Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Exodius #77566 üzenetére

    Lehetnek különbségek, ezt szerintem senki sem vitatja, csak az MSR7-hez képest (amit sokan világosnak tartanak) van még kb. +6-8dB 8kHz-nél, ez az amit hallasz. Szerintem javítani lehet rajta, de eltüntetni nem fogod tudni. Ha megnézed a head-fi review-kat, akkor teljesen vegyes a kép, van aki szerint tökéletes, mások megemlítik a karcosságát, szóval inkább attól függ ki mennyire érzékeny rá, ez eléggé fülforma függő. Megjegyzem régebben engem sem zavartak ezek, aztán fokozatosan eltolódtam ebbe a lineáris irányba, mára már az MSR7 is éppen, hogy nem világos (az egyébként nagyon jól csinálja ezt a még lineáris, de ugyanakkor dögös karaktert), ha lenne nyitott változata, na az szuper lenne.

    Hogy konstruktív is legyek: el tudok képzelni kétféle modot, ami segíthet: vagy a driver előtti szivacs kicsit vastagabbra cserélése (illetve plusz szivacs, lévén a párna része), vagy plusz szivacs a driver hátulján lévő nyíláshoz (ahol most is van egy kicsi, kör alakú). Ezekkel lehet kísérletezni, mindkettő sokat számít, csak máshogy. Ezekkel sokkal többet tudsz befolyásolni, mint elektronikával, de persze a többi tartományra is hatással lesz. Illetve egy harmadik: ha változtatsz a driver döntésének a szögén (csökkented) az sokat segíthet (a lapos oldalt megemeled párna alá tett távtartó anyaggal).

    szerk: az is egy opció, igen. Ha nem tudod megszokni úgyis az a vége gondolom. De kipróbálhatsz előtte többféle elektronikát is, hogy lásd mennyit változik a hangja, ha van kedved/időd/pénzed ;]

    [ Szerkesztve ]

  • elprimo

    junior tag

    válasz Exodius #77566 üzenetére

    Minden annyit ér ,amennyiért meg lehet venni . A másik része meg gondolom csak vicc volt, mert a presenterek a csúnya alaplapi hang kártyát váltja ki, komolyabb hifizesre alkalmatlan, míg egy valós 100k körüli erősítővel már el lehet indulni hifi felé. Ja, és csukott szemmel is mondanék ár alapján kategóriát ha már itt tartunk, független attól hogy az en ízlésemnek éppen be jön vagy sem hangzásvilág :) A gyártók nem hülyék . Ha tudnak készíteni jó minőségű hangú eszközt , sok időt , fejlesztést bele nyomnak , az drága is lesz, és nem fogják olcsóbban adni mert valaki szépen néz rájuk . Üzlet , pénz , érdekeltség az egész világ , a hifi sem kivétel .

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Exodius #77566 üzenetére

    A magas tüskét nem tudom, hogy hogyan tudja lecsillapítani egy DAC meg egy erősítő

    Nem is arról van szó, hogy katonásan kiegyenlített lesz, hanem függetlenül a magaskiemeléstől, nem lesz (annyira) idegesítő. Ilyen jelenség létezik. :) Pl. a Superlux HD330 a középmagas kiemelésének mértékén túl idegesítő jellegű sokszor. Vannak fejhallgatók, melyek nagyobb kiemelés ellenére elviselhetőbben szólnak.
    Mikor az ember (ténylegesen) fejleszti a láncát, a hang a finomodás irányába megy.

    De amúgy olyan is van, mint a Hivox Lupus DAC-om, ami ha 44.1-en kapja a hanganyagot, elég drasztikusan hat a szűrő. Íme a szűrőkarakterisztika, ezt a benne található WM8741 chip dokumentációjából vettem:

    0.2Fs, az CD-nél (0.2 x 44.1) 8-9 kHz, ott kezd el lekonyulni,
    0.3Fs-nél, azaz 13 kHz-nél már -7-8 dB,
    aztán 0.4 Fs-nél, ami 17.5 kHz körüli, -25-30 dB.

    Ha csak 2-szeresen túlmintavételezem szoftveresen, akkor 17-18 kHz körül kezd el a frekigörbe lekonyulni lassan, ha
    4-szeresen, akkor 35-36 kHz körül.

    Szóval nálam alap a szoftveres túlmintavételezés a fentiek miatt. :)

    Mondjuk az AD900x-hez sem passzolna igazán, mert a magasak legtetejéből többet lenyesne, mint amennyit kéne, a középmagasból meg kevesebbet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák