Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • :AMF:

    senior tag

    válasz CoroStar86 #93542 üzenetére

    Szerintem érdemes lenne letoltobeze történetét végigolvasnod, ő is komplett láncot épített nem olyan rég, hasonló árszinten. Arya meg A90 is volt a történetben, utóbbit elég gyorsan lecserélte Naim-ra.

  • s4tch

    veterán

    válasz CoroStar86 #93542 üzenetére

    A HD800s-t nem hallottam, a "sima" 800-at igen. Hatalmas tere van, a beszámolók nem hazudnak, és jó forrásról a részletesség is bajnok. De iszonyatosan hisztis az erősítésre, és van egy kellemetlen magas kiemelése, ezért meghallgatás nélkül semmiképp nem venném meg. Nekem túlzottan világos hang, pláne hangosan borzalmas, de értem, miért van masszív rajongótábora (és hasonlóan masszív gyűlölői is ;] ). Szerintem a Topping rossz párosítás lenne hozzá, nyakam rá, hogy visítana az a lánc. Persze ezt csak meghallgatással lehet igazolni, úgyhogy próbáld ki nyugodtan, aztán mesélj.

    A Clear nagyon jó fejhallgató. Szűk a tere, ezt leszámítva nagyjából végállomás szint, akármit nézel. Nagyon kellemes a tonalitása, kicsit "hifisebb" a hangolása, mint a Hifimaneknek. Nincs kiemelve a mélytartomány, de nagyon pontos, dinamikus és részletes alul. Fogsz egy Dean Peer vagy Jaco Pastorius felvételt, és lerakod az arcod. Nekem Elear van, ahhoz képest simább magasai vannak, úgy, hogy ez nem megy a részletesség rovására, és az Elear sokak számára zavaró mélyközepe is kellemesebb, semlegesebb. Viszonylag könnyű hajtani, ez alá nem muszáj (bár nyugodtan lehet) drága forrást és erősítést tenni. A tere a legjobbakhoz képest szűk, mondtam már? Illetve még egy apróság, amit érdemes lehet szem előtt tartani: nagyon drága rá a pót párna. Tartós, minőségi párnákkal jön, tehát évekig nem lesz ezzel probléma (nálam a 3. éves Elear párnák is szuper állapotban vannak), és ki lehet fogni akciósan az eredeti párnákat, mindenesetre nem árt erre is figyelni.

    Az Aryát nem hallottam. Anandám volt, az szerintem sok szempontból HD800 szint, a kellemetlen magaskiemelés nélkül. Az Ananda nagyon, nagyon tisztán szól hangosan is, és meghálál egy kicsit melegebb forrást. Nem biztos, hogy ez igaz az Aryára. Viszont az újabb Hifimanek általában csípőből hozzák az árszintjüknek megfelelő hangot, pláne, ha sikerül bontott dobozos példányt vadászni az EU raktárjukból.

    Én ezek közül a HD800-at kihagynám, pláne, ha valamiért ragaszkodsz a Topping pároshoz. Illetve bármit veszel, az erősítőre fordíts legalább annyi energiát, mint a fejesre. Ahogy :AMF: is írta/linkelte, érdemes végigfutni a rövid idő alatt nagy utat bejárt kolléga hozzászólásait, tanulságos élményekkel gazdagodott. A Topping dac - ismerve a márka rangsorában alatta lévő, több dacot is - vélhetően jó lesz, az erősítő felől nem vagyok meggyőződve.

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz CoroStar86 #93542 üzenetére

    Most is azt mondom, amit már sokszor, ha valaki ennyit készül költeni: érdemes számolni a Staxokkal is. :K

Új hozzászólás Aktív témák