Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ba cy lus #98934 üzenetére

    ennyire kell komolyan venni.
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • btraven

    őstag

    válasz Ba cy lus #98934 üzenetére

    Mert több vonalon mozgok. Az egyik a zenehallgatás ehhez lenne a planár. Én az ilyen fejeseimet csak odaülős/figyelős szeánszokra használom.
    A másik meg a zajos PC melletti munkához. Ehhez most egy HD555-et használok. Csak arra gondoltam hogy milyen jó lenne két legyet egy csapásra.
    Meg van bakancslistám, kéne egy planár, egy elektrosztatikus meg egy zárt fejest is venni.

    Skylake meg ha linkel, akkor teljes sztorit kellene:
    ahogy cserélgettem az RCA kábeleket, feltűnt hogy a Kácsa hangosabb mint a mezei. Megmértem néhányszor, mindig hangosabb volt 0.05 dB körül a Kácsa. bkercso erre megkérdezte hogy na de mennyi a mérési hiba? És valóban a mérési hiba nagyobb volt mint az eltérés. Lehet ha még tízszer megmérem akkor a mezei kábel is produkált volna nagyobb értéket. Csak ahhoz már nincs türelmem. Kábelezni, pécével felvenni, kiértékelni. Sajnos bénázok ezzel az olcsó cuccokkal, nincs öt milliós készülékem. A vicc az lenne hogy ha azzal is több mérést csinálnék aztán nem lenne pontosan ugyanaz az eredmény azzal sem.

    Én már akkor belebuktam az audio csodálatos világába amikor felvettem kétszer ugyanazt a felvételt aztán kiértékeltem. Van egy program ami összehasonlítja. De nem azt írta ki hogy bitről bitre megegyezik hanem hogy -80 dB eltérés van. Ezt meg mindenki úgy értelmezi ahogy akarja,. Hallja, nem hallja.
    Mielőtt Skylake tovább gúnyolódik, a 0.05 és -80 dB értékek sacc/kábé, mert én ugyan már pontosan nem emlékszem.

Új hozzászólás Aktív témák