Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz bitrograde #102269 üzenetére

    Azzal amit Nova ír, annyi a gond, hogy biztosan van még olyan fejes, mint a VE superNova, csak ezeket fel kell fedezni, aztán meg még fel is találni alapvetően (moddok rajta), mint pl. ahogy én is feltaláltam a Pandorámat, hogy végül tényleg jó legyen.
    Beszerezhetőségük sem mindig olyan egyszerű, mint az egyébként nem kevés köztudatban lévő, sokak által ismert "zajongó" eszköznek.
    Ugyanakkor persze épp azért vannak az ilyen fórumok, hogy tágítsák az opciókban rejlő lehetőségeket.
    Csak itt a topikban kicsi a merítés, újdonságok tekintetében, és mostanában szinte az is csak egy embertől, Novától, akinek lehet is adni a véleményére, mert van összehasonlítási alapja szélesebb skálán árazott cuccokkal.

  • btraven

    őstag

    válasz bitrograde #102269 üzenetére

    Én már kerülöm az ilyen fejeseket. Fostex T50rp-t is akartam venni, de mindenhol azt mondják hogy mod-olni kell.
    Meg az olyan fejesek amihez megfelelő erősítő kell. Aztán évekig keresgélheted az erősítőket, reménykedve hátha egyszer jól megszólal.
    Susvara is milliókért, aztán hangfalas erősítőt kell venni hozzá. Pffff.
    Nem lehetne olyan hogy veszem milliókért, felrakom a fejemre és leesik az állam?
    Az a baj hogy ilyen 10-20-30 ezer Ft körül van meg talán ez az áll-leesős élmény. Mint amikor a Genius-ról váltok HD555-re. Ott van egy hatalmas minőségi ugrás. De annál feljebb már oda kell figyelni, hogy na ebben is jobb, meg abban is. Például Grado SR60e váltás ->HD6XX dupla pénzért. Leesik az állam? Nem. Lehet hasonlítgatni hogy ne ebben jobb, abban meg nem.

  • -NoVa-

    addikt

    válasz bitrograde #102269 üzenetére

    Írtam róla anno. Más gyártói filozófia, tartós, de nem prémium anyaghasználat, talán autóipari kemény tartós műanyag, olcsó (amúgy nem rossz) párna, stb. Relatív széles közönségnek adnak relatív prémium hangot. 32 Ohm-os, megszólal dongléról is, egész jól, AKM/THX FiiO Q3 környékén már szépen zenél, ahol a HD580 még messze nem teljesedik ki. A kábelcsere túlzás hozzá, elég jót kap eleve, párnából viszont egy lyuggatott szellőző memóriaszivacsos bőr komfortban felhozta a HD580 plüssének a szintjére. Zárt, jobban izolált, mégis pl az SHP9500-ról egyértelmű upgrade a HD600 felé, utóbbi rendes meghajtási követelményeinek a töredékével.

    És itt van egy nagyon nagy különbség, a láncépítés. Ahogy az IEM-eknél is akad olyan 20$-os csoda, amit érdemes rádugni egy 30$-os kábelre és egy 100$-os DAC/AMP-ra, lezenéli a nagy gyártók korábbi prémium palettáját simán, az 580 alá is van olyan csöves szett, amivel túl tud nőni a Supernova határain, csak azzal az árkategória ugrik végtelenbe.

Új hozzászólás Aktív témák