Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz Dorien #20750 üzenetére

    Nos.
    Amit a linkben írtál "crystal clear treble, detailed" az csak addig igaz, ameddig önmagában hallottad, esetleg nála butább fejesekkel összevetve. Világos hangja van úgy over-all, de a magasai koránt sem olyan finomak, amiben pont hogy meglepett a Retro DJ itthon, az a nagyon részletes magasa, olyan helyen hallottam ki pici, a háttérben csilingelő izék mögött szóló vonósokat vele, amiről eddig nem tudtam hogy ott van.

    A HI-2050 kiegyenlítettebb, jobban üt mélyben, bár a szub tartomány hamar elfogy, és a magasai is tisztábbak (azzal a két darabbal összevetve ami nálam járt, lehet hogy ugyan az a driver, és lehet gyártási szórás is.) Kevésbé jön zavarba bonyolultabb részeken, de szerintem mégis unalmasabb. Ha teljesen nyitott lenne, nem csak egy kis lyuk a hátulján levegősebb lehetne a hangja. De így sem rossz, amit lerak elénk azt nagyon pontosan helyezi el. Egy kisebb színpadon, de sokkal jobban rá lehet bökni a hangszerekre.

    A TS-671 egy rosszfiú, egy vékony, magas srác aki csapja a szelet a hallgatójának. Ahogy Schawo fogalmazott egyszer rosszabb tanuló, mint a mindig jólöltözött HI-2050, amolyan mutatványos, elkápráztat, és amíg az előadását évezi az ember addig nincsen más, addig elfelejti a hibáit.

    Elektronikusabb zenékre inkább HI-2050, hangszeres zenékre inkább TS-671. Filmezés jó kérdés, mert ott ugye egyszerre kéne komoly mély is és látványos tér is. Filmezésre Beyer DT990 (vagy kicsit koszosabb hanggal Philips 5401) :D

    (#20760) Bodz:

    Egyetértek, próbáltuk haveromnál mindkettőt egy komolyabb rendszeren, a TS-671 nem sokat javult, viszont egy alaplapi hangkártyáról is tud úgy szólni, hogy hátradőlsz és élvezed.

    A HI-2050 viszont sokat profitál egy jobb forrásból, főleg ha szinergiába kerül. Jól megfogott mélyű erősítő és részletező magasak kellenek neki, akkor azért már nem olyan szürke egyéniség.

    (nem tudom mikor lesz időm 1-1 logout cikkre, egyelőre a TS-671 kicsomagoló videót készítem, aztán munka :D Most érjétek be ennyivel, de majd lesznek fotók is meg a cikkbe is talán beillesztem a videókat)

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák