelkul legyek Szombat Delutantol Hetfo reggelig az rendben van?

    Kicsit olyan ez hogy kisvallalkozasokat segitsuk, nekik mindent lehet csak a dolgozo ember van lesz*rva :W .

  • Exodion

    aktív tag

    válasz alakesh #17905 üzenetére

    Hat ezt a Geza banak (nemtudom a nevet) meg a 6.5 - es furokalapacsra beindulo mozgaserzekelojenek mond :DDD. Na holnap megcsorgetem a kozos kepviselot es rakerdezek hogy mettol meddig lehet tenni venni. De nem is arrol van szo hogy nem hagytam volna abba, csak legalabb normalisan szolt volna. Nem ilyen bicskanyitogato stilusban...

    Gondolna az ember hogy nyugdijas mellette dolgozik akkor legalabb nem egy paraszt. Hat de az... Nemtudom szebben mondani arra amit meghallgattam nincs jobb szo. :(((

    Lucky: Hat tolem aztan indulhat legyen barmi is az. Meg a rezgeserzekelot megertenem, hat vegulis csak egy furokalapacs kell a panelhez. De rajtam nem mult. Kiment az oreg es abbahagytuk aztan most nincs megfurva az ablak font, csak oldalt meg alol a tobbi meg kifujva purhabbal...

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz asdf_ #17909 üzenetére

    O azert nincs ott 20-25 csavar... ez csak muanyag ablak nem alu. Eredetileg fogta 6db csavar, nekunk is fogja 6 csak kellene meg felulre 2 ugye, hogy ne a purhab fogja bar az is megtartja szepen.
    Mennyi most a kiszallasi dij ezekben az esetekben? 8-10-15eFt? Szarul beallitott vagy eleve ketes minosegu riaszto mellett. Ha nekem az ablak kaputt az egy 150eFt -os kar. Gondolom az is a sajat problemam lenne, noha ok fenyegetoztek itt azonnal.
    Lenyegtelen, 9korul felhivom a kozos kepviselot es megkerdezem hogy ilyen esetben megis melyik mezesmazos modorom vegyem elo.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz asdf_ #17913 üzenetére

    Igyvan a sarkokban egyetertunk, 60 centinkent hat meg attol fugg hogy milyen az ablak. Ez egy kozepen tokosztott ablak 100cm -es szarnyakkal. Ketoldalrol megkuldod 2-2 csavarral meg az szarnyak kozepen font meg lent es kesz. Ez 8db csavar :). Az acelbetet a tokban (ha jo minosegu az ablak) nem fog elgorbulni, alit birtuk megfurni. Het furoszarat evett meg... Nem is deformalodott semmit :)) .

    Na de kozben egyeztettem a kozos kepviselovel, es hat nem en vagyok az elso akinek beszoltak, volt mar rajuk panasz. Alapesetben H-P 8-16, Szo 8-14 -ig a kozponti szabalyozas de nyugodtan befurhattam volna rendesen az ablakot, ahogy mar alakesh irta, pontosanm ugyanezt mondta a kozos kepviselo is.

    Ellentetben az mar nem tetszett neki hogy a pincenk nem nyithato es mar kalapalni kellett az ajtajat miota ezek a nagyon okosak kivettek egy full teherhordo falat a tobbit meg szarravestek. Meg akaratlanul is sikerult visszaszurni :DDD .

  • Exodion

    aktív tag

    válasz alakesh #17916 üzenetére

    Mostmar ranez a kozos kepviselo.
    Nekem csak horonymaras kellett amit engedelyeztek is DE csak es kizarolag fuggoleges hornyot es CSAK a vasig. A betonvas NEM serulhet illetve vizszintes hornyok marasa TILOS.

    Na ezeknel mindent csinaltak. Olyan hornyokat martak a falakban hogy a karomat be lehetett volna falazni, minden iranyban, meg ugye a fo tamfal 80%-at kivettek.
    Eredetileg csak egy kis ajtonyilas volt ott, na most egy atjaro. Gondolom raktak bele acelgerendat mert a mennyezetnel maradt egy kb 30cm meg ketoldalta falnal is de hat az 10 emeletnek keves... szerintem.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz arn #18031 üzenetére

    Hat lehet hogy nem 5.45 -kor kene, de akkoris felallitjak azt a darut ha fejenallsz vagy ehsegsztrajkba kezdessz. Meg azert nem fogjak minden nap felallitani, kicsit tobb turelmet tudok javasolni :U .
    Ram is akartak mar rendorseget hivni szombat hajnalban negyed 10-kor hogy azonnal hagyjam abba a furast mert o alszik a szomszed lepcsohazban mikozben 3 ablak hianyzik a lakasomrol. Hat ha hozzavagtam volna a kalapacsot lehet ki is jott volna a rendorseg :D .

  • Exodion

    aktív tag

    válasz dugynok #18218 üzenetére

    Ja es en meg azt mertem hinni hogy en vagyok problemas szomszed panelben mert gumikalapaccsal meg vesovel probalom felkalapalni minel halkabban a csemperagasztot nehogy a felso-szomszed elmeletileg ex-biro neni (legalabbis igy hirdeti magat a tombben :D) megint beszoljon nekem. Persze a khm kicsit sotetebb boru (egyebkent semmi bajom veluk) kicsit hangosabb 3honapja felujito tenyleg szomszedjanak nem mer szolni egy arva kukkot sem, csak nekem dubog lefele 25mp kisebb hanghatas utan. . .

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz hitcsaladja #18226 üzenetére

    Szerintem hagyjuk. Leirtak itt mar neked sokan JOG-ban kepben levo emberek hogy hat amit szeretnel annak nincs jogalapja.

    Masreszrol ha mar az IT-hez nem ertessz, nem kerned vissza azt a 250000Ft-ot es a tizedeert beallitom neked ugyanazt :DDD . Apam ilyenert penzt fizetni mint a porno oldalak blokkolasa, hat semmit nem kell venni es kell hozza kemeny 5-10perc ha az ember satu hozza, 1-2perc ha tudja mit keres, meg annyi sem ha angolul tud.

    mike1334: Az tetszett amikor csereltek nalam az ablakot, 1hettel korabban kiraktam a LIFTRE hogy na ez lesz. Erre jon hogy azonnal hagyjak abba mert o aludni akar es hivja a rendorseget. Hat hivta is!!! Csak eppen ki sem jottek, en meg ott alltam es pislogtam hogy megis hogy gondolta majd a hetveget ablak nelkuki lakasban toltjuk? :C

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #18232 üzenetére

    Na hallod azert azt megneznem. Nem mondom enis felujitok, volt eddig az elmult 3honapban 3 igazan hangoskodos napom amikor szolt a furokalapacs :D . Dehat amig a tarsashazi hazirendet nem szegem (H-P: 8-16, Szo: 8-14) meg addig sok boldogsagot kivanok annak az egy elegedetlenkedo szomszednak. Fognak meg nalam almennyezetet epiteni ott majd erzi a torodest :U .
    Ellenben ha sokat kellemetlenkedik enis tudok neki felroni par dolgot:
    - wc-ben dohanyzik a fust nalunk az egesz lakast beteriti (majd kifulyom purhabbal ha a WC-t is szetvertuk jovore)
    - a felmosovizet az erkelyen boritja ki mint a kozepkorban ... amolyan jovan az, es meg a viragokat is ontozi vele

    Nagy az isten allatkertje na

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz mike1334 #18235 üzenetére

    Hoppa.... gyors volt na.... "kifuJom". Engem sem a magyar helyesirasert fizetnek.
    Hat egyebkent is zart doboz az egesz, csak a csovek mellett jon le a fust. Azt a kis rest en szepen kifujom STD-vel es meg is oldottuk a problemat. Mondjuk a lepcsohazban is ragyujt mert nem birja ki amig az elso emeletrol lesetal... Mar a KK is kiirta csupa nagy pirosbetus papiron hogy TILOS, total le se sz*rja :).

  • Exodion

    aktív tag

    Senki ne kovezzen meg re rendeltem egy Gyrost es a Game of Thrones nyocadik evad helyett it nyomogatom az F5-ot ez annyira jo.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz fjudors #18273 üzenetére

    En kit panaszolhatok be mert az ablakom elott 150m-re van egy hirdetotabla amin folyamatosan a Magyarorszag jobban teljesit (keszult Magyarorszag kormanya megbizasabol) tabla van kiteve? Merthogy hat na, en ezt olyan magasrol lesz@rom hogy el sem tudom mondani es ne ez legyen a kilatasom :DD .

    A TV-t megoldottam a minden 15percben ugyanezen szlogennel megaldott reklamokkal; egyszeruen lemondtam a kabel TV-t es udvozoltem a gonosz nyugati Netflixet az eletunkben :C

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz mike1334 #18296 üzenetére

    A szentéletű öreg hölgy kihívja a yardot, mert a szemben lévő lakásban egész nap paráználkodnak.
    - Nem látok semmit - mondja a rendőr.
    Mire a néni:
    - Onnan nem is, de másszon csak fel a szekrény tetejére!

    Minden viccet felreteve en mar azert a jegyzohoz mentem volna hogy a szomszed engedely nelkul ablakot nyitott az en portam fele. Ezelott 15evvel is epitesi engedely kellett az ilyenre a szuleimnel egy 10000fos lelekveszto kisvarosban, es engedelyeztek egy 50x50-es ablakot a furdoszobara ami amugy teljesen sotet lenne, egesz jo 3m magassagban a szomszed portajanak talajszintjetol.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz hitcsaladja #18304 üzenetére

    Amig te mondod? Hat tolem felmillioszor is elmondhatod akkor se nagyon fog erdekelni :). De teljesseg igenye nelkul mivel leirtak mar 666 alkalommal de semmi foganatja nem volt:
    - Ha a hazad oldalhataron fekszik, akkor minimum 1.80 magassagban maximum 60x60cm meretu ablak nyithato a szomszed telke fele.
    - Ha a hazad es a telekhatarok kozott legalabb 3m tavolsag megvan akkor elmeletileg barmekkora ablak nyithato.

    Ezt talaltam most igy hirtelen ami okolszabaly es ettol terhetnek el a helyi szabalyozasok. Errol viszont se nem a Mancika se nem a jegyzo, hanem az epitesi felugyelet dont. Normalis menete a dolgoknak hogy erre kersz egy irasos engedelyt es ha az megvan akkor allsz neki ablakot pakolni a szomszed portaja fele akinek errol ELOSZOR szolsz. Ergo ha az en szomszedom lennel es ezt egyeztetes nelkul - ahogy felteszem tortent - csinaltad volna az ablakot szepen mentem volna az epitesi felugyelethez akik megvizsgaljak a helyzetet ha pedig szabalyserto egesz egyszeruen elbontatjak veled az ablakot es a problema meg is van oldva. Annak meg meg kimondottan orulj hogy nem kukkolasert jelentenelek fol hogy a gyerekeimet lesed a teljesen szabalyos panoramas - egyfele kilatos (mondjuk ez nem panorama de ez mar mas kerdes) - ablakodbol :DDD .

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Yszapos #18505 üzenetére

    Amikor en kerestem ezzel a kozos kepviselot (mert ablakot cserelven ram kihivtak a rendorseget szombaton 9.30 -kor, akik persze nem csinaltak semmit csak jo munkat es kitartast kivantak az idiota szomszedhoz) akkor a kozos kepviselo urunk annyit mondott hogy ez kozponti szabalyosas ala esik (amitol a tarsashazak elterhetnek, de mi nem tettuk).
    H-P: 8:00 - 16:00
    Szo: 8:00 - 14:00
    Igyis ugyis lesz valaki aki be fog szolni. Nem kell semmit fenyegetozni de javaslom, hogy egy jo meretes furokalapaccsal vagy csak sima SAMU-val nyisson ajtot es mar nem is lesz akkora problema :DD .

    Egyebkent nalam is ???? ideig tart a felujitas mert nem lettem en sem milliomos, szoval en akkor szotam kiirni a lift ajtora amikor nem 1-2ora hangoskodas varhato 3-4nappal elore. Nalunk 10emeletes a lepcsohaz es a tombben van 9 lepcsohaz szoval gondolhatod... nem lehet mindenkinek megfelelni, valaki ugysem erti meg es jobban tudja es egyebkent is r****dj meg ha van penzed felujitani a lakasod :DDD . Nalunk Debrecenben kb igy nez ki a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Matska #18515 üzenetére

    Hat en nem vagyok jogasz, de az nem csak fogyaszto es vallalkozas kozotti dolog ez az 1ev? :U

    Ptk. 6:163.§ (2) bekezdés: Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el. Ha a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés tárgya használt dolog, a felek rövidebb elévülési időben is megállapodhatnak; de egy évnél rövidebb elévülési határidő ebben az esetben sem köthető ki érvényesen.

    Fogyaszto-Fogyaszto kozott ha adtal ra valamennyit akkor jofej vagy ha nem-nem. De lehet en tudom rosszul es majd kijavitanak. En ha mar nem garis cuccot adtam el apron 1het probagarit adtam ra (de ismet, nem auto volt).

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #18607 üzenetére

    Hah hat en mar annak is orulnek ha tavasszal nem a lehullot szettaposot (eso utan meg azott ugye) viragokban, osszel a (ugyanez) falevelben, telen meg a bokam szegve az eltakaritatlan horeteg alatti jegen kellene vegigmennem a jardakon mert mindenki sz*rik ra (cserebe az en nadragon meg a derekamig saros). Szechenyi u az istvan uttol a buszallomasig mindket oldalon jarhatatlan evek ota, senkit nem erdekel :( .

    eb-tol 54Km-re a 84eves nagyanyam meg siman megbuntettek volna mert nem volt elsoporve a ho a kerites elott.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    Sziasztok,

    Megerosites kellene. Lakasfelujitas de nem az elegedetlenkedo oldalrol nezve (magyarul nalam van a zaj forrasa). 11 lepcsohazas tarsashaz, lepszohazankent atlag 25 lakassal. Eddig 3 zajos szakaszunk volt:
    - ket egymast koveto szombat 9-14 -ig - na itt megfenyegetett az alattunk levo lottozos hogy hagyjuk abba mert o kapcsolja a riasztot es majd lehet fizetni... na meg a felso szomszed (elmeletileg volt birono) hogy mar megint felujit valaki o meg nem tud pihenni...
    - 4nap villanyszereles (az elso nap az tenyleg durva volt a masik ketton osszesen volt kb 45perc zaj ami oke hangos volt) - itt megkaptam hogy koltozzek kerteshazba mert masfel honapja a felujitasi hangokat hallgatja es a "kovid miatt meg menni se tudok sehova" - hat miert nem sajnalom ot?! Egyebkent is minek kicserelni a szenne egett alu vezetekeket a lakasban, neki nincs semmi baja veluk :W .
    - Es lesz meg az iden 3 nap amibol szinten kb masfel nap hangos lesz (almennyezet) amit mar kulon is jeleztem neki aztan kiirtam az ertesitot a liftajtora es bumm csengo. Bele se kezdjek.... hat mosolyogva mondtam neki hogy 515eFt lesz. Erre erdekesen pislogott, mire mondtam neki hogy anyag es munkadij, ja es akkor oldja meg nekem a vilagitast mire duzzogva folment es este 8-kor becsongetett a hazmesterhez hogy o a "kovid miatt menni se tudok sehova".

    Minden amit csinalok statikai szakvelemeny alapjan keszul, a kozos kepviselo mar csak annyit mondott: mindig van egy idiota. Kell meg ehhez jopofat vagnom vagy ravaghatom az ajtot anelkul hogy bajom legyen belole?

    Eskuszom errol egy blogot kene irnom.... direkt nem 2honapig furatok/vagatok/csinaltatok mindent hanem szepen elosztva de ugynezem a duclakonak ez se tetszik. Bezzeg amikor 2hetig minden ertesites nelkul ment a konyhafelujitas nala az teljesen rendben volt :DDD .

  • Exodion

    aktív tag

    válasz MCGaiwer #18858 üzenetére

    Hú zajhatár? :DDD

    3db SDS-MAX géppel nekiálltak 3 szobában egyszerre miközben én a konyhában próbáltam dolgozni.... Hát megcsökkent a hallásom az tuti.

    A jövőheti kb ugyanez csak szögbelövő 5 helységben és SDS-MAX a mennyezeten :DD , na ott nem kap majd szikrát.

    A kedvencem az a júniusi 2. Ablakcserénél volt: 3 ablak nincs a lakáson és a 2 lépcsőházzal lentebbről jött emberünk hogy hagyjuk abba mert hívja a rendőrséget. Mármint hogy már velük beszél... Azthittem hogy a kalapácsot hozzávágom.

    alakesh: mindennek megfeleltem. Mindent csak statikai alapján engedtem, reggel 8-tol 16-ig de ha nem nála dolgoznak akkor úgyse jó bármit csinálsz.

    Most a vénasszony új terve: felújítani csak 2havonta lehessen és időzítsen mindenki akkorra. Szerintem ilyen nincs. Mindenkinek joga van rendbe tenni a saját lakását neki meg elviselni. Ha nem akar zajt akkor költözzön kertes házba...

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Tav-Csoves #18938 üzenetére

    Statikus szakvelemeny nelkul nem szabad teherhordo falakkal jatszani, kiszedni oket plane nem. Nalam (szinten magasfoldszinti panel 10em tomb) egy lottozo van akik egy full tamfalat bontottak ki es raktak a helyere egy acelgerendat (nekik status volt), az a falam 2cm-t sullyedt es most kell bele 325Kg aljzatkiegyenlito :W .
    KK-nak kell jelezni, o kimegy intezi a statikust aztan mehet a kaktusz meg a vazelin a delikvensnek. ;]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #19266 üzenetére

    En pont igy vagyok most. Van egy bolt eleg sokat rendeltem onnan az elmult par honapban, de mivel korabban soha igy utanvettel kertem. Utanvet de kartya majd a helyszinen (GLS, MPL, DPD). Mindig masnap feladtak a csomagot.
    Multheten aztan rendeltem de mondom elore kifizetem kartyaval (raktaron levo termekrol beszelunk). A mai napig nincs a futarnal es mara kellett volna. Ugyhogy most csuszik minden. Az a gond hogy legtobb esetben ha az ember elore kifizeti a cuccot akkor a webshopnak mar nincs is miert tornie magat a penz mar megvan (legalabbis ez az en meglatasom/tapasztalatom).

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    Hasonlo kerdeskor engem is foglalkoztat mint flash- -t, nem a sajat hanem a felesegem munkahelye kapcsan. Elado/penztaros munkakorben dolgozik a Rossmann-nal es ami ott megy az nekem a mutyizas felsofokanak tunik, de lehet csak en gondolom rosszul mert nekem sosem volt meg ilyen szar munkahelyem.

    - Fel oraval korabban kell megjelenni a muszak kezdete elott, es legalabb ennyivel kesobb is jonnek ki. Papiron van egy 30perces ebedszunet ami azt jelenti hogy konyorogni kell hogy bemehessen ebedelni de az ebedje meg meg sem melegedik a mikroban mar csongetnek hogy menni kell vissza. Ha reggeles muszakban van: heti 3x 5:15 - 15:15 a munkaido, a maradek ket napon 7:15 - 15:15. Ha delutanos 10:30 - 19:15 (papiron, de sosem jonnek ki 19:15-kor inkabb 19:30 korul). Egyszer poenbol szamoltukl egy honapig hogy mennyi volt a tenyleges munkaora/tulora es abbol mi jelent meg a berpapiron. A harmadat sem fizettek ki, majd arra hivatkoztak hogy 2honapra kell meglennie a munkaoranak. En ugy tudom hogy heti 40ora van...

    - emberi meltosagi jogok cimszo alatt, konkretan nem mehet ki a kasszas pisilni csak ha valaki meltoztatik befaradni egy masik kasszaba. Volt hogy orakig csongetett es nem ment egyik se. En odahugyoztam volna a penztargepre azonnal de az en vagyok.

    - a fonok keptelen beosztast csinalni. Naponta valtozik. Van hogy szol, van hogy nem. A kedvencem az volt amikor este fel 9-kor csorog a telefon hogy masnap 5:15-re legyen ott.

    - szabadsagot tilos kivenni decemberben, de juniusban mar nincs is szabadsaguk mert a rossmann kiosztja az egeszet. Meg csak marciusban jarunk de mar 10napot ugy kiosztott a munkaltato mint a pinty. Beleszolas nincs.

    - ha valaki barmi miatt kinyitja a szajat, a felettes asszonysag olyan hangerovel ordit vele (mint a kutyaval: "ott fogsz megrohadni a kasszaban egesz nap") hogy azt a vasarlok az uzlet bejaratanal mar halljak. Ez nekem mar kimeriti az azonnali hatalyu felmondas feltetelet: "Az azonnali hatályú felmondásra jogosító másik ok, ha a munkáltató vagy a munkavállaló egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.", szo nelkul kisetalnek egy ilyen utan.

    Kinyitni egyikuk sem meri a szajat minden ott dolgozo szerint ez igy rendben van, en ezt egy kicsit erosen ketlem. Nem lehet az ilyen cegeket csak ugy nev nelkul felnyomni valahol?
    - folyamatos tulorak le nem konyvelese
    - a munkaltato kvazi tejhatalmulag osztja be a szabadsagot
    - 2-3orat tartsd ha - bocs a kifejezesert - hugyoznod kell
    - beosztas effektiven nincs
    - a fonok egy paraszt ha valami nem tetszik :D

    Vagy engedjem el ez ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz -Skylake- #19961 üzenetére

    Es ez meg igazabol semmi. Ettol van jobb! Igaz ez nem az o uzletuk de Debrecenen belul 600m-el tavolabbi Rossmann uzletrol van szo, de ha mar ugyis temanal vagyunk:

    - Volt egy 4x eves no aki ott dolgozott, es terhes lett. Akartak egy masik gyereket az uj ferjevel vagy mi volt a szituacio de lenyegtelen. Erre az ottani vezeto meg a teruleti vezeto behivtak es megmondtak neki hogy ezt igy nem kene. Marmint hogy ne szuljon :Y . Erre ahelyett hogy azonnal ugyved meg mukaugyi birosaghoz fordult volna, egyszeruen felmondott. Ez egeszen friss tortenet most tortent konkretan egy par hete.

    - Masik, a felesegem ismerose volt aki szinten felmondott. Egesz nap ult a kasszaban es hiaba konyorgott nem jutott be ebedelni. Delutan meg kiajult a kasszabol. Aztan meg nekialltak hogy szedje ossze magat mert mi az hogy mentot kellett hivni.

    Ez a ket legdurvabb sztorim a draga Rossmann-rol Debrecen varosaban. Csak azt nem ertem hogy mi a turoert nem buntettek meg meg ugy isten igazabol ezt a ceget? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #19965 üzenetére

    Hat akkor ez nem fog valtozni. Ok ott mindent lenyelnek ettol a munkahelytol. Beletorodes a kobon az megvan.

  • Exodion

    aktív tag

    válasz #05304832 #19969 üzenetére

    Persze, ha en lettem volna abban a cipoben en tuti nem mondok fol hanem ugyved es folytathatjuk a beszelgetest. De ezt dontse el o, nem sok kozom van hozza. O de az evek alatt miota a felesegem ott dolgozik rengeteg ilyen tortenet jott mar ossze. Van ami kozvetetten munkatarsakkal tortent meg van ami konkretan vele.
    Nagyon tetszett pl amikor lejart orvosi alkalmassagival jart dolgozni majd 1honapig mert konkretan nem engedtek el amikorra idopontot kapott. Na mondjuk akkor pont 2munkahely kozott voltam en is London utan.

    MaCS_70: Ez egy jo gondolat, marmint a hangfelvetel. Javasoltam is mar, fuggetlenul attol hogy most vele ordit az a szerencsetlen (bar akkor lehet tolem kap olyan orditast amit nem tesz az ablakba) vagy massal. A gond az hogy ha bement a munkahelyre a telefont el kell zarni. Ez ilyen belso szabalyozas, telefon az oltozo szekrenyben es ott is marad a munkaido vegeig.
    A megjelenes tavozas idopontjanak rogzitese jo; csinaltuk is egy darabig aztan mikor megkapta a berpapirt 24tulora helyett 6 tuloraval, annyit mondtak hogy ja hat a munkaoranak 2havonta kell meglenni :W . Szoval nem heti 40ora es ami folotte van az tulora vagy lecsusztatas, hanem hogy ha 2havonta legyen meg a fix. Persze ez meg ugy mukodik hogy ha egy heten 6napot dolgozol az 5helyett, ergo van papiron 8 de valosagban 9 ora tulorad, akkor a kovetkezo heten 1x elenged 1-2oraval hamarabb, a maradek !!!2!!!! tulorat meg majd megkapod kesobb, de valojaban soha.

    Szoval meg ha tesznek is bejelentest, hogy bizonyitanak az igazukat? A konyveles az khm "kreativ". Anyosom mindig azzal vigasztal hogy ez a kereskedelem konnyen beszelek en 30e fot foglalkoztato Amerikai tulajdonu multi ceggel tavmunkaban, majd megtudnam en hogy mi a valosag... :DDD

    bitpork: Tudja a fene, hat gondolom. A teruleti vezetonek eleg magyar a neve, de maga a ceg talan Nemet? Oszinten abban sem vagyok biztos mert ha feljon a munkahelye 20perc utan vitazunk rola aztan inkabb hagyjuk a fenebe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák