Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz DBandi_ #19882 üzenetére

    "Ma bementem próbálgatni és a számomra jól hangzó nevek, 25.000 és 30.000 között, Denon, JBL, Marley csalódás volt."

    Nem vagy egyedül. Szerintem ritka gyenge a Media Markt-os kínálat...
    A 10k körüli Superlux 681 EVO vagy Takstar TS-671 lezenéli az összeset, pedig vannak ott 50k körüli fejesek is. Ezt a kettőt nyugodtan tudom ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DBandi_ #19882 üzenetére

    Szoktuk javasolni használt vásárlását, úgy sokkal magasabb minőséget nyerhetsz adott árért.

    Nem tudom, mennyi tapasztalatod van fejhallgatóval, de arra érdemes felkészülnöd, hogy azt a kedves hallgathatós hangot, amit a jelenlegi, ügyesen összeválogatott hifi rendszered tud, azt fejhallgatóval ebben a formában nem nagyon lehet elérni, a fejhallgató más. Bizonyos szempontból "túlzottan" transzparens, és a hangszínei is mások.
    A harmincezerig tartó ársávban a témaösszefoglalónkban van néhány olyan ajánlat, amivel kicsi az esélyed melléfogni, az árukat nagyon megérik, és a tónusuk sem megosztó. Gondolom az általam még nem hallott Superluxok között is vannak ilyenek, egyúttal 16ezerért tipikusan ilyen a Creative Aurvana Live!. A keretedet majdnem kihasználóan a Shure SRH440 is elég széleskörű népszerűségnek örvend, de az már egy kicsit megosztóbb (kevesebb mély, nem mindig olyan kedves hangszínek), mint amilyen közszeretetnek örvend az említett CAL! a saját árszintjéhez képest.
    Ha 30ezerért tudsz kapni Audio-Technica M50-et, az nagyon megéri, nagyon jó hang annyiért, de nem "mindenki kedvence", vannak akik túlzónak tartják a mélytartományát, és azt mondják, hogy a mélytartomány ráül a közép- és magassávra. Én azt szoktam állítani (vagy igazam van vagy... igazam van), hogy az ilyen "túlzott mélyű", mélykiemelős fejhallgatók tudják azt a fajta tónust megjeleníteni, amely valamelyest felidézni képes a hangdobozok tónusának illúzióját. Ennek a tónusnak valamelyest ellenpontja az általad említett AKG K540, amely szerintem szintén nagyon jó fejhallgató, és annyiban hasonlít is a hangdobozra, hogy kedves-édes hangszínei vannak, annyiban ellenben nem nagyon hasonlít, hogy nem igazán "középsávorientált", hanem inkább "széthúzódik" a frekvenciasávja, megvannak az elvárható mélyei is, ellenben sokkal magasbahúzóbbnak érzed, mint például az M50-et, részben azért, mert sokkal magasbahúzóbb is. Az ilyenre szokás mondani, hogy éteri magasai vannak, amitől egyébként a hangdoboz kategóriában nem állnak távol a B&W-k. Aztán az M50 és a K540 fémjelezte két "szélsőség" között ott vannak valahol a tipikusan fejhallgatós hangú fejhallgatók, amelyek vagy a szikár/transzparens/technicista vagy pedig a jellegzetesen fejhallgatósan színezett hangszíneik miatt élesen elütnek a hangdobozok hangjától. A hangdobozhoz szokott fül számára szerintem ezek inkább ideiglenesen érdekesek lehetnek, mintsem hosszútávú kedvencek - kivétel a kivétel.
    Győrben azért meg tudsz hallgatni néhány jellegzetes típust, van ott Media Markt, talán a Meantime Audio is működik még. Próbáld legalább ezeket a jellegzetes karaktrereket megismerni minél jobban, hogy legyen képed arról, hogy neked milyen karakterű fejhallgató tetszik inkább.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DBandi_ #19971 üzenetére

    Majd írd meg az élményeidet annak fényében, hogy az M50 a 40-50ezres árkategória egyik legnépszerűbb, de nem minden ízlésnek megfelelő fejhallgatója.

Új hozzászólás Aktív témák