Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ba.G

    aktív tag

    válasz .DLL #45537 üzenetére

    Sziasztok,

    Tegnap impulzusvásárlóként - az itteni ajánlások alapján ;) - vettem egy Maxell HP6000-est. Még nincs vele tapasztalatom, ki sem bontottam, csak mondom, akinek így karácsony után épp ilyesmire fáj a foga füle, esetleg becserélne valamit, utalványt stb.: MÉG MA a P...s (és talán az összes többi) MM-ban most a kiárusítási akcióban 5999 Ft helyett 4500 a maradék pár db. (Engem is ez ösztönzött elsősorban, fejhallgatóval el vagyok látva, lenne összehasonlítási alapom. ;] Amúgy nem erőltetik meg magukat mostanában, a jellemzően 10% alatti árengedményhez képest ez 25%. Van még egy titkos tippem: Nikon LensPen, ez 3 helyett 2e, 33% :K - Máshol 4000.)

    [ Szerkesztve ]

  • Ba.G

    aktív tag

    válasz Tim82 #45765 üzenetére

    Nagyon szívesen.

    Nem vagyok a MM ügynöke, sőt, tegnap eléggé megsértődtem rájuk, miután a kijárati kerub a kifelé családom hívásához elővett - már nem forgalmazott - telefonomat látva megállított: megmutattam-e a telefonomat befelé? Erre egy kicsit felhorgadt a vérnyomásom, pedig még épp gondolkodtam rajta, hogy visszamegyek a maradék 1 bontatlan HP6000-ért. A bejáratnál kihelyezett kosaraknál már nem volt, de a fejhallgatós pult alján még 1 db igen, plusz a bemutató darab. Na de ma már mindegy. :O

    Jobban megnézve ott a készletet, volt 18e helyett 10-ért sérült/bontott csomagolású Sennheiser HD-65TV, de asszem ez a Maxell jobb vétel lehet még ilyen célra is. Volt egy "gyárilag" olcsó Sony rádiós, talán 14e-ért (eredeti áron, nem leértékelve): az nagyon gagyi szerintetek? Nem mintha most pont ott ilyet szeretnék venni, de 1 rádióssal régóta szemezek, tavaly valami olcsó AKG-t nézegettem. Az mondjuk akár még rokonszenves is lehet, hogy erre a Sonyra csak 20-12kHz-et írnak rá szerényen :D, de tudjuk - általános tapasztalat -, a papír sok mindent elbír.

    Aztán volt még ez a Motörheadre való féláron, nem szeretnék dehonesztáló lenni, de remélem, nem a gyász "értékelte le" 15e-re, hanem legfeljebb az ár/érték-harmonizáció. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Ba.G

    aktív tag

    válasz Loopus #45774 üzenetére

    Az AKG K619 elég kicsire összecsukható, de a zsanérja nem bizonyult valami tartósnak. :O

    Lányomnak vettem tavaly "véletlenül", mikor a rádiós AKG-val szemeztem, de igazi A-B tesztre nem volt türelmem (egyebekkel: van egy kedvenc Beyer DT-311-em; egy régi, spirálkábeles DT-990-em, Sennheiser HD407, meg számos gagyi apróság), de önmagában elég laposnak tűnt, vagy úgy is mondhatjuk: kiegyenlített. Mondjuk ez pont nem arra a zenére predesztinálja, amire szánták ("DJ"), de komolyzenére, pláne kamarazenére jó lehet. De ez csak felületes benyomás volt, egyébként is a tartósság rovására megy a hordozhatósága, mint az látszik - bár nem is volt hordozva. :N

    Na, ez nem volt az az igazi "ajánlás" kategória. ;)

    (Elolvasva a linkelt rövid tesztet: ott pont loudnesszesebbnek tűnik, én inkább "simára" emlékszem, de tényleg csak felületesen.)

    [ Szerkesztve ]

  • Ba.G

    aktív tag

    válasz KisTücsök #27058 üzenetére

    A topikban rákeresve a DT311-re jöttem a válasszal: nem mai kérdés, de hátha még érdekes. :B

    Ez kb. 20 éves típus, talán sokáig nem is lehetett a választék része, de anno több kollégámmal vettünk ilyet az egykori HiFi Barlangban. Nekem az akkori utolsó darab jutott, cserébe kialkudtam némi engedményt, ha jól rémlik 6-7e (akkori) Ft volt. (Rendes áron talán a duplája, a havi átlagbér meg úgy 50e körül.)

    Nos: ez egy nyitott füles - mint bizonyára tapasztaltad :) -, az akkori termékpaletta "alsó széle közepe". Ehhez képest a korabeli szaksajtó (talán a What HiFi) elég jónak tartotta azért a pénzért, sőt, meglehet, Best Buy. A hangja lágy, dinamikus, inkább vidám, mint hűvös és "távolságtartó". Nyilván van nála részletesebb, elemzőbb, "teresebb", de ahogy mondják: igazi all rounder, easy to wear stb.

    Nem tudom, megvan-e még valahol a korabeli tesztje, de hogy foglalkoztak vele, és ajánlott volt, az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák