Új hozzászólás Aktív témák

  • Thulcandra

    senior tag

    Szedtem ma két fajta gombát, de ismét nem tudom meghatározni őket rendesen, közben kicsit felhúztam magam, így még nem tudom elvigyem-e holnap szakértőhöz, vagy ne.

    Az egyik gomba ez alapján [link] kerti tintangomba, csak éppenséggel a lemezek színe kicsiknél világosszürke, fejlettebbeknél sötétszürke... szóval lehet mégse ez? Amit én találtam teljesen így néz ki viszont egy nagyon tömör csomóban voltak, nyomták össze egymást, annyira.

    Amin felhúztam magam az meg: pl. ez a kép [link] elvileg ez is kerti tintagomba, de a tönkje rövid és vastag és a kalapja is más, mint a másik leírás. Most akkor?

    Másik: [link] Itt az első kép biztos, hogy ugyanaz a gomba mint a többi? Furcsa, nekem másnak tűnik, és magányosan áll, mikor ez egy csoportosan növő gomba leírása...

    Lehet nem nekem való a gombászás, vagy lehet ezek a netes leírások nem teljesen korrektek, de ez így marha idegesítő, hogy nem tudom pontosan behatárolni.
    Azt hiszem el kéne mennem egy tanfolyamra vagy valami, vagy nekiállok mindent leszedni ami utamba kerül és frászt hozom a helyi szakértőre mindenféle halálosan mérgező okossággal :D

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Új hozzászólás Aktív témák