Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz krichd1 #7594 üzenetére

    +1

    Kedves vodkaboy22!

    Hidd el, vannak hangmérnökök, villanymérnökök, mindenféle mérnökök is, akik hallanak különbséget a tápkábelek, ilyen-olyan OFC kábelek között. Magam is mindig szkeptikus vagyok, szoktam is kérdezősködni, hallgatózni ha tehetem. Volt, hogy én is hallottam különbséget, azóta hiszem, hogy sokat számít akár egy kábel (más kérdés, hogy mennyit érdemes rá áldozni, de ha hallja az ember, akkor hadd döntsön úgy, neki megér annyit), de érdemes nagyjából azonos minőségi szintre belőni minden komponenst, bár úgyis fejlesztés lesz a vége.

    A lényeg, hogy szkóppal, átviteli függvényekkel lehet számolni, mérni, aztán a végeredmény egy nagyon precíz átvitellel is lehet baromi kellemetlen a fülnek (stúdió monitorok példája), és ami elkent, csal, az kellemesebb. Szóval a méréseknek amblokk nem sok jelentősége van élvezet szempontjából. Ennek kutatásához kevés a profi labor szkóp, mert minden ember - és így minden agy és hozzá kapcsolódó fül - egyedi, a többi köcöllékről nem is beszélve. Lehet inkább agykutatónak, kognitív tudományok doktorának kellene lenni a megértéshez, mint villanymérnöknek. Vagy leginkább a kettőnek együtt.
    Nem üldözi itt senki a technokrata megközelítést, de az egyszerűen nem a zeneszeretetről, zenehallgatásról szól. Szerintem ennyi a történet, kérlek fogadd el, hogy nem minden a technológia. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák