Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz kNG #100786 üzenetére

    A HE400SE nekem épp EQ után válik elviselhetetlenné. Sajnos nem mindig olyan egyértelmű ez a kérdés, mitől hallgatható egy fejhallgató jól/rosszul.

  • Tin

    veterán

    válasz kNG #100786 üzenetére

    Vannak emberek, akiknek a hallása érzékeny az SZ-ekre (ugyanez a cintányér). Ez mondjuk a 3-8 kHz tartomány. Ha megnézed ugyanazon az oldalon a HD560s (piros) összehasonlítást a HD600-al (zöld), láthatod, hogy 6.5 kHz felett lényegesen jobban kiemel a HD560s. Ez meg éppenséggel pont az SZ tartomány felső része. Gondolom erre vagyok "allergiás".

    De ebben nincs semmi csoda, hiszen az összes tesztelő elmondja, hogy ez a tartomány a HD560s-en "őszinte", és igenis bántja az emberek fülét. A klasszikus fátyolos Sennheiser hang meg éppen elfedi ezt a részt. Így akinek érzékeny a füle az SZ-ekre, annak bántja a fülét a fejes.

    Megjött amúgy a HD650 kábelem, egy gyors próbát csináltam is a HD600-al, és pontosan az van, amit fent leírtam. Az egyiken mosottak a cinek, a másikon meg élesek. De elmondanám újra, hogy ez nem baj. Ez a fejes ilyen. Vannak, akiket pl. idegesít a klasszikus Sennheiser fátyolosság, mert nekik mondjuk nem annyira érzékeny a fülük erre, így azoknak az embereknek a HD560s olyan fejes, ami "na végre egy Sennheiser, ami nem fátyolos!". A HD560s őszintébb, csak mondjuk nem mindenkihez passzol ez a fajta őszinteség.

    Ezért áradoznak annyian erről a fejesről, de ezért is mondja el szinte minden tesztelő, hogy némelyeknek éles lehet az SZ tartomány, és hogy a kiegyensúlyozott frekvenciaátadás miatt nagyon jó stúdiós munkára, mert nem fed el semmit.

    Innentől felesleges EQ-zni, maximum annak lehet értelme, akinek van egy fejese, és abból akar kihozni valamit, de nekem van pár másik, és mindegyiket másért szeretem. A HD560s-t még nem tudom, miért fogom, ha fogom :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák