Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinisi

    senior tag

    válasz eddie17 #10552 üzenetére

    Jó esetben "csak" savanyú a szőlő!
    Nézd meg, hogy hogy szól a munkaszerződésed, hogy miben egyeztetek meg a felmondási időt illetően. De ha azzal variálna, hogy közös megegyezéssel hoszabbítsátok meg a felmondási időt akkor sanszos, hogy nincs semmi a kezében. Egyébként egyedül viszed a jelenlegi projektet?

  • Mawyx

    senior tag

    válasz eddie17 #10552 üzenetére

    Én a tanári állásomról szerettem volna lemondani, 2 hónap a lemondási időm, ezzel számoltam. Az időarányos szabadság augusztus elejéig tart, utána gondoltam be kell menni portán ücsörögni vagy valami mást csinálni. Az év közben nyaralni ment kollégát berendelte cserébe augusztusban, amikor nulla gyerek volt, bent üldögélt, elvolt. Nekem meg közölte, hogy vagy közös megegyezéssel elmegyek amikor lejár az időarányos szabadságom vagy ha ragaszkodok a lemondáshoz és a 2 hónaphoz, akkor ő nem rendel be dolgozni augusztusban, mondván akkor nincs gyerek, hanem fizetés nélküli szabadságra küld. Így ekkor se kapok fizetést augusztusra, mint ha kényszerít a közös megegyezésre, de így a kilépő papírjaimat is csak augusztus végén kapom meg, anélkül meg nem vesznek fel sehova.
    Még örülhetek ha bárhogy el tudok innen egyáltalán szabadulni és nem hagy állományba beragadva fizetés nélkülivel jóég tudja hány hónapig kilépő papírok nélkül.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Sinisi

    senior tag

    válasz eddie17 #10554 üzenetére

    A felmondás megtörtént már (írásban)? Ilyen esetben az a bevett szokás, hogy az ajánlva, tértivevényesen feladott felmondás az úgymond megtörtént felmondás. Így már nehezebben tagadja le a munkáltató ennek a megtörténtét. Vagy irattass alá vele kettő példányt (amibúl egy nálad landol) úgy, hogy tartalmazza lényegileg azt is, hogy a jelen felmondási nyilatkozatból kettő példány készült, melyekből egy a munkáltatónak egy a munkavállaónak üti a markát stb... Amíg van rá esély érdemes mindent megtenni, hogy békésen haladjanak a dolgok.

    Az jutott még eszembe, hogy nem-e olyan ez a projekt amiből ha jól értem ki szeretne hagyni, ami után jutalékot kellene fizetnie a számodra, függetlenül attól, hogy már nem állasz az alkalmazásában...

Új hozzászólás Aktív témák