Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #16820480 #21821 üzenetére

    "Az AKG fejesek amúgy ennyire nem kedveltek ebben a kategóriában?" Nagyon ízlésfüggő, viszonylag kevesen szeretik ezeket a "nagyon stúdiós", nagyon erősítőigényes AKG-kat, de persze van, akinek nagyon bejön, hiszen egyébként értékes hangjuk van. Tehát nem a meghallgatásáról akartalak lebeszélni, lehet, hogy neked tetszene, én inkább csodálom, de kevéssé szeretem a 701-eseket.

    (Szerk.: Én egyébként általában jobban szoktam kedvelni a zárt fejhallgatók hangját, szerintem nem indulnak előnyből a nyitottak, - a közkeletű vélekedés ellenére sem.)

    [ Szerkesztve ]

  • AGE-T

    senior tag

    válasz #16820480 #21821 üzenetére

    W5000, t5p (nálam kipróbálhatod), th600, d5000 ezeket hallgasd meg, ha van rá lehetőséged. Karakterben mind különbözik, egyik szerintem jó lehet. TH 600-at sajnos még nem hallottam, de elég sok helyen bólogatnak rá. Csak akkor vegyél fejest, ha meg is tudod hallgatni, vagy vissza tudod vinni, ha nem lenne jó. Ebben az ársávban erre azért van esély.

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

  • Dave™

    nagyúr

    válasz #16820480 #21821 üzenetére

    Erősítéssel javulhat az AT-k mélye, de nagy változásokra nem érdemes számítani. A nyitott AT-kban a mélyek alja gyenge, a középmélyektől jön inkább elő, de nem fog annyira ütni, mint akár egy zárt AT-ban, akár egy más zárt fejesben. Mindegyik eléggé beengedi a zajokat és kifele is szól rendesen, tehát ha ez zavar, akkor inkább a zártak között nézelődj. A W1000X szerintem sem éri meg az új árát, erősen V karakter, a tere is szűk. Egyéb zárt AT pl. a W5000, ami nagyon megosztó és rendkívül kényes a forrásra, nehéz megfelelően erősíteni. A W3000ANV még egy jól sikerült modell állítólag, de ezt nem hallottam még. AKG-ból a nyitottak szerintem eléggé szárazak, a K550 (ami zárt) minőségben eléggé megközelíti a K/Q701-et, viszont sokkal jobb mélye van, melegebb is a hangja, szerintem sokkal jobb választás a nyitottak (K/Q) helyett. Sőt, kb. 10 fejes után a közép és a felső-közép kategóriából azt tudom mondani, hogy teljesen elégedett vagyok a K550 hangjával, minimális kompromisszumot kellett csak kötnöm a zárt kialakítás miatt, nincs hiányérzetem (pedig a nyitott, szellős hangot értékeltem leginkább az AT-kban). Az igazat megvallva kicsi az esélye, hogy elsőre olyat válassz amivel hosszútávon elégedett leszel, valószínűleg lesz pár lépcső, mire meg tudsz állapodni. Talán ezért is necces 200k-s fejessel "kezdeni", de persze nincs tökéletes recept.

  • Ati1979

    veterán

    válasz #16820480 #21821 üzenetére

    Szerintem zajos környezetbe elég felejtős a nyitott...

    Az ad2000x-hez elég jó erősítőt kellene venned. 135k kevés rá szerintem. A dac-ról meg még nem is beszéltünk. Bár első körben mehet a rendszer az ak-ról is.
    Sok mély abban sosem lesz amúgy... Sosem lesz mélyben olyan erős mint egy denon vagy egy audeze.

    Szerintem az ad900x, a900x bőven jobb mint a t90. :) De majd meghallgatod.
    (Ez a t70 / 70p-re is vonatkozik)

    Ez szigorúan magánvélemény! :DD

    Van ez az akg 712 pro. Ez valami új fejes. Ezt is hallgasd meg szerintem, ha nyitottban gondolkodsz.
    Persze ehhez is kell a jó erősítő.

    Bár nem hallottam, és drágább is mint a kereted de én a hd800-at sem zárnám ki a helyedben. Azt mondják az az a fejes aminek a magasa leginkább hasonlít a k3003-éra. :DD

    Zártban még talán, a shure srh 1540 is szóba jöhetne. Nyitottban meg az 1840. Reméljük jobbak mint az 1440... :)

    (#21824) AGE-T
    A th600-at én is ajánlottam neki meghallgatásra, (úgy hogy én sem hallottam :B ). Arra azt mondják, hogy nagyon rendben van.
    Én is ilyesmiben gondolkodom (th900) de meghallgatás nélkül én sem venném. Szerencsére már van egy ilyen a fórumon. :)

    Kínából nem hiszem, hogy hazajön meghallgatni a t5p-det! :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák