Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz Pityu. #11203 üzenetére

    pl egy 50 1.4. És a kis dof máris egy uj világot nyit meg.

    Terjedelemben le vagy fedve mondjuk valóban de ezek mind elég lassú üvegek.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • adamka16

    őstag

    válasz Pityu. #11203 üzenetére

    nagyjából nekem is ezek az üvegek voltak/vannak.
    egy fényerős fix mindenképp ajánlott, ahogy fattyu is írta. erre nekem egy manuál üveg van, de tökéletes számomra.
    55-250-em is volt, nemrégiben adtam el, mert nagyon lassú volt a fókusz, meg fényerőben se volt valami ász, bár stabi mellette szól. ezt cseréltem egy 70-200F4 L-re... nincs is értelme összehasonlítani a két üveget, igaz ettől a zoom üvegtől csak jobbakat kapni canonnnál 70-200-as tartományban, az ár persze már más kérdés..
    18-55-öt is egy fix fényerősre, bár azok is elég húzósak. de ha arról az oldalról nézzük, akkor az új vázra szánt pénzt elkölthetnéd üvegre is ha nem menekülsz a használt cuccoktól külön előny lehet.

    Zozzer888: Tény, hogy nagyon eltalált obi. Nekem egyedül az anyagminősége nem tetszik (alig 1 év használat után szabályosan ragad a zoom), viszont utómunka szükséges, mert a színeket nagyon kimossa sajnos. Már régóta szándékozom lecserélni, de még nem találtam alkalmasabb üveget, ami jobb fényerővel egy picit jobb minőséget is tudna produkálni. Sigma-k között se nagyon találtam megfelelőt, Tamron 17-50 2.8-ról meg sok rosszat hallani (fókusz probléma, széthullás,..)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák