Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    válasz Sinesol #86693 üzenetére

    Szerintem alapvetően szubjektív az, hogy kinek mi a jó. Én pl. kezdésnek egy olyan fejhallgatót szerettem volna, aminek részletes hangja van, akár a basszus rovására, így az AD700X-et választottam. Erre tök szuper, de ha valaki, aki a mély basszust imádja, és utánanézés nélkül "ráugrik", annak csak egy kacat lesz - átverés. Aztán szerettem volna egy hosszan hallgatható fejhallgatót, amivel jól tudok relaxálni, ha pl. fáradt vagyok ahhoz, hogy elővegyem az AD700X-et (helyesen fogalmazva: fárasztana a hangja), és inkább "háttérzenéléshez" keresgéltem, szem előtt tartva, hogy ennek azért már legyen basszusa, mert pár műfajnál jól jönne. A részletes hangkép, vagy nagyon nagy tér nem volt szempont, első körben nem akartam beugrani egy nagyon nagy kiadásba, így a HD559-re esett a választásom némi utánajárás után. Imádom a hangját (egy kis bejáratás ennek is kellett - vagy inkább az agyamnak?). Ha viszont azt várnám el tőle, hogy részletező legyen magaskiemeléssel, egy rakás kacat lenne - átverés. De nem ezért vettem. Most a HD6-os széria érdekel, de nem várom tőle, hogy nagy legyen a soundstage...és még fojtathatnám. Attól, hogy az LCD-X nem úgy szól, ahogy Amir-nak tetszik, nem akarom elhinni, hogy rossz, vagy átverés. Szimplán olyan a hangja, amit Ő nem szeret, de más szeretheti. Abban egyetértünk, hogy olcsón is lehet jó fejhallgatókat kapni. Drágán rosszat szerintem kevésbé (kivéve Beats :DDD ). Neves cégektől drágán maximum olyat, ami ár/érték arányban nem éri meg, de attól még "jól" kell, hogy szóljanak - "a saját hangolási kategóriájukban", ha nem így lenne, a saját "szavahihetőségét" ásná alá a cég. Illetve azért is hallhatja valaki rossznak ezeket, mert nem elég jó erősítőt, DAC-ot használ mellé, de ez már tényleg csak vaktipp részemről, ahogy írtam is, kezdő vagyok a témában. De azt nem hiszem el, hogy egy prémium fejhallgatót kiszolgál egy 30e Ft-os erősítő, és DAC. :N Szó mi szó, sok az ellentmondás ebben a témakörben (hobbiban) is.

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák