Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Gabbbb #68972 üzenetére

    Igen, a térre is gondoltam, épp azért nem fogod ugyanazt a felvételt szabadtéren ugyanolyannak hallani mint fejesel, még ugyanolyan hangerőn sem, mivel ahogy említettem a levegőben terjedve a magas hangok egyre jobban kioltódnak a többi frekvenciához viszonyítva.

    Szerintem a hangfalas példánál magasak terén az optimális hely azt a helyet jelenti, ahol épp megfelelő mértékűre oltódnak ki a magasok, szóval a korábban említett dolgok valószínűleg bele vannak kalkulálva a dologba. Ha feltételezzük, hogy ahogyan legtöbb mixben, a tesztanyagban is ott a magaskiemelés, akkor egyáltalában nem is kell a problémával túlságosan foglalkozni a gyártónak, egyedül annyi a dolga, hogy minél neutrálisabb legyen a doboz frekimenete. Szerintem ez az optimális eset, mivel a hangmérnököknek is egyszerűbb dolgozni, egy ideálisan neutrális rendszert feltételezve, plusz a doboz gyártójának is könnyebb a dolga, mivel semmilyen kompenzációval nem kell törődnie, csupán minél inkább neutrális rendszerre kell törekednie. Szerintem másképp nem is lehet értelmes végeredményt létrehozni, mert ha mindkét fél mindenfelé el kezd figyelni, akkor sosem lesz értékelhető az eredmény, meg alapjában véve a hangmérnökök sem fognak 50 féle mixet készíteni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák