Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz fattyu #14055 üzenetére

    Még a vázon is 4-5-ös élesítést kell beállítani, hogy ne legyen homályos. Mint írtam a 7D amúgy se az élesség bajnoka az elég erős AA filter kapott. Adobe cuccal, alap beállításon a 450D-m simán jó volt (25). 7D-n már 55-re kell állítani, hogy 100%-os nézetben is éles legyen a kép.
    Amúgy, ha arra vagy kíváncsi, hogy hogy néz ki az a kép, amit az obi valójában az érzékelőre vetít, akkor RAW, és tedd 0-ra az élesítést. Homálytenger már alacsony felbontású érzékelő esetén is. Ezek a nagyfelbontású vackok meg...

    Amúgy én legtöbbet 17-55-tel használom. Lehet utólag, éles képet kreálni a képekből, de azért azt ne feledjük, hogy F6,3-nál már difrakció határolt lesz a 18MPx APS-C szenzor. DLA néven kell keresni a vázak leírásánál (mint Diffraction Limited Aperture).

    És a 17-55 adatai ugyanazon értékelő szerint: [link] (élesség tekintetében nem marad el az említettektől).

    A 100-400-tól sose vártam ennyit. Az Filmes erás obi, az akkori értékekkel. Ott ki kell jól tölteni a képet a témával, és akkor nem lesz gond nagyméretű nyomatok esetén se.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák