Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    válasz Padisah #826 üzenetére

    Köszönöm és Neked is -NOKIA- :R

    Konkrétan kölcsönszerződésből eredő tartozásról van szó, önálló bírósági végrehajtótól jött a letiltás: Letiltás a Z. Városi Bíróság xxxx számú határozatában foglaltak végrehajtása érdekében X.Y végrehajtást kérőnek V.Z. adós elleni végrehajtási ügyben felhívom, hogy az adós munkabéréből ....jogcímen vonja le a következő összegeket.

    Én is ezt a törvényt néztem, nekem ezen akadt meg a szemem:

    A munkáltatónak a letiltással kapcsolatos kötelessége
    75. § A munkáltató köteles az adós munkabéréből a letiltásban meghatározott összeget levonni és - a letiltásban foglalt felhívás szerint - kifizetni a végrehajtást kérőnek, illetőleg kivételesen átutalni a végrehajtói letéti vagy más számlára.

    A letiltásban foglalt felhívás szerint Akkor előre veszem a végrehajtói munkadíjat, másodiknak az általános átalányt (ezt írta a letiltásban) majd a 164. § alapján előre veszek minden költséget, a végére marad maga a főkövetelés, majd a megfizetésig felmerülő kamat, utoljára ha minden lement ----> sikeres a letiltás megy a végrehajtói jutalék? Jól értelmezem?

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák