Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #116 üzenetére

    A megfontolások alapulnak a tapasztalatokon, de e téren a tapasztalatok is részben szubjektívek, azaz nem teljesen egzaktak, ergo különféle emberek különféle megfontolásokra jutnak a különféle tapasztalatokból, így aztán a mérési korrekciók is különfélék szoktak lenni aszerint, hogy melyik műhelyben végzik a mérést... - körülbelül erre akartam utalni.

    Az első két mondatodra visszakérdeznék. Azt ugyebár én is régóta tudom-látom, hogy a fejesek mért frekvenciamenetében a magassáv eleje környékén ott van az a gödör, aztán jön egy hegycsúcs, aztán jönnek a zavaros dombok-völgyek. Azt mondod, hogy ez a fül akusztikájának korrigálása miatt, ergo szándékosan van így. Én nem jártam még ennek utána, csak gondoltam azt, hogy ez bizonyára a hangszórók sajátosságaiból eredően, kivédhetetlenül, a tervezők szándéka ellenére van így. Azt gondoltam, hogy ha kétutasak lennének a fejhallgatók, középmély és magassugárzó párosításával, akkor ezeket a gidreket-gödröket a keresztváltó segítségével kiiktatnák. Ezek szerint rosszul sejtettem? Szándékosan megtartanák a gidreket-gödröket akkor is, ha el lehetne tünteni?

Új hozzászólás Aktív témák