Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thanoker

    csendes tag

    Sziasztok!

    Végre elérkezettnek látom az időt arra, hogy beszerezzek egy új fejhallgatót. Sajnos semmi tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban, mivel a legdrágább fejhallgatóm is körülbelül 8 ezret kóstált. Ezért szeretnék segítséget kérni. A fejhallgató elvárásai:
    - Nagyjából csöndes helyen lenne használva (kollégium vagy albérlet).
    - Zenehallgatás a fő szempont, de mellette még szóba jön a játék és egy kis film is.
    - Alapvetően elektronikus zenéket hallagatok: happy hardcore, UK Hardcore, dnb stb.
    - Circumaural legyen kialakítása és szeretném ha eltakarná a teljes fület.
    - Mindenképpen zárt fejhallgató jöhet szóba, ami jól szigeteli a ki és beérkező hangokat.
    - Természetesen csak vezetékes fejhallgató jöhet szóba.
    - Használata integrált hangkártyáról lenne.
    - Hangzásba olyat szeretnék, ami kicsit mély orientált, de ennek ellenére sem nyomja el a
    többi hangtartományt.
    - Rászánt keret: 20 000 Ft - 30 000 Ft (Maximum plusz 1-2000 Ft)

    Utána néztem a dolgoknak természetesen, és volt is alkalmam kipróbálni egy Sennheiser HD 449-et. Nagyon szépen tisztán szólt, azonban nem tudom, hogy mennyire adja le a mélyeket, mivel csak egy telefonról tudtam kipróbálni. Sajnos ennyi volt amit úgy személyesen is kipróbálhattam. Esetleg ha valaki tudna olyan üzletet mondani Pécsen, ahol ki lehet próbálni több fajta fejhallgatót, akkor azt nagyon megköszönném. (Media Markt már nem játszik mert ott már voltam) Előre is köszönöm a segítségeteket.

  • Thanoker

    csendes tag

    Sziasztok!

    Fejhallgató vásár előtt állok és ebben szeretnék segítséget kérni. Egy olyan fejhallagatót szeretnék amit zárt, és teljesen elfedi a fület. Kialakításilag legyen circumaural. Elsősorban zene hallgatásra lenne, ami egy integrált hangkártyáról menne. Hangzásilag a mély hangok domináljanak, mivel elektronikus zenéket hallagatok főként. De ez nem azt jeleni, hogy a mély elnyomja a magas és a középhangzást is. Maximálisan 20 000 - 30 000 Ft szánnák rá. Segítségetek előre is köszönöm.

  • Thanoker

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eldöntöttem, hogy a rengeteg zenehallgatáshoz, most már igazán illene egy normális fejhallgató venni. Szóval ehhez szeretnék segítséget kérni.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zene hallgatás > Játék > Film

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    25 000 Ft.

    4.) Új vagy használt?
    Csak is új termékben gondolkozok.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Mivel eddig csak in-ear fülhallgatóim voltak amelyek V dinamikával vannak ellátva, így nem tudok nyilatkozni a hangzásról. Viszont ami biztos az az, hogy mit hallgatnék rajta, ami a következő: 80% elektronikus zene 10% rock és metál, 10% orchestra, jazz stb...

    8.) Honnan vásárolnál?
    Magyarországon a garancia miatt, de esetleg szóba jöhet EU-n belüli vásárlás is, ha kevés szívás árán intézhető a garanciázatás. (Nem M.o-n vásárolt termék esetén nem volt részem még garanciáztatásban, szóval nem tudom mi ennek a menete)

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    95% PC, alaplapba integrált hangkártyával, 5% okos telefonon (Xiaomi Mi A1)

    A segítségeteket előre is köszönöm.

  • Thanoker

    csendes tag

    válasz Thanoker #63713 üzenetére

    Kicsit utána jártam a témának és szeretném a véleményeteket kérni. Mint írtam, alapvetően elektronikus zenéket hallgatok nagyrészt, ezért olyan fejhallgatók irányában kezdtem el kutakodni, amelyekben kicsit több mély. Nyilvánvalóan nem szeretnék átesni a ló túloldalára, és a középtartomány rovására menjen a mély, de az sem elvárás a részemről, hogy egy egyenes vonal írja le, fejhallgató által leadott frekvenciát.
    Ezen kívül kicsit kitoltam a maximálisan ráfordítandó összeget 25 000-ről 30-35 000-re.
    De itt felmerül bennem a kérdés, hogy ebben az ársávban található fejhallgatók, beérik még az alaplapba található integrált hangkártyával? Vagy azért el-el boldogulnak-e vele?

    A másik kérdésem az egy konkrét termékre vonatkozna. Egyenlőre két kiszemeltem lenne. Az egyik az Audio-Technica ATH-M40x, a másik a Sennheiser HD 559 vagy Sennheiser HD 449.

    Az ATH-M40x-ről itt is találtam beszámolókat, miszerint a gyári műbőr párnák nem a legjobbak, illetve van egy tervezési hibája, amink következtében anyagfáradásban el tud törni.
    A Sennheiser-ekről nem tudok semmit. Sajnos elég limitált lehetőségem van ezeket kipróbálni, de lehetséges, hogy meg tudom oldani.

    Röviden ezekről szeretnék véleményt kérni, illetve ezek mellett, ha tudok még ajánlani mást típust is, akkor azt megköszönöm, Sajnos egyenlőre még nincs tapasztalatom a komolyabb fejhallgókról. Segítségeteket előre is köszönöm.

  • Thanoker

    csendes tag

    válasz ribizly #63783 üzenetére

    Ezt örömmel olvasom. A kérdés már csak az, hogy én ezt, hogyan fogom meglátni? Már mint a dobozán valahogy meg lehet állapítani, hogy ez mikor készült, vagy csak magán az eszközön látszódik? Mindenesetre teszek vele egy próbát. Aztán, hogyha ez még a hibás verzió, akkor meg maximum a 14-nap alatt elállok a vásárlástól.

    De egyenlőre megpróbálok egyet élőben is kipróbálni, ugyan is a szemüvegem még lehet bezavarhat, illetve remélem a fülem is kényelmesen belefér.

  • Thanoker

    csendes tag

    Sziasztok!

    Fejhallgató vásárlás előtt állok és ehhez szeretnék segítséget kérni.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Elsősorban zenehallgatásra.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    ~50.000 Ft.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural (over-ear)

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Itt mos egy kicsit gondban vagyok, ugyan is a leírás alapján, egy nyitott általánoságban jobban szól, mint egy zárt. Azonban kicsit tartok attól, hogy kifele mennyire lenne hangos.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    60% elektronikus zene 40%, minden más vegyesen. Bár több elektronikus zenét hallgatok, azonban nem szeretném azt, hogy a mélyek elnyomjanak mindent.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Magyar webshop-ból vagy boltból.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Alapvetően beletörődtem abba, hogy nagy valószínűséggel, vennem kell a fejhallgató mellé egy DAC és AMP párost. Amint ebben a topic-ban „végzek” akkor megyek tovább a DAC és erősítős topic-ba hogy az általatok ajánlott fejhallgató mellé meglegyen az is.

    A segítségeteket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák