Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FerNandor

    őstag

    Sziaszto,
    a következő kérdésem lenne:
    Van egy 8 lakásos tarsashaz és még egy, ez egy tömb két házszám. 16 lakás, hátul az épület aljában 8 garázs.
    Ezen kívül van közös tároló és van olyan, ami pl az önkormányzat tulajdonában van és eladó, külön hrsz.
    Mi ezt terveznénk megvenni, de:
    Mennyire normális az, illetve mennyire jogszerű, hogy erre a tárolóra az önkormányzat eddig fizetett, felújítási alapokat, kozos képviseleti díjat üzemeltetési díjat, banki költséget stb stb, szinte mint egy lakás (viz, szemétszallitas és takarítás nem)?
    Ez egy 13m² tároló. Áram van, víz nincs.

    Kicsit túlzásnak érzek havi 6000Ft-ot egy tök egyszerű tárolóért, mert nyilván ezt nekünk is fizetni kéne.

    És! Szerintem ezt a garazsakra is ki akarják majd terjeszteni, mert voltak már erre utaló megjegyzések közös képviselőtől. Újak ők amúgy, de szerintem akkor hamar le lesznek váltva, ha ezt szeretnék csinálni. De mindenesetre ez mennyire van így rendben? Mert 'albetét'..

    [ Szerkesztve ]

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    válasz herdsman12 #25950 üzenetére

    Köszi. Azonban nem érezm úgy, hogy ez megválaszolná a kérdést.

    Igaziból az érdekel, hogy ezt meg lehet-e támadni, ha megvesszük a tárolót?

    Ez egy külön hrsz-szel rendelkezó helyiség. Nagyon-nagyon régóta az önkormányzat használja/az önkormányzaté. Hogy ennek a közös képviseleti díját és egyéb díjait bárki is megszavazta korábban, nem tudom. De mondjuk azt sem értem, hogy ha ez ennyire 'külön van a háztó'l, akkor erről szavazott-e a közgyűlés.

    Illetve azt sem értem, hogy egy tárolónak, amiben csak áram van, mégis milyen érdekképviselet kell, miért kell rá közös képviselői díjat fizetni? Mi köze van egyáltalán ehhez egy közös képviselőnek? Azt tudnám max elképzelni, hogy a biztosítás arányosan rá van terhelve és ennyi.

    Továbbá azt sem értem, hogy ha ez egy lakóé lenne, akkor az a lakó fizeti a közös költséget minden tételével a lakása után, akkor miért kéne még egyszer kifizetnie a dolgokat mondjuk egy-két tételtől eltekintve (víz pl vagy szemétszállítás) egy tárolóra, ami nem lakott ingatlan?

    A vételárat + ügyvéd + illeték + évi 72 ezerFt közös ktg-t már nem ér meg és a közös ktg is csak egyre több lesz mindig. Ez így nagyon gáz lenne, és ezért szeretném tudni, hogy ezt meg lehet-e támadni, mert őszintén ebben semmi logika nincs és csak lehúzás az egész.

    És a tároló tekintetében nincsenek tulajdoni hányadi dolgok, vagy nem tudom itt mire kell gondolni. Ez 1/1 lenne és a lakóházban található az alagsorban, külön hrsz. A közösköltség tételei vagy db-ként vannak elszámolva vagy m2-re levetítve és felszorozva egy bizonyos összeggel. pl áram 4Ft x 13m2/hó. (most csak mondtam valamit)

    [ Szerkesztve ]

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    válasz herdsman12 #25952 üzenetére

    Hát megpróbálok erről beszélni vele hétfőn, de így van, nem gondolom, hogy ezt bárki megszavazza. És ezért is kérdezem, hogy egyáltalán mik lennének a lehetőségek.

    Viszont, mint írtam, voltak olyan elejtett megjegyzések, hogy a garazsakra is ki akarják ezt terjeszteni, mert azokra jelenleg mindenki csak a biztosítást fizeti és ők akarnák ezt "egységesíteni"... De azt szerintem minden garázstulajdonos le fogja szavazni, mert az mindenkinek +6-7 ezer Ft lenne/hó. Van viszont olyan garázstulajdonos is, aki már nincs itt lakása, de a garázst nem adta el annak idején a lakással együtt. Szóval érdekes lenne neki is ez biztos..

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • FerNandor

    őstag

    válasz biker #25958 üzenetére

    A garázsbehajtot mindenki saját magának takarítja. Lépcsőházi takarítás van csak. A garázsban nincs fűtés, nincs víz. Az áram a saját lakásunkból megy, mint kb mindenkinek, tudomásom szerint. A garázzsal semmi költsége nincs a "képviselőnek" és szerintem semmi köze hozzá, bár ez akkor leginkább talán saját vélemény. Egyedül a biztosítást fizetjük rá, ami kb 300-400Ft, de véleményem szerint azt se kéne, mert a garázs senkiben nem tud kárt okozni. Egyedül talán a garázsban tudnának, ha leaztatjak. De akkor meg a karokozonak kéne biztosítással rendelkeznie, ami egy lakás mondjuk és arra amúgy is van tarsashazi biztosítás. A garazsnak szerintem tarsashazi biztosítás sem kéne... A saját lakásbiztosítás meg ki tud terjedni a garázsra is.

    A tárolónak nincs fűtése, az áram a lépcsőházból megy, de arra a 13m²-re az 40Ft kb. Biztosítás ilyen elven minek? Szemétszallitasi díjat sem kellett arra eddig fizetni, láttam a dokumentumot. Takarítás ott nincs. Be se tudnának menni, mert magántulajdon. Víz nincs.

    Biztos meg tudják ezt igy jogszabályokban határozni meg rendeletekben, de szerintem az is nonszensz, hogy eg, tárolóra ugyanúgy kéne felújítási alapot fizetni stb. Mégis miért?
    De ott van a közös tároló, gondolom az az alapító okiratban is úgy szerepel, hogy közös. Arra semmit nem fizetünk, nincs tétel hozzá az elszámolásban, akkor ez mi??

    Ez egy 1978-ban épült ház. A kaputól a földszintre jutunk egy fél fordulónyi lépcsőn.
    Lefelé fél fordulónyi lépcső kb az alagsor, tárolók, fő vízóra stb. Ezen a szinten vannak a garazsak, de az az épület mögül behajtva földszint, tehát valamennyire van egy kis szinteltolás. A garázskapu minden garazshoz külön van és ahhoz tartozik, semmi közös nincs ezekben a garazsakban, max a fal. Ha az én garázsammal van bármi, én fizetek rá mindent. Ha megveszem a tárolót az az én tulajdonom lesz, fizetem rá az ingatlanadót és semmilyen költsége nem oszlik. Ha az áramot is átviszem a garázsból, akkor az esetleges tarsashazi biztosításon kívül semmi egyéb költsége nem lenne a társasház felé.

    A lift egy 10 emeletesben, mélygarázs közös kapuja stb ezek lehetnek közös használatú eszközök, de a mi esetünkben ilyenről nincs szó egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Új hozzászólás Aktív témák