Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz *Ropi* #29759 üzenetére

    Köszi! Igen a plexire gondoltam, amit korábban írtál. Nem tudom, hogy utólag lehet-e szigetelni, mert ha nem akkor felesleges tisztíttatni. Mondjuk nem értem, hogy miért akarták kicserélni.

    Sajnos a vásárlónak tényleg nincs sok esélye a szervizzel szemben. Még ezt mondták az NFH-nál.

    "Amennyiben nem ért egyet a szerviz által készített szakvéleménnyel, Önnek is van lehetősége szakvéleményt kérnie.

    Tájékoztatjuk, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok nem tartalmaznak olyan jogszabályi rendelkezést, amely egyes szerveket kötelező erejű szakvélemények kibocsátására jogosítana fel, ugyanakkor megítélésünk szerint célszerű azt államilag elismert, független szakértőtől beszerezni. Javasoljuk a Magyar Igazságügyi Szakértők névsorába felvett független szakértő igénybevételét. Az eljárás részleteiről a Magyar Igazságügyi Szakértők honlapjáról (miszk.hu) bővebben tájékozódhat, vagy más minőségvizsgáló szervektől is kérhet árajánlatot (pl. ÉMI-TÜV SÜD Kft)

    Célszerű azonban a vizsgálat megrendelése előtt a kereskedőtől megérdeklődni, hogy mely bevizsgáló szervezet szakvéleményét fogadja el és érdemes lehet jegyzőkönyvben rögzíteni a vállalkozóval, hogy jogos panasz esetén visszatérítik a bevizsgálás díját, illetve ezen szakvéleményben foglaltaknak megfelelően fognak eljárni a minőségi kifogás intézése során.

    A szakvélemény költségeit jelenleg Önnek kell megelőlegeznie, de amennyiben a szakvélemény Önnek ad majd igazat, úgy a szakvélemény költségeit ráterhelheti a kereskedőre.

    Ha a vállalkozással nem sikerül megegyezésre jutnia (például a két szakvélemény szemben áll egymással) jogainak érvényesítése érdekében bírósághoz, vagy békéltető testülethez kell fordulnia. A fogyasztóvédelmi hatóság ugyanis nem jogosult a felek között fennálló jogvita érdemi eldöntésére. A békéltető testülethez fordulást az eljárás egyszerűsége, gyorsasága, valamint költségkímélőbb jellege miatt tekintjük kedvezőbb választásnak."

    Szerintetek ki az a szerviz aki a elfogadja más véleményét (amit ráadásul ő választhat) és még a díjat is megtéríti? :D
    Lehet, hogy jobban járok ha keresik valakit, aki megtisztítja a plexit, majd szigeteli, már amennyire ez egyáltalán lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák