Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz RangerFox #26494 üzenetére

    józan paraszti ésszel:

    - október végén adtad el
    - november 8-án került átírásra az óra és ekkor jegyezték meg a szolgáltatótól, hogy "ajánlott" korszerűsíteni (de nem kötelező)

    ...te eladáskor nem tudhattál róla, hogy szükség lehet rá és akkor még nem is volt kötelező a csere... azóta vált azzá (mondjuk ez is érdekes, hogy a szolgáltató a hasára ütött és most égetően sürgős lett a munka? ...meg amikor lakást vettem és átírták az órát, vagy ahogy most kötelezően cserélték, be se jöttek a lakásba felmérni a vezetékezést...)

    ...szerintem csak a vevő próbálkozik és a szolgáltató "ajánlására" hivatkozva rád akarja verni, hogy grátiszba húzasd újra a teljes házat :K fenyegessen csak felszólítással... te meg majd küldd el a közjegyzőnek, hogy október végén megtörtént az adásvétel és novemberből van egy ilyen papírod, amin a szolgáltató "ajánlása" szerepel... semmi egyéb közöd hozzá

    ui: 1-2 éve nézegettünk házakat... hívtam ismerőst, aki elég sok felújítást csinált és vele jártuk körbe... mondta, hogy a tetőszerkezet gatya, arra 6-8 milliót rá kéne azonnal költeni... ott sem lett volna járható út, hogy megvesszük, megcsináltatjuk és küldjük az eladónak a fizetési meghagyást szavatosságra hivatkozva :U

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • donbig

    tag

    válasz RangerFox #26494 üzenetére

    Van(volt) ilyen jogszabály, hogy bérbeadáskor, eladáskor ellenőrizni kell az elektromos hálózatot. Gyakorlatilag mint az energetikai tanúsítvány működne, de nem működik. Nem vagyok jogász, de a megtekintett állapotban vásárolta meg az ingatlant, én nem foglalkoznék vele. Hasonló szituáció volt nálunk is. Olyan szakembert hívott a vevő a házba amilyent csak akart, volt is gázszerelő, stb. Villanyszerelő nem. Ha nem felelt volna meg, akkor megcsináltatom, ez növelte volna viszont az ingatlan árát. Persze mindezt csak adásvétel előtt. Egy hónap múlva nekem nyugodtan puffoghat...
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Ember, most jövök ki a templomból!"

Új hozzászólás Aktív témák