Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    Az adok-kapok helyett ez tényleg érdekes kérdés, és lehet hogy egyeseknek félrevezető a fake detail kifejezés (hamis részletesség-érzet jobban visszaadja szerintem, mint az álreszletesség), de ha valami hangosabb, akkor az sokkal nyilvánvalóbb, természetesen a többi tartomány kárára (nem beszélve az összehasonlítás nehézségeiről más fejesekkel). Így voltaképpen igaz, hogy az a részlet ott volt egyébként is, de mivel itt az arcodba van tolva, egy lineáris fejesen pedig jóval halkabb, tévesen azt lehet gondolni, hogy ez a részletesebb, pedig szimplán csak hangosabb. A másik vonzata ami sok nyitott AT-nal visszaköszön az a széthúzott tér, a csillapítások és kiemelések miatt kelti azt az illúziót, hogy óriási 3D-s tere van, kiváló példa erre az AD700 volt, de a W5000 is ezt csinálja. A félreértések elkerülése végett a fentiek egyike sem jó vagy rossz objektíven, csupán technikai megvalósítás egy igényre. Anno imádtam az AD700at és nem értettem mi az emberek problémája azzal, hogy atrajzolja a színpadot és kicsit megkeveri a zenekari felállást :)

Új hozzászólás Aktív témák