Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz ribizly #68272 üzenetére

    Csak a felhelyezésre kell odafigyelni. Fél év után jöttem rá, hogy addig rosszul tettem fel a K550-et. :DDD Viszonylag kicsi a fülem, így a K550-ben elég nagy a mozgástere. Eddig a fülem relatíve kissé hátul volt a kagylóban (vagyis a fejhallgató kagylója előrébb a fejemen), nemrég került kb. középre. Bár nem biztos, hogy mindenkinek pont így tetszene jobban, mert a basszus egyértelműen vékonyabb lett, de az egész tisztább, nyitottabb hangzású lett feszesebb mélytartománnyal, pont ezt szerettem volna. Lehet, hogy sokan kapásból ezzel a hanggal találkoznak a K550 esetén, és erre mondják, hogy basszushiányos, még ha jól is szigetel nekik.
    Szóval lehet rajta hangolni előre-hátra mozgatással, sőt a szorítóerővel is (persze ez sok fejhallgató esetén így van bizonyos fokig). Én mindig szeretek elmélyedni adott fejhallgató "lelki világában", próbálni kihozni belőle a legjobbat. Nem feltétlen kell két fejhallgató a különböző stílusokra, mert egy fejhallgatóból is többféle hangképet ki lehet hozni, K550 esetén szerintem hatványozottan igaz. Persze basszushenger sosem lesz, de egy kis plusz mélyet pusztán másféle felhelyezéssel nem nehéz kihozni belőle, ha adott zenemű épp azt kívánja meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák