Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzaKrisz86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új vagyok a topikban, így ha hülyeséget írnék, szóljatok, és előre is elnézést érte. Voltaképpen egy kis útmutatást, tanácsot szeretnék kérni. A brutális mennyiségben elérhető fejhallgató gyártók termékeinek tesztjeit olvasva kezdek teljesen elveszni. Aztán rábukkantam erre a topikra a fórumon.

    Szeretném kikérném a fórumozók tapasztalatait: Egy fejhallgató megvásárlásán gondolkodom. Otthoni használat mellett, főként elektronikus stílusú zenék szerkesztéshez/zeneíráshoz használnám (nem DJ-zés). Maximum 15-20 ezer forintot szánnék erre (tudom, ezen a szinten sok kompromisszumot kell kötni, de jelenleg nem tudok erre többet áldozni, később lecserélném - 1 év - egy komolyabb darabra). Használt, a leírásnak megfelelő árkategóriájú fejhallgatók is érdekelnek. Fontos lenne számomra a kiegyensúlyozott frekvenciatartomány (hogy ne tolódjon el egyik tartományban se nagyon a hangzás mély-közép-magas) a monitorozáshoz/mastereléshez. A kialakítását tekintve circumaural, illetve félig nyitott, nyitott típusban gondolkodom, mivel zárt térben, zajmentes helyen használnám. Több oldalon azt olvastam, hogy adott árkategóriában egy nyitott, félig nyitott fejhallgató jobban szól. A hordozhatóság, szintén nem szempont számomra. Mikrofonra sincs szükségem. Akinek van ilyen árkategóriában tapasztalata a zeneszerkesztés területén, kérem írja meg nekem. A válaszaitokat és a segítséget előre is köszönöm. :R

    További szép napot! :)

    [ Szerkesztve ]

  • SzaKrisz86

    csendes tag

    válasz .DLL #33064 üzenetére

    Köszönöm .DLL a gyors választ!

    Beyerdynamic DT235:

    Találtam is róla egy rövid tesztet, hát röviden az egekbe magasztalták, amilyen ronda, olyan jól szól. Számomra a kinézet egyáltalán nem fontos, az ergonómia inkább, de a lényeg abszolút a hangzás. Jónak tűnik nagyon, ezt mindenképpen letesztelem valamelyik boltban.
    Az említett teszt, ha esetleg valakit szintén érint a dolog itt olvasható.

    Beyerdynamic DTX-710:

    Szimpatikus a "3D-s kialakítás" (két csuklóponton forog), talán jobban illeszkedik az ember fülére, mint az előző típus, talán jobban is szellőzik ami hosszas munkáknál előny lehet.

    Takstar HI-2050:

    Szintén jókat lehet olvasni róla.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák