Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zitrone88

    aktív tag

    Sziasztok,

    Jövök, és sokat akarok, kevés pénzért, de azért megpróbálom :)

    Ajánlott fejhallgatók közt láttam egyet, ami az akkori árán még jó is lett volna, de már sehol nem találom, sőt, más márkanév alatt a régi ára duplája volt, szóval van szórás... De, ha tudtok valami hasonlót a mai piacról, az már közelebb visz az üdvösséghez :)
    Takstar Pro80 volt az a bizonyos az ajánlottak közt, ami nagyhirtelen elnyerte a tetszésem, leírások alapján. Sajnos próbálgatni a covid miatt most nem valószínű, hogy tudok a media marktban (legalábbis úgy rémlik, nem volt erre lehetőség, mikor utoljára ott jártam, csak ki voltak pakolva..).

    Naszóval:
    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Csak itthon, csak pc-n.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játékokra lehet jobb, de arra nem költenék, zenét szeretnék, hangosan, jó minőségben hallgatni. Mivel erre olyan sok időt nem szánok (mert van az a hülye szöveg, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja... hát akkor nem akarom eléggé :D ), ezért sok pénzt sem szánok rá. De amikor ráérnék csak úgy zenét hallgatni, akkor szeretnék hangerőt és minőséget. Sajnos még azt sem tudom megmondani, milyen zenét, mert ez totál változó, mindenevő vagyok. A zene minősége szerintem javarészt youtube lesz, de idővel majd összegyűjtöm, ha nem unom meg őket, veszteségmentesben. De nyilván, ha youtube-ra jó, veszteségmentesre is azt lesz :)
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    35-öt mondott az asszony :DD , de fejhallgató erősítő is lesz, szóval próbáljuk meg a 25-öt :D
    25ezer, nem 25millió. :D De a kedves feleségem oly áldott szívű asszony, hogy, ha nagyon szűkös ez a 25ezer, mozdulhatunk feljebb, meg fogja érteni. Majd eladom a pc-jét, meg a laptopom. Viszont ebben az esetben inkább új és garanciális legyen, mondjuk max 50-ig. De ilyet csak akkor ajánljatok kérlek, ha van értelme ennyit elkölteni, tehát, ha mondjuk van egy jó fejhallgató 35ért, és a minőségbeli ugrás 56ezer, akkor a 35-öst fogom valószínűleg preferálni. De, minél többet mondtok, úgyis utánanézelődök, aztán választok :)
    4.) Új vagy használt?
    Mindegy, de használtként nem árt, ha cserélhető újra a párna. Eléggé hipohonder vagyok.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circum

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Nem baj, ha nem hallatszik bele a Comedy Central csak játék közben sem, tehát nem nagy hangerőn. Az, hogy kifelé mit hallanak, nem annyira érdekel :D Ha ezen múlik, hogy beférjek a keretbe.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Minden zavar. Kiegyensúlyozott legyen, nem szeretem, ha nincs mély, de azt sem, ha tolakodó. Nem vagyok oda azért, ha túl erős a közép, mert dobozosnak találom (lesz azért youtube hallgatás bőven, ritkább lesz a veszteségmentes valószínűleg)
    8.) Honnan vásárolnál?
    Hát, garancia miatt itthonról, de, ha 25ezer környékén maradunk, külföld is jöhet.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    IBASSO DC03-t néztem ki magamnak, 15ért hozzá tudok jutni Kínából.

    Előre is nagyon köszönöm, hogy időt szántok rám! :R

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz Gzula[HUN] #89393 üzenetére

    Annyira nem kattant be, azt láttam, hogy anno olyasmi árban volt. Ha tudsz jobb zártat, nem ragaszkodom ahhoz :) De egyébként a kínai színben marha jól néz ki. De az annyira nem szempont :D
    Egyébként ez 60ohm-os, elég hozzá az ibasso, ha olykor bömböltetném is?

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz Gzula[HUN] #89400 üzenetére

    Én a Pioneert 17.900ért látom muzikernél. De máshol is a megszabott árkereten belül van.

    Amúgy igen, az anyagról nem ejtettem szót, szeretném, ha tartós lenne, és nem foszlana/ragadna az anyaga a fülemnél, mert azokból elegem van. :D

    Ha ez beleférne az árba, mi a véleményetek róla az ibasso erősítővel? [link]
    Illetve innen maximum inkább lefelé gondolkodva, amit az ibasso meghajt, vagy esetleg egy egész más erősítő+fejhallgató kombó összesen maximum 65.000 árkerettel (de ez így leírva az alkalmi zenehallgatásomhoz elég durván maximális keretnek látszódik).

    Mert, ha 25 körül nehéz jó fejhallgatót venni, de lehet, az nekem tökéletes, viszont, ha lehetetlen, akkor inkább kuporgatok még :)

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz Dorien #89419 üzenetére

    Köszönöm, tényleg ígéretes, írtam is az eladónak, de közben olvastam egy tesztet, amiben írják, hogy mivel utcára szánt cucc, erősek a közepek, így annyira nem ideális otthoni csendre.. Nem vagyok oda a közepekért, kiemelve, érdemes azon állítanom equalizerben, vagy szégyelljem magam, vagy akkor ez tényleg nem nekem való fejes, vagy vegyem meg nyugodtan, mert leviszi a fejem a hangzás élménye, és elégedett leszek? :D

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

  • zitrone88

    aktív tag

    válasz Sinesol #89428 üzenetére

    Köszönöm, így lesz :)
    Ez a teszt volt egyébként: [link]

    Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

Új hozzászólás Aktív témák